Reklam Alanı
Reklam Alanı
Alcatel Move Time
İnceleme 1.893 views 19

Alcatel Move Time İncelemesi

72.2% Ortalama Puan

İnceleme Puanı ve Özet

Alcatel Move Time, anne ve babaların beğeniyle kullanabileceği bir akıllı saat. Bu saat yardımıyla, çocuklarınız okulda, parkta ya da evinizin önünde oynasın veya okul sonrası aktivite ve kamplara katılsın gözünüz arkada kalmıyor. Saatin elektronik çip özelliği sayesinde, çocuğunuz seçtiğiniz alanın dışına çıktığı anda size bir ikaz bildiriminde bulunması önemli bir özellik. Suya ve toza karşı dayanıklı olması da bir diğer önemli özelliği. Alcatel Move Time'ın fiyatı şuan 449 TL'den 389 TL'ye kadar düşmüş durumda. Alcatel Move Time, özellikle ebeveynlere hitap ediyor. Ancak bakıma muhtaç engelli ya da yaşlılar içinde düşünülebilir. Eğer çocuğunuz okula gittiğinde veya dışarı çıktığında onun hakkında endişeleniyorsanız Alcatel Move Time tam size göre.

Kolay kullanım
%100
Uygulama desteği
%60
Ağırlık
%100
Tasarım
%100
Pil ömrü
%80
Suya karşı dayanıklı
%80
Ekran dokunmatik değil
%40
Renk seçeneği
%60
Teknik Servis
%30

mobildonanim.com’da bugün Alcatel Move Time Akıllı Saati İnceliyoruz.

Konu çocuk olunca kuşkusuz akan sular duruyor. Gece uykuda başucuna bırakılan bebek telsizinden başlayıp, ebeveynler çalışma hayatına gidince de bulut kameralara geçişle süren ve sık sık göz önünde bulundurma ihtiyacı, çocuğun okula başlamasıyla beraber son buluyor. Yani son buluyordu demek istedik. Çünkü artık anne ve babalar, çocuklar için tasarlanan bu akıllı saatle çocukları okulda ya da dışarıdayken bile ondan hemen haberdar olup huzur bulabilecekler.

Nasıl mı? Alcatel Move Time akıllı çocuk saati ile.

Peki, bu aygıt anne ve babalara neler sunuyor? Hemen inceleyelim.

En İyi Akıllı Saat Tavsiyeleri Yazımızı Gördünüz mü?

Yeni Dokunmatik Analog Saat Haberimizi Gördünüz mü?

Alcatel Move Time

Alcatel Move Time

Genel Özellikler

 • Ürün Tam Adı: Alcatel Movetime Track&Talk Watch SW10 
 • Boyutlar: 217.4 x 20.0 x 3.0 mm 
 • Ağırlık: 37 gr 
 • Bağlantı Tipi: GSM/WiFi/LBS 
 • 2G 900/1800 MHz 
 • Ekran: 0.95 inç LED Ekran 
 • İşlemci: Mediatek MT2503A 
 • Wi-Fi: 802.11b/g/n (2.4GHz) 
 • USB pogo pin şarj 
 • Adımsayar özellik 
 • IP65 sertifakalı toza ve suya dayanıklılık 
 • Pil: 370 mAh 
 • Konum: GPS / A-GPS / WiFi / LBS

Çocuğunuzdan her an haberdar olun

Alcatel Move Time, tam çocuklara ve onlardan sıksık haberdar olmak isteyen anne ve babalara göre yapılmış güzel bir akıllı saat. Ancak bakıma muhtaç, engelli ya da yaşlılar içinde düşünülebilir. Bu saat aracılığıyla çocuğunuzla her an etkileşim kurabiliyor, onun nerede olduğunu görebiliyor ve bildirimleri sayesinde o anki durumu hakkında bilgi sahibi olabiliyorsunuz.

Saati kullanmak amacıyla ilk yapmanız gereken, hemen altındaki kapağı açıp, buraya bir interneti açık SIM kart takmak oluyor. Ardından Move Time uygulamasını Android ve iOS tabanlı akıllı telefonunuza indiriyor ve böylelikle saat ile telefon arasındaki köprüyü kurmuş oluyorsunuz.

En İyi Akıllı Saat Tavsiyeleri Yazımızı Gördünüz mü?

Yeni Dokunmatik Analog Saat Haberimizi Gördünüz mü?

Move Time, çocuğumuza bir alan belirleyip o alan dışına çıkarsa size mesaj atıyor. Telefon görüşmesi yapabiliyor, sesli mesaj bırakabiliyorsunuz. Saate uzaktan erişim bile yapabiliyorsunuz. Saatin konuşma kalitesi oldukça iyi ve ses net olarak aktarılıyor.

Çocuğunuzun attığı adımları dahi takip edebiliyor, geçmişte nerelere gidilmiş görünebiliyor. Saat 5 dk da bir GPRS üzerinden sinyal göndermekte.

Evet, bu saat sayesinde çocuğunuzla her an etkileşim kurabilirsiniz.

Peki, çocuğunuz da bu saat sayesinde sizinle etkileşim kurabilecek mi? Bunun yanıtı da, evet.

Move Time’ın etrafında kontrol düğmeleri bulunuyor. Bunları kullanarak, çocuğunuz da sizi arayabilir, koordinat bilgisi gönderebilir ya da mesaj yollayabilir. Ayrıca acil durumlar için saatin kenarına yerleştirilen SOS tuşu, bu noktada gerektiğinde hemen yardıma koşuyor. Acil bir durum olduğunda, çocuğunuz size ulaşmak istediğinde, tek yapması gereken bu ufak tuşa basmak, hepsi bu.

Alcatel Move Time

Alcatel Move Time

Öte yandan saatin tek özelliği bunlar değil. Acil durumlar dışında, önceden belirlediğiniz 10 kişiyi de saat sayesinde çocuğunuzun kendisi arayabiliyor veya sizin belirleyeceğiniz 10 kişi tarafından da çocuğunuz aranabiliyor. Böylece sadece siz değil, size ulaşamadığında veya çocuğa yakınları (akrabalarınız, büyük anne ve büyük babalar vs.) ulaşmak isterlerse çocuğunuza erişilebiliyor. Üstelik saatin rehberinde yer almayan kişiler çocuğunuzu arayamıyor. Yani numarayı öğrenen herhangi birisi arasa bile akıllı saat direk meşgul çalıyor. Tabii ki, bütün bu etkileşimler hep sizin gözetiminizde oluyor.

Yine Move Time’ın önemli bir başka özelliği ise, sürekli GPS takibi yapabilmesi. Saat, elektronik çip özelliği sayesinde, çocuğunuz seçtiğiniz alanın dışına çıktığı an size bir ikaz bildiriminde bulunabiliyor.

Renkli ve Suya Dayanaklı Tasarım

Çocuklar bazen fazlasıyla seçici olabiliyor ve değişik renk seçimleri yapabiliyor. Alcatel Move Time, tasarımıyla da çocukların beğenebileceği renkli bir akıllı saat. Alcatel, saati iki değişik renk opsiyonuyla sunmuş. Bunlardan biri, elimizdeki gibi mavi üstüne turuncu renk olurken, diğeri ise turuncu üstüne mavi şeklinde. Tuşlar ise yeşil renkli olarak düşünülmüş. Elbette renk seçenekleri çoğaltılabilirmiş. Örneğin bunlar arasına pembe renkte eklenebilirdi.

Move Time’ın üstünde 0.95 inç büyüklüğünde LED bir ekran yer alıyor. Bu ekran ne yazık ki dokunmatik değil. Saati ayarlamak için kenarlardaki butonlar kullanılıyor. Çok elzem bir özellik değil kuşkusuz fakat çocukların bundan sonra akıllı telefon ve tabletlerle iç içe yetiştiğini düşünürsek, ekranın da dokunmatik olması kullanımı daha basit kılabilirdi kanaatindeyiz.

En İyi Akıllı Saat Tavsiyeleri Yazımızı Gördünüz mü?

Yeni Dokunmatik Analog Saat Haberimizi Gördünüz mü?

Alcatel Move Time

Alcatel Move Time

Malum, çocuklar suyla oynamayı çok sever ve ellerini yıkarken musluk başında bunu bir oyuna dönüştürebilirler. Bu yüzden Move Time, suya karşı dirençli yapıda tasarlanmış. Saatin su koruması sayesinde, su sıçramalarına karşı endişe etmenize gerek yok. IP65 sertifikası ile cihaz suya karşı korunuyor. Ayrıca saat, toza karşı da dayanıklı tasarlanmış.

Alcatel Move Time pil ömrü ne kadar?

Cihazda 370 mAh kapasitesinde bir batarya bulunuyor. Cihaz bu kapasiteyi, tek şarjla ve faal kullanımlarda 2 gün içinde tüketiyor. Bekleme süresi ise 4 gün civarında. Saatin şarjı bittiğindeyse, kutu içinden çıkan mıknatıslı USB kablosuyla hızlı bir şekilde şarj edebiliyorsunuz. Burda bir dezavantajından bahsetmemiz gerek. Ancak şunu hemen belirtelim ki maalesef bu akıllı saatin kendine özgü şarj girişinin olması kullanımını zorlaştırabilir.Çünkü sadece kendi şarj aleti ile bu akıllı saat şarj edilebiliyor.

Teknik Destek

Son olarak bir dezavantajından daha bahsetmemiz gerek. Hali hazırda Alcatel’in kendisine ulaşmak bir hayli güç. Alcatel Move Time’ın teknik desteğini ülkemizde Genpa ve KVK firmaları sunuyor ancak bu destek yeterli değil. Cihazı satın alırken teknik destekte sorun yaşayabileceğinizi gözden kaçırmayın. Aşağıdaki kullanıcı yorumlarını dikkatli okumanızda fayda var.

En İyi Akıllı Saat Tavsiyeleri Yazımızı Gördünüz mü?

Yeni Dokunmatik Analog Saat Haberimizi Gördünüz mü?

Lütfen kullanıcı yorumlarınızı ekleyiniz!!!

İşte Tanıtım Filmi:

Mert Çelik {Mert Çelik}

“Alcatel Move Time İncelemesi” üzerine 19 yorum

 1. erkan dedi ki:

  saati 01/07/2017 tarihinde yani bugün Türkcell den aldım. Saat 17:35 gibi saati aldık eve gelip şarja takana kadar açma kapama düğmesi yerinden çıktı. Yaklaşık bir aydır satışını beklediğim bir üründü. Kocaman bir hayal kırıklığı yarattı.

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Erkan bey;
   Turkcell’e sorup cevap alamadıysanız Alcatel’in ana distribütörleri olan Kvk ve Genpa ile iletişime geçtiniz mi?
   İyi günler.

   1. erkan dedi ki:

    Merhaba Tolga Bey,
    Yaşadığım sorun ile ilgili olarak ürünü türkcell aracılığı ile Genpa teknik servise ayıplı ürün kapsamında değişim için gönderdim. Genpa ayıplı ürün ibaresini dikkate almayıp saati tamir ettiğini iddaa ederek geri yolladı. Dikkat ediniz tamir ettiğini idda ederek diyorum zira tamir formunda cihazın kasasının değiştiği ve tüm testlerden başarı ile geçtiği yazmakta iken cihazın hoparlörü çalışmıyordu. Genpa ile giriştiğim ve yaklaşık 45 gün süren mücadelemi gerek tüketici hakları hakem heyeti gerekse Alcatel müşteri hizmelerinden görüştüğüm hanım efendinin ilgili tavrı ve yaklaşımı ile çözdüm. Cihazım değiştirildi. Cihazı aktif olarak kullanan birisi olarak şu an memnunum fakat tavsiye ettiğim bir çok kullanıcı gibi şu an ben de saatin konum bilgisini alamıyorum. Umarım bu sorun kısa sürede çözülür zira saatin en önemli özelliği olan gps bilgisine ulaşamamak çok sinir bozucu.

    1. Tolga Kaya dedi ki:

     Öncelikle geçmiş olsun diyorum Erkan bey.
     Ayrıca azminiz için de sizi kutluyorum.Keşke her tüketici sizin gibi olsa.O zaman bu tip şirketler müşterilerine karşı daha nitelikli ürünler ve servis hizmeti sunabilirler.
     Saatin GPS’inin çalışmaması daha büyük bir sorun.Taleplerinizi aşağıda yer alan iletişim adreslerine iletebilir misiniz?
     Tekrar geçmiş olsun.
     info@genpa.com.tr
     http://www.alcatel-mobile.com/tr/contact/
     musteridestek@kvkteknikservis.com

    2. İlker ÇİFTÇİ dedi ki:

     Erkan bey Alcatel e hangi numaradan ulaştınız, 0212 375 58 01 den arıyorum ama sürekli hafta içi 9-17 saatlerinde çalışıyoruz şimdilik hattımız kapalı diyor, üstelik dediği saatler arasında arıyorum, sizde iletişim numarası varsa paylaşabilir misiniz, bende değişim raporu olmasına ragmen değiştirmiyorlar.

     1. Mert Çelik dedi ki:

      İlker bey;
      Taleplerinizi aşağıda yer alan iletişim adreslerine de iletebilirsiniz.
      İyi günler.
      info@genpa.com.tr
      http://www.alcatel-mobile.com/tr/contact/
      musteridestek@kvkteknikservis.com

     2. erkan dedi ki:

      Merhaba İlker Bey,
      0212 375 58 01 numaralı hattan ulaşmıştım. Fakat bağlanmak için için mesai saatlerinde yaklaşık 3 gün yılmadan sürekli aradım. Son aramamda yaklaşık olarak bekleme süreniz 10 dakika dediği zaman telefonu kapatmayarak yaklaşık 45 dakika hatta beklediğimi hatırlıyorum. Umarım hizmet numarasından Alcatel’e ulaşma şansınız olur zira çözüm konusunda ilgililer. Genpa konusunda da diyeceğim o ki kesinlikle sözünde durum bir kurum olmadığıdır. Beni arayıp değişim yapacağız dedikten 2 gün sonra bunu inkar etmiş bir kurumsal yapısı mevcut. Size önerim elinizdeki belgeler ile tüketici hakem heyetine gitmeniz olacak.

 2. umut kozakoğlu dedi ki:

  Şarj kablosu kayboldu ve temin edebileceğim hiçbir yer yok. İşin ilginç tarafı muhatap olabileceğiz birini bile bulamıyorsunuz. Teknik destek sıfır. Sakın almayın.

  1. hande dedi ki:

   umut bey küçük oğlum şarj kablosunu kesmiş bu yorumu görünce merak ettim şarj aletini bulabildiniz mi?bizimde ihtiyacımız var nereden temin ettiniz teşekkürler

   1. Tolga Kaya dedi ki:

    Hande hanım;
    Umut beye verdiğimiz cevabı inceleyebilirsiniz.
    İyi günler.

  2. Tolga Kaya dedi ki:

   Umut bey haklısınız.
   Bu ürünün en kötü özelliği bu olsa gerek. Kendine özgü bir kablosu var maalesef. Universal şarj kablosu olmadığı için sadece kendi şarj aleti ile dolum yapılabiliyor.
   Ancak yine de sizin uyarınız sonrası Alcatel’in ana distribütörleri olan Kvk ve Genpa ile iletişime geçtik. Şarj kablosunu Kvk ve Genpa bayi ve servislerinden temin edebilirsiniz cevabını aldık. Ayrıca ürün Turkcell bayilerinde de satılıyor. Oraya da sorabilirsiniz.
   İyi günler.

 3. Serap dedi ki:

  aldığımızda saati şuan saat ile aynı değil şuan saat 18 06 çocuk saatinde 22 16 nasıl ayarlayabiliriz

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Serap hanım;
   Cihazın Sim kartını taktınız mı?

 4. Ahmet dedi ki:

  Saati aldık heyecanla kurduk.
  Android ile move time uygulamasına girilemiyor. Sunucu bağlantısı bulunamadı diye hata veriyor. IOS ile girdik kurduk ancak bu seferde saat güncellemesi yapılıyor diyor %5 ten 1 adım ileri gitmiyor.
  Saatlerdir böyle. Bu sorunu nasıl gideririz yardımınızı bekliyorum

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Ahmet bey;
   Saati nereden aldınız? Genpa,kvk ya da Turkcell mi? Taleplerinizi aşağıda yer alan iletişim adreslerine iletebilir misiniz?
   Teşekkürler.
   info@genpa.com.tr
   http://www.alcatel-mobile.com/tr/contact/
   musteridestek@kvkteknikservis.com

 5. İlker ÇİFTÇİ dedi ki:

  Vodafondan aldım, ürün arızalı çıktı, servise götürdüm değişim için rapor verdiler, fakat vodafone yinede değişim yapmıyor, tüketici hakem heyetine başvurun diyor, Karşınızda muhatap yok, müşteri hizmetlerine ezberletmişler standart lafları papagan gibi aynı şeyleri tekrarlıyorlar. Kanun umurlarında değil, Saatler arızalı çıkıyor, verdiğiniz parayamı yoksa kullanamadığınız saate mi üzülürsünüz? Sakın Almayın.

  1. Mert Çelik dedi ki:

   İlker bey;
   Bizde bu yazıyı yazana kadar bu kadar sorunlu bir ürün olduğunu bilmiyorduk.
   Sizden ve diğer okuyucularımızdan gelen olumsuz yorumları baz alarak yazımızı bu şekilde revize etmeyi, Alcatel ve Distribütörleri ile paylaşmayı düşünüyoruz.
   Değerli yorumlarınız için teşekkürler.

 6. Zeliha dedi ki:

  Mavi time saati aldım içine güvenli yaşam sim kartını da taktım, telefonuma uygulamasında indirdim ancak saati telefondaki uygulama ile eşleştirmek için saat doğrulama kodunu göstermiyor bana yadım edebilirmisiniz

  1. Mert Çelik dedi ki:

   Zeliha hanım;
   Şuana kadar böyle bir sorunla karşılaşmamıştık.Sistemsel bir arıza olduğu için teknik servis desteği almalısınız.
   Alcatel’e ulaşmak biraz zor ama yine de taleplerinizi aşağıda yer alan iletişim adreslerine de iletebilirsiniz.
   Geçmiş olsun:(
   info@genpa.com.tr
   http://www.alcatel-mobile.com/tr/contact/
   musteridestek@kvkteknikservis.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir