Reklam Alanı
Reklam Alanı
BMW i8 Roadster 2019
Haber 1.396 Okunma 0

BMW i8’den Üstü Açılabilen Model

2014 yılında üretimi yapılan BMW i8 plug-in hibrit spor otomobili, büyük beğeni topladı. BMW, otomobilin bu kadar sevilmesinin ardından şimdi de BMW i8‘in  üstü açık versiyonunu olan i8 Roadster, Los Angeles Otomobil Fuarı‘nda tanıttı.

BMW i8 Roadster 2019

Şimdilik 2 Renk Seçneği Bulunuyor

i8 Roadster’in metalik turuncu rengi olan ve E-Copper olarak adlandırılan modeli görücüye çıktı.Ancak birde metalik gri rengi otomobil severlerin beğenisine sunuluyor. İki koltuklu bu hibrit convertible otomobil, 50km/s hızlara kadar 15 saniye ve 50 km / s’ ye kadar olan hızlarda tamamen sessiz şekilde açılıp kapanabilen kumaş bir tavana sahip. Bu tavanın alüminyum bağlantı mekanizmalarının tamamı 3D yazıcılarla üretilmiş. BMW,normal versiyonunun en etkileyici özelliklerinin başında gelen yukarıya doğru açılan kapılar ise aynen korumuş.

 

BMW i8 Roadster 2019

Kapılar yukarı doğru açılmaya devam ediyor

BMW i8 Roadster 2

Metalik Turuncu Renk

BMW İ8 RoadSter Özellikleri

Üstü açılıp kapanabilen birçok otomobilde mevcut olan yalıtım sıkıntısını ise BMW, ekstra yalıtımlar ile gidermiş. i8 Roadster’da normal i8’e göre arkadaki iki koltuk kaldırılmış. Böylece bagaj ile ön koltuklar arasında 100 litrelik bir depolama alanı daha kazanılmış ve toplam yükleme hacmi 254 litreye ulaşmış. Aynı zamanda arka tarafta sürücü tarafından açılıp kapanabilen bir arka cam da konumlandırılmış. Ağırlık olarak bakıldığında ise i8 Roadster normal versiyonuna göre 60kg daha ağır olarak 1593kg ağırlığa ulaşmış.

BMW i8 Roadster 3

BMW i8 Roadster Kokpit

Aracın motor tarafına bakıldığında ise coupe versiyonda kullanılan 1.5 litrelik 228 beygir gücündeki benzinli motorun yine bu model de kullanılmaya devam ettiği görülüyor.  Arka tekerler bu motordan güç alırken ön tekerlekler ise önde bulunan elektrikli motordan besleniyor.

i8 Roadster, bu iki motorun birlikte çalışması sayesinde diğer model olan i8 Cupe’a göre 0.2 sn daha yavaş olarak yani 4.6 saniyede 100 km/s’ye ulaşıyor.

BMW i8 Roadster 5

BMW i8 Roadster Modelleri

BMW i8 Roadster 2019-3

Los Angeles Otomobil Fuarı‘nda BMW i8 Roadster Tanıtımı-1

BMW i8 Roadster 2019-4

Los Angeles Otomobil Fuarı‘nda BMW i8 Roadster Tanıtımı-2

BMW bu modelde, i8’de bulunan 129 beygirlik güç üreten elektrikli motorunun bataryalarını 20Ah’den 34 Ah’ye yükseltmiş.Böylece gücü 141 beygir güce yükseltmiş.

BMW yine bu modelde sürücülerin tamamen elektrikli modda aracın daha fazla süre boyunca kullanabilmesini sağlamak için toplamda yaklaşık 370 beygir güç üreten bataryalar geliştirmiş.

Böylece yeni model yaklaşık 50 km boyunca tamamen elektrikli bir şekilde kullanılabiliyor. Ayrıca otomobilin elektrikli modda ulaşabileceği en yüksek hız limiti 120 km’ye yükseltilmiş.

İ8 Roadster’in bu oldukça etkileyici ve gelişmiş olan özellikleri ile birlikte önümüzdeki bir kaç ay içerisinde kullanıcıların beğenisine sunulacağı ifade ediliyor.

Roadster’in fiyatları henüz tam olarak belli olmasa da 2018’in 2. yarısında açıklanması bekleniyor. Ancak aşağıdaki tabloda mevcut olan modellerin fiyatlarından bir çıkarımda bulunabilirsiniz. Ayrıca tanıtım videosunu da izlemeyi unutmayın!

Keyifli sürüşler.

BMW i8 Fiyat Listesi

BMW i8 Hybrid Fiyat Listesi
Yakıt
Vites
Fiyat
BMW i8 Pure 1499 cc v
Hybird
Otomatik
885.300
BMW i8 Premium Techno 1499 cc 362 Bg (266kW)
Hybird
Otomatik
949.100

İşte i8 Roadster tanıtım videosu:

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Emre Gül {Emre Gül}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir