Reklam Alanı
Reklam Alanı
Mobil 13 views 0

Apple ARKit Navigasyon Kullanımları

iOS 11 ARKit duyurusunun üstünden şimdilik iki aydan az bir zaman geçmesine rağmen, bu teknolojinin geliştiriciler doğrultusundan gerektiği kadar geniş tabanlı olarak kullanıldığına şahit olduk. ARKit’in oyundan üretkenliğe, eğlenceden kullanımı kolay araçlara kadar bir çok alanda kullanım kısmı bulunuyor. ARKit’in son kullanımı kolay bir örneği, bilgilendirmeye dayalı arttırılmış gerçekliğin navgasyon ve Haritalar uygulamalarını nasıl güçlendirebileceğini gösteriyor.

Apple’ın AR özelliklerini kullanıcı dünyasına transferine şimdilik aylar olsa da, ARKit yüksek beklentilere sebebiyet veriyor. Ekstra bir donanıma lüzum bırakmadan kullanılabilecek olan Apple’ın bu platformu, geniş tabanlı bir kullanıcı kitlesi ve her gün yeni özellikleri pazara süren geliştirici kadrosu ile arttırılmış gerçeklik teknolojisinin kullanılabileceği yegane platform olmaya aday.

iOS geliştiricisi olan Andrew Hart ARKit ve CoreLocation ile yaptığı çalışmalarından bazılarını bugün Twitter’da yeni bir video paylaşarak sergiledi. Görüntülerde, kalın oklar ve hatlarla dikkat çekicileştirilmiş bir harita üstünde AR özelliğinin devinim durumunda iken yön bulmayı ne denli kolaylaştırabileceğini kanıt ediyor.

Hart’ın daha evvelce gönderdiği bir başka görüntüde yine gezinme durumunda telefonu sağa sola çevirdiğinizde kentte tespit edilen dikkat çekici noktalarla alakalı bilgilendirme yapan AR özelliği sergileniyor.

ARKit önümüzdeki sonbaharın gelişen zamanlarına değin tam manasıyla tüketilir olmayacak ama, geliştiricilerin yazılımın ön sürümü meydana koydukları bu çalışmalar daha şuandan AR teknolojisinin lüzumtiğince kullanımı kolay olacağına işaret ediyor.

Mert Çelik {Mert Çelik}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir