Reklam Alanı
Reklam Alanı
All Seo Noindex Ayarları
Nasıl Yapılır 1.004 Okunma 2

All Seo Noindex Ayarları Nasıl Yapılır

All Seo Noindex Ayarları nasıl yapılır diye merak ediyorsanız yazımıza bir göz atın.

Noindex Ayarları

All Seo Noindex Ayarları yazımıza ilk olarak NOINDEX ile başlıyoruz. NOINDEX içeriği dizine eklememelerini isteyen robotları aramak için görüntülenebilen bir meta etiketidir. Belirli yönergeler, her arama robotu arasında farklılık gösterir. Örneğin, Google’ın arama robotlarına verdiği direktif. Bu sayfayı arama sonuçlarında gösterme ve arama sonuçlarında “Önbellek” bağlantısını gösterme. Diğer arama robotlarının yorumlanması farklı olabilir.

TAKİP ETME

NOFOLLOW, içeriklerdeki bağlantıları takip etmemelerini isteyen robotları aramak için görüntülenebilen bir meta etiketidir. Bu, özellikle arama motorlarının sitenizdeki belirli içeriğe olan bağlantıları izlemesini istemediğinizde veya daha da önemlisi, arama motorlarının diğer kişilerin web sitelerine giden bağlantıları takip etmesini istemediğinizde yararlı olabilir.

NOODP

NOODP, Google gibi arama motorlarına Açık Dizin Projesini, arama sonuçlarında başlık ve açıklamalar üretmek için bir kaynak olarak kullanmamasını söyleyen bir meta etiketidir.

NOYDIR

NOYDIR, Google gibi arama motorlarına, Yahoo! Dizini’ni, arama sonuçlarında başlık ve açıklamalar üretmek için bir kaynak olarak kullanmamasını söyleyen bir meta etiketidir.
All in One SEO Pack’deki Noindex Ayarları bölümünde, sitenizdeki farklı içerik türleri için NOINDEX, NOFOLLOW, NOODP ve NOYDIR için varsayılan ayarları denetleyebilirsiniz. Bu içerir:

 • Mesajlar
 • Sayfalar
 • Ortam ekleri
 • Özel Mesaj Tipleri
 • Kategoriler
 • Tarih arşivleri
 • Yazar arşivleri
 • Etiket arşivleri

Her içerik türü için NOINDEX, NOFOLLOW, NOODP ve NOYDIR meta etiketlerini ayarlamak için ilgili kutuyu işaretleyin. Bu ayar, belirli yayınlarda, sayfalarda, özel yayınlarda, kategorilerde, etiketlerde ve özel taksonomilere göre geçersiz kılınabilir.

Arama sayfası için Noindex kullanın

Bu seçenek NOINDEX etiketini standart WordPress arama sayfasında ve arama sonuçları sayfasında ayarlar.

All Seo Noindex Ayarları Nasıl Yapılır?

404 sayfası için Noindex kullanın

Bu seçenek 404 sayfasında NOINDEX etiketini ayarlar. Bu, tüm temalarda işe yaramayabilir, temanın statik bir 404 sayfası olup olmadığını veya 404 sayfasını dinamik olarak oluşturup oluşturmadığına bağlı olacaktır.

Taksonomi Arşivleri için noindex kullanın:

Bu seçenek, seçilen taksonomilerin arşiv sayfalarında NOINDEX etiketini ayarlar.

Sayfalık Sayfalar / Yayınlar için Noindex kullanın

Bu seçenek tüm sayfalandırılmış içeriğin üzerinde NOINDEX etiketini ayarlar; örneğin http://mydomain.com/page/2/, NOINDEX etiketi içerir, ancak http://mydomain.com/ olmaz. Sayfalandırılmış içeriğin arama motorları tarafından ayrı olarak dizine eklenmesini istemeyenler için, ancak bunun yerine sadece ilk sayfanın dizine eklenmesi gerekiyor.

Sayfalandırılmış Sayfalar / Yayınlar için Nofollow kullanın

Bu seçenek tüm sayfalandırılmış içeriğin üzerinde NOFOLLOW etiketini ayarlar; örneğin http://mydomain.com/page/2/ NOFOLLOW etiketi içerir, ancak http://mydomain.com/ olmaz. Bu, arama motorlarının sayfalandırılmış içeriklerdeki bağlantıları takip etmesini istemeyenler içindir.

Siteyi Açık Dizin Projesinden Çıkarma

Bu seçenek, tüm içeriğin üzerinde NOODP etiketini ayarlar. Bu, Google’ın ve diğer arama motorlarının, Açık Dizin Projesi’nden (DMOZ) siteleri hakkında başlıkları ve açıklamaları kullanmasını istemeyenler içindir.

Siteyi Yahoo Dizininden Dışla

Bu seçenek tüm içeriğin NOYDIR etiketini ayarlar. Bu, Google’ın ve diğer arama motorlarının, Yahoo Dizini’nden siteleri hakkında başlıkları ve açıklamaları kullanmasını istemeyenler içindir.

mobildonanim.com

Mert Çelik {Mert Çelik}

“All Seo Noindex Ayarları Nasıl Yapılır” üzerine 2 yorum

 1. sevim dedi ki:

  Detaylı harika bir bilgi teşekkür ederiz işime çok yaradı sağolun.

 2. ayşe dedi ki:

  Bilgi için çok teşekkürler çok ince detaylarla anlatılmış. Emeğe saygı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir