Reklam Alanı
Reklam Alanı
ARKit
Mobil 82 views 0

Apple ARKit Navigasyon Kullanımları

iOS 11 ARKit duyurusunun üstünden şimdilik iki aydan az bir zaman geçmesine rağmen, bu teknolojinin geliştiriciler doğrultusundan gerektiği kadar geniş tabanlı olarak kullanıldığına şahit olduk. ARKit’in oyundan üretkenliğe, eğlenceden kullanımı kolay araçlara kadar bir çok alanda kullanım kısmı bulunuyor. ARKit’in son kullanımı kolay bir örneği, bilgilendirmeye dayalı arttırılmış gerçekliğin Navigasyon ve Haritalar uygulamalarını nasıl güçlendirebileceğini gösteriyor.

Apple’ın AR özelliklerini kullanıcı dünyasına transferine şimdilik aylar olsa da, ARKit yüksek beklentilere sebebiyet veriyor. Ekstra bir donanıma lüzum bırakmadan kullanılabilecek olan Apple’ın bu platformu, geniş tabanlı bir kullanıcı kitlesi ve her gün yeni özellikleri pazara süren geliştirici kadrosu ile arttırılmış gerçeklik teknolojisinin kullanılabileceği yegane platform olmaya aday.

ARKit Yeni Özelliği Duyuruldu

iOS geliştiricisi olan Andrew Hart ARKit ve CoreLocation ile yaptığı çalışmalarından bazılarını bugün Twitter’da yeni bir video paylaşarak sergiledi. Görüntülerde, kalın oklar ve hatlarla dikkat çekilmiş bir harita üstünde AR özelliği durumunda iken yön bulmayı ne denli kolaylaştırabileceğini anlatılıyor.

Hart’ın daha evvelce gönderdiği bir başka görüntüde yine gezinme durumunda telefonu sağa sola çevirdiğinizde kentte tespit edilen dikkat çekici noktalarla alakalı bilgilendirme yapan AR özelliği sergileniyor.

ARKit önümüzdeki sonbaharına kadar tam manasıyla kullanılabilir olmayacak.Ancak geliştiricilerin yazılımın ön sürümü ortaya koydukları bu çalışmalar ile daha şimdiden AR teknolojisinin kullanımının nasıl kolay olacağına işaret ediyor.

Mert Çelik {Mert Çelik}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir