Reklam Alanı
Reklam Alanı
İnceleme 0 views 2

Alcatel Move Time İncelemesi

7.5% Ortalama Puan

İnceleme Puanı ve Özet

Özetle Sonuç olarak Alcatel Move Time, anne ve babaların beğeniyle kullanacağı bir akıllı saat oluyor. Bu saat yardımıyla, çocuklarınız ister okulda, ister parkta, ister evinizin önünde oynasın, okul sonrası aktivitelere veya kamplara katılsın, gözünüz arkada kalmıyor. Dediğimiz gibi, uygulaması saatin kullanımını önemli derecede arttırıyor; özellikle elektronik çit uygulaması önemli bir detay. Öte yandan suya karşı dayanıklı olması da bir diğeri. Alcatel Move Time'ın fiyatı ise 449 TL olarak belirlenmiş. Kimler Almalı Alcatel Move Time, özellikle ebeveynlere hitap ediyor. Eğer çocuğunuz okula gittiğinde veya dışarı çıktığında hakkında endişeleniyorsanız, Alcatel Move Time'ı değerlendirebilirsiniz.

Kolay kullanım
%10
Uygulama desteği
%10
Hafif
%10
Güzel tasarım
%10
Pil ömrü
%10
Suya karşı dayanıklı
%10
Ekran dokunmatik değil
%
Renk seçeneği yetersiz
%

mobildonanim olarak bugün Alcatel Move Time İncelemesi haberini sizler için yaptık.

Alcatel Move Time akıllı çocuk saati ile anne ve babalar huzur bulabilecekler. İnceledik!

Konu çocuk olunca kuşkusuz akan sular duruyor. Gece uykuda başucuna bırakılan bebek telsizinden başlayıp, ebeveynler çalışma hayatına gidince de bulut kameralara geçişle süren sıksık göz önünde bulundurma ihtiyacı, çocuğun okula başlamasıyla beraber son buluyor. Yani son buluyordu demek istedik. Çünkü artık çocuklara özel akıllı saatlerle, ebeveynler bundan sonra okulda ya da çocukları dışarıdayken bile ondan sıksık haberdar olabiliyorlar. Bu incelememizde, bu araçlardan birisi olan Alcatel Move Time aygıtını inceledik. Peki, bu aygıt anne ve babalara neler sunuyor? Hemen araştırmaya başlayalım.

Çocuğunuzdan her an haberdar olun

Alcatel Move Time, tam çocuklara ve onlardan sıksık haberdar olmak isteyen anne ve babalara göre yapılmış bir akıllı saat. Bu saat aracılığıyla çocuğunuzla her an etkileşim kurabiliyor, onun nerede olduğunu görebiliyor ve bildirimlerle haberdar olabiliyorsunuz.

Saati kullanmak amacıyla ilk yapmanız gereken, derhal altındaki kapağı açıp, buraya bir SIM kart takmak oluyor. Ardından Move Time uygulamasını Android ve iOS tabanlı akıllı telefonunuza indiriyor ve böylelikle saat ile telefon arasındaki köprüyü kurmayı başarıyorsunuz.

Evet, böylelikle bundan sonra çocuğunuzla her an etkileşim kurabilirsiniz. Peki, çocuğunuz da saat sayesinde sizinle etkileşim kurabilecek mi? Bunun yanıtı da, evet.

Move Time’ın etrafında detaylı düğmeler bulunuyor. Bunları kullanarak, çocuğunuz da sizi arayabilir, koordinat bilgi kapasitesi gönderebilir ya da mesaj yollayabilir. Genellikle acil durumlar amacıyla saatin kenarına yerleştirilen SOS tuşu, bu noktada gerektiğinde önem arz ediyor. Acil bir durum olduğunda, çocuğunuz size ulaşmak istediğinde, tek yapması gereken bu ufak tuşa basmak, hepsi bu.

Öte yandan saatin tek özelliği bunlar değil. Acil haller dışında, eskiden seçtiğiniz kişileri de saat sayesinde arayabilen çocuğunuz, tekrar sizin belirleyeceğiniz 10 şahıs tarafından da aranabiliyor. Böylece sadece siz değil, akrabalarınız, büyük anne ve babalar tarafından da çocuğunuza erişilebiliyor. Tabii ki, bütün bu etkileşimler hep sizin gözetiminizde oluyor.

Yine Move Time’ın mühim bir başka özelliği ise, sıksık GPS takibi yapabilmesi. Saat, elektronik çip özelliği sayesinde, çocuğunuz seçtiğiniz alanın dışına çıktığı an size bir ikaz bildiriminde bulunabiliyor.

Renkli ve suya dayanaklı tasarım

Move Time, tasarımıyla da çocukların beğenebileceği, renkli bir akıllı saat oluyor. Çocuklar kuşkusuz fazlasıyla seçici olabiliyor ve değişik renk seçimleri yapabiliyor. O amaçla Alcatel, saati iki değişik renk opsiyonuyla sunuyor. Bunlardan biri, elimizdeki gibi mavi üstüne turuncu renk olurken, bir öteki ise turuncu üstüne mavi şeklinde. Tuşlar ise yeşil renkli olarak düşünülmüş. Elbette renk seçenekleri çoğaltılabilirmiş; bunlar arasına pembenin de eklenmesi gerektiğini de düşünüyoruz.

Move Time’ın üstünde 0.95 inç büyüklüğünde LED bir ekran yer alıyor. Bu ekran ne yazık ki dokunmatik değil. Saati denetlemek amacıyla kenarlardaki butonlar kullanılıyor. Çok elzem bir özellik değil kuşkusuz fakat çocukların bundan sonra akıllı telefon ve tabletlerle iç içe yetiştiğini düşünürsek, ekranın da dokunmatik olması tüketimi daha basit kılabilirdi kanaatindeyiz.

Move Time, suya karşı ise dirençli yapıda tasarlanmış. Malum, çocuklar suyla oynamayı sever ve ellerini yıkarken musluk başında bunu bir oyuna dönüştürebilirler. Saatin su koruması sayesinde, su sıçramalarına karşı kaygı etmenize lüzum yok. IP65 sertifikası ile aygıt suya karşı korunuyor. Öte yandan toza karşı da keza öyle.

Peki, saatin pil ömrü ne kadar gidiyor? Cihazda 370 mAh kapasitesinde bir batarya yer alıyor. Bu kapasiteyi, tek şarjla ve faal kullanımlarda 2 gün içinde tüketiyor. Bekleme zamanı ise 4 gün civarında. Saatin şarjı bittiğindeyse, kutu içinden çıkan mıknatıslı USB kablosuyla hızlı bir şekilde şarj edebiliyorsunuz.

Mert Çelik {Mert Çelik}

“Alcatel Move Time İncelemesi” üzerine 2 yorum

  1. erkan dedi ki:

    saati 01/07/2017 tarihinde yani bugün Türkcell den aldım. Saat 17:35 gibi saati aldık eve gelip şarja takana kadar açma kapama düğmesi yerinden çıktı. Yaklaşık bir aydır satışını beklediğim bir üründü. Kocaman bir hayal kırıklığı yarattı.

  2. umut kozakoğlu dedi ki:

    Şarj kablosu kayboldu ve temin edebileceğim hiçbir yer yok. İşin ilginç tarafı muhatap olabileceğiz birini bile bulamıyorsunuz. Teknik destek sıfır. Sakın almayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir