Reklam Alanı
Reklam Alanı
Nasıl Yapılır 437 0

Bilgisayarda DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir

Windows 7 DNS Ayarını Değiştirme?

Windows 8 DNS Ayarını Değiştirme?

internet; PC, notebook ve tablet toplumsal dünya içinde sık sık kullanılmaya başlanmıştır.

internete yol tarifi satırına yazılan adresler dns tarafından ip adreslerine dönüştürülmektedir. Bu sistem üstünde yapılmış olan değişikliklerle web sitelerine, porno ve yersiz detaylı web sitelerinin ulaşım engellenmektedir.

Dns ayarı değiştirmek için bilginiz olması gerekmemektedir. PC kullanabilen herkesin kolay bir şekilde yapabileceği tek işlem olarak bilinmektedir. Yalnızca bilmeniz gerekli olan güncel dns ile değişiklik sağlayabilmektir. böyle güncel dns değişimi yapılmazsa sorunları ortadan kaldırmak olası olmamaktadır.

Bazende dns ayarları sebebinden internette yaşanan yavaşlamaları da meselesiz tek şekilde ortadan kaldırmaktadır.

Yapılan değişiklik yardımıyla web hızı gözle görülür derecede artabilir.

DNS Ayarları Windows 7 Nasıl Değiştirilir?

Başlat Menüsü tıklıyoruz sonrasında Araştırma Masası’nı tıklayın ve aşağıda görüldüğü benzeri Ağ ve Paylaşım Merkezi butonuna tıklıyoruz.

Açılan ekranda Sol tarafta kırmızı ok işareti olan kısımdan Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin seçeneğini tıklayın.

Alttaki resimdeki benzeri ekran geliyor olacak karşımıza biz burada Kırmızı ok işaretiyle belerttiğim Kablosuz Ağ Bağlantı ayarını üzerini sağ tıklama yapıyoruz ve açılır menüde özellikler seçeneğini seçelim.
Şayet siz kablolu bağlantı yapıyorsanız o süre yerel Ağ bağlantı seçeneği üst kısmına sağ tıklayıp açılan ekranda özellikler seçeneğini tıklıyoruz.

Kablosuz Ağ Bağlantısı Özellikleri ekranı açılacak siz burada Internet Protokolü sürüm 4 ( TCP / IPv4) seçiniz ve o ekran üzerinde Özellikler butonuna tıklayın.
eğer kablolu bağlantı kullanıyorsanız?
Yerel Ağ Bağlantısı Özellikleri ekranında Internet Protokolü sürüm 4 ( TCP / IPv4) tıklayın sonra Özellikler butonuna tıklayın.

Genel sekmesinde aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan seçeneğini seçerek güncel dns adreslerini yazınız aşağıda paylaştığım DNS listesinde uygun DNS numaralarını buraya yazınız.

Dns adreslerimizi yazdıktan sonrasından ayarları doğrula kısmı işaretlemeyi unutmayın.

Dns yazdık ve ardından Tamam butonuna tıklıyoruz ve bütün ekranları kapatabilirsiniz.

Windows 7 işletim siteminde böyle DNS adreslerini değiştiririz.

Yasaklı sitelere giris dns bilgileri

{Mobil}

Teknoloji haberleri, inceleme, video, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, LG G4, Samsung, Galaxy S6, Note 5, HTC One M9, Note 4, Sony Xperia z5,mobil,donanım,pc,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir