Reklam Alanı
Reklam Alanı
sivaterm
Haber 98 views 0

Dış Cephe Mantolama Nasıl Yapılır, Ne Kadar Enerji Tasarrufu Yapar?

Artan teknoloji ile birlikte günümüzde enerji ihtiyacı da fazlalaşmıştır. Bu yüzden ısınma, elektrik gibi doğal ihtiyaçların faturası da bu yüzden artmaktadır. Binalarda iyi bir Dış cephe mantolama; ısı yalıtımı sağlayacak olan bu mantolar, yaz kış demeden ısı kaybını ve soğuğun girmesini önleyerek birçok açıdan fayda sağlar.

Mantolamanın Faydaları

Mantolama aynı vücudumuz için girdiğimiz mantoya benzer. Her ikisi de ısı kaybını ve soğuğun girmesini önler. Ayrıca yapılacak dış cephe mantolama işlemi, elektrikten tasarruf sağlar. Böylece paradan da tasarruf sağlar. Aynı zamanda kısa süreli yakacağınız kombi ile uzun süre ısınma imkânı sunar. Dışarıya kaçan havayı engelleyen mantolama işlemi, ay sonu gelecek faturalarda büyük bir indirim sağlar. Ayrıca ısı kaybını ve nemi sabit tuttuğu için bina ömrünü de arttırmaktadır. Nem oranını sabit tutması boya badana gibi işlemleri de gerektirmeyeceği için ekstra işlemlere de ihtiyaç duymazsınız.

Mantolama Nasıl Yapılır?

Firmamızın alanında uzman ekibi sayesinde kaliteli işlemler sonucu, ısı yalıtımlarını sağlayacak olan mantolama işlemini sizlerin ayağına getiriyoruz. Dış cephe mantolama yapılacak binanın ilk önce temizliğini yapıyoruz. Daha sonra subasman profilleriyle binaya düzgün bir orantı kazandırmaktayız. Yapıştırma malzemelerinin hazırlanmasından sonra mantolama levhaları yapıştırılmaktadır. Daha sonra bu levhaların yerinden sökülmesini önlemek için dübelleme işlemleri yapılır. Daha sonra rüzgâr gibi etkilerden korunması için köşe profilleri yerleştirilir. Köşe profilleri yerleştirildikten sonra ilk kat sıva çekilir. Bu sıvanın içine donatı filesi gömülür. Sıva kurumadan bir kat daha sıva çekilir.
Tüm bu işlemler bittikten sonra dekoratif amaçlı çimento ile malayla dış cephe kaplaması yapılır. Yukarıdan aşağıya yapılan mala ile sıvamadan sonra dış cephe mantolama işlemi biter. Firmamızın tüm bu uygulamaları, müşteri memnuniyeti odaklı olduğu için her aşama dikkatli bir şekilde yapılarak, binaya uygun mantolanır. Estetik olarak göze hoş gelen bu işlem ile binanız bölgede parlayarak insanların ilgisini çekecektir. Ayrıca her bütçeye uygun fiyatlarımız ile pratik çözümler sunduğumuz mantolama işlemi için bizleri arayabilirsiniz. Böylece firmamızın ayrıcalıklı fırsatlarından yararlanarak, en güzel mantolama işlemlerini yaptırabilirsiniz.

Kaynak: https://sivaterm.com

Mobil Donanım {Mobil Donanım}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir