Reklam Alanı
Reklam Alanı
Dronelar
Teknoloji 628 Okunma 0

Dronelar 2017 Yılında En Parlak Çağını Yaşayacak

Kullanımının her geçen gün arttığı Dronelar için 2017 yılında en parlak çağını yaşayacağı söyleniyor. Drone dediğimizde hepimizin gözleri etrafı arar. En parlak çağını yakalamaya doğru koşan Dronelar 2017 yılında müthiş bir başarıya imza atacak.

Şu an 5 binden fazla kullanıcı sayısı olan Dronelar bu yıl sonuna kadar 20 binden fazla kullanılarak satışları tavan yapacak. Uçan helikopter olarak adlandırılan drone’lar çevremizde oldukça sık görülmeye başlandı. Evinizden dışarıda olduğunuz herhangi bir anda karşınıza drone kullanan birini görme ihtimaliniz artık çok daha fazla. Çevremizde tekerlekli veya yüzen drone çeşitleri bu kadar sık dolandıkça 2017 yılında çok daha parlak bir dönem bizi bekliyor diyebiliriz. Her bütçeye uygun drone bulunması, çocuk ve yetişkinlerin ihtiyaçlarına yönelik çeşitlerinin bulunması her evde bir drone bulunabileceğini gösteriyor. Fiyat olarak diğerlerinden biraz daha tuzlu olan, fotoğraf ve video kameraları taşıyabilen ve profesyonel çekimler yapmaya imkan sağlayan Dronelar ise birçok ünlü fotoğrafçı tarafından tercih ediliyor.

Dronelar 2017 Yılında En Parlak Çağını Yaşayacak

Dronelar 2017 Yılında En Parlak Çağını Yaşayacak

Gökyüzünde 5.000 Drone Uçuyor

Yapılan tahminlere göre dünya üzerinde aktif olarak kullanılan 5.000 tane drone gökyüzünde dolanmakta. 2017 yılının sonlarına doğru ise bu rakamın 20.000 adete yükselmesi bekleniyor. Şuan daha çok eğlence için kullanılan Dronelar ilerleyen günlerde iş sektörlerinde de kullanılmaya başlanacak. Kişisel kullanım dışında genellikle fotoğrafçıların ve dağcıların tercih kullanmayı tercih ettiği drone uçan helikopterler obje taşımak amaçlı da kullanılacak. Hatta ünlü lojistik firmalarından UPSDHL ve Amazon gibi büyük markalar özel müşterilerine paketleri drone kullanarak taşımaya başladılar bile.

Drone kullanımı arttıkça artık haberdar olma hızı da artacak. Güvenlik güçlerinin drone kullanmaya başlayacağı söylentileriyle birlikte gökyüzünde gezen kameralı drone güvenlik ekipleri her an tehlikeleri tespit edebilecek. Polis ve itfaiye ekiplerine ait özel drone tahsis edilmesi birçok olası tehlikeli durumda büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Şehirlerdeki güvenliğin sağlanmasında da etkili olacak olan drone araçları bu tip görevlerde elbette ki devlet özel izni ile uçabilecek.

Dronelar

Dronelar-mobildonanim.com

Dronelar için Lisans Zorunlu mu?

Piyasaya sürüldüğü günden itibaren yoğun ilgiyle karşılanan ve beklentinin çok üzerinde popülerliğe ulaşan drone cihazlar şimdiden Intel, Yuneec gibi büyük firmaların projeleri arasına girdi. Daha yenilikçi ve işlevsel drone çözümleri için çalışmalara başlayan birçok dev firma ilerleyen günlerde yeni ürünleri bizlere sunacak gibi duruyor. Fakat hükumet drone kullanımının yaygınlaşmasından ötürü bazı güvenlik önemleri alabilir. Bazı durumlarda tehlikeler yaratabilen ve özel hayatın gizliliğinin ihlal edilmesini sağlayan drone cihazlar için kontrollü ve belgeli uçuş izni getirilebilir. 

Sayısı 20 bine artacak olan bir cihazın kullanım şartı olarak uçuş lisansına bağlanması ne kadar etkili olacaktır elbette bilemiyoruz. Bu konuda herhangi bir kesinlik bulunmuyor. Fakat birçok özel bölgede drone kullanımı şimdiden yasaklanmış durumda. Nükleer santraller, havaalanları, askeri bölgeler ve devlet dairelerinin arsaları etrafında drone kullanmak yasak.

Peki siz hangisini destekliyorsunuz? Tüm drone kullanıcılarının özgürce uçuş yapabilmesi mi, yoksa özel uçuş lisansına sahip olanların mı uçuş yapabilmesi mi… Yorum olarak bekliyoruz.

Mert Çelik {Mert Çelik}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir