Reklam Alanı
Reklam Alanı
ARKit
Mobil 537 Okunma 0

Apple ARKit Navigasyon Kullanımı

iOS 11 ARKit duyurusunun üstünden şimdilik iki aydan az bir zaman geçmesine rağmen, bu teknolojinin geliştiriciler tarafından oldukça geniş bir şekilde kullanıldığına şahit olduk. ARKit’in oyundan üretkenliğe, eğlenceden kullanımı kolay araçlara kadar bir çok alanda kullanımı bulunuyor. ARKit’in son kullanımı son örneği ise, bilgilendirmeye dayalı arttırılmış gerçekliğin Navigasyon ve Harita uygulamalarını nasıl güçlendirebileceğini gösteriyor.

Apple’ın AR özelliklerini kullanıcı dünyasına transferine şimdilik uzun bir zaman olduğu düşünülüyor. Ancak ARKit’in bu kadar çok kullanım alanın olması yüksek beklentilere sebep oluyor. Apple’ın bu geniş tabanlı bir kullanıcı kitlesine sahip platformu, ekstra bir donanım gerektirmeden kullanılabiliyor. Her gün yeni özellikleri pazara süren geliştirici kadrosu ile arttırılmış gerçeklik teknolojisi ile kullanılabileceği yegane platform olmaya aday.

ARKit

Apple’ın AR Özellikleri

ARKit’in Yeni Özelliği

iOS geliştiricisi olan Andrew Hart ARKit ve CoreLocation ile yaptığı çalışmalarından bazılarını bugün Twitter’da yeni bir video paylaşarak duyurdu. Görüntülerde, kalın oklar ve hatlarla dikkat çekilmiş bir harita üstünde AR özelliği durumunda iken yön bulmayı ne denli kolaylaştırabileceği anlatılıyor.

Hart’ın daha önce gönderdiği bir başka görüntüde ise, yine gezinme durumunda telefonu sağa sola çevirdiğinizde çevrede tespit edilen dikkat çekici noktalarla ilgili bilgilendirme yapan AR özelliği duyurulmuştu.

ARKit önümüzdeki sonbahara kadar tam manasıyla kullanılabilir olmayacak. Ancak geliştiricilerin yazılımın ön sürümünü ortaya koydukları bu çalışmalar ile daha şimdiden AR teknolojisinin kullanımının nasıl kolay olacağı merakla bekleniyor.

Mert Çelik {Mert Çelik}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir