Reklam Alanı
Reklam Alanı
Nasıl Yapılır 28 views 0

Cd’siz Bilgisayara Format Nasıl Atılır

85% Ortalama Puan

Bilgisayara Format Atma

Bilgisayarınıza bu şekilde çok kolay format atabilirsiniz

Anlatım
%70
İşe Yararlılığı
%100

Çökmüş işletim sistemlerimizi yeniden yüklemenin öbür isimidir format atmak. Elbette ki format atmak amaçlı işletim sistemimizin arıza oluşturmuş meydana gelmesine sebep yoktur. Bazen virüs dediğimiz berbat amaçlı yazılımlardan kurtarmak ya da temizlemek amaçlı da olabilmektedir bu işlem. Format atma işlemini ne türlü gerçekleştireceğinizden bahsetmeden öncesinde önce ve en mühim uyarı olarak ifade etmek isterim ki, formatı devamlı uygulamanız halinde harddisk dediğimiz bilgisayarınızın depolama birimine kayıp verebileceğinizi unutmayın. 15 seneyi aşkın bir zamandır bilgisayarla haşır neşir meydana gelen biri olarak tecrübelerim dahilinde bu ikazı inşa etmek zorundaydım zira şuursuz kullanıcıların en basit bir problemde dahi bilgisayarlarına format attıklarına sık sık şahit oldum. Bunun dışarısında rastgele bir format halinde bilgisayarınızdaki her birşey silineceğinden mühim bilgilerinizi yedeklemeyi de unutmayın.

cdsiz format atma anlatımı

Bilgisayara format atmanın birden çok karayolu var ama bu yazıda sizlere en yararlı olacağını düşündüğüm yolu başka bir deyişle bir Windows CD si olmadan bu işlemi yapmayı anlatacağım. Windows 8 ‘in kendisine ilişkin bunun gibi bir özelliği var ve bu en yeni versiyonda bu eylemi ne türlü gerçekleştireceğimize bakalım..
Fare imlecinizi sağ üst köşeye sürükledikten ardından taraftan açılan penceredeki ”ayarlar” butonuna tıklıyoruz. Bilgisayarınızın ufak ayarlarını yapabileceğiniz (Pcı kapat, Ekran parlak olmak ayarı vs.) pencere açılacaktır. Pencerenin aşağı kısmında yer alan ”bilgisayar ayarlarını değiştir” butonuna tıklıyoruz, yeniden açılan pencerenin solunda yer alan ”evrensel” ve benzer pencerenin sağına açılan sekmeden ”Her şeyi kaldırın ve Windows ‘u yeniden yükleyin” bölümündeki ”başlayın” butonuna tıklıyoruz. Çıkan ikazı onayladıktan ardından diğer bir uyarı bütün verilerinizin silineceği istikametinde geliyor. Bundan sonrasında amaçlı sistem sizi bir sürü açık bir dille yönlendiriyor.

Popüler Başlıklar:

bilgisayara format nasıl atılır
bilgisayara format atma
bilgisayara nasıl format atılır
format nasıl atılır
cd siz format atma
bilgisayar format atma
cd siz format nasıl atılır
bilgisayara format atmak
pc format atma
cdsiz format atma

Mert Çelik {Mert Çelik}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir