Reklam Alanı
Reklam Alanı
En İyi Buzdolabı Tavsiyeleri
Editör Seçimi 37.553 Okunma 6

En İyi Buzdolabı Tavsiyeleri

Evimizin olmazsa olmaz eşyalarından birisi olan buzdolabını alırken nelere dikkat etmeli? Hangi marka buzdolabı almalısınız? En iyi marka buzdolabı hangisi, En İyi Buzdolabı Tavsiyeleri nelerdir? hangi marka buzdolabı almalıyım, buzdolabı özellikleri neler olmalıdır ve buzdolabı tavsiyesi atiyorsaniz  doğru yerdesiniz.

Buzdolabı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1- Alacağınız buzdolabının en başta fiyatının bütçenize uygun olması tercihinizi dolayısıyla buzdolabı kalitesini etkileyecektir.

2- Buzdolabı seçimi yaparken ilk olarak buzdolabı kullanım alanın büyüklüğüne göre buzdolabı tercih etmelisiniz. Bu yüzden mutfağınızın yapısına en uygun buzdolabı modelini seçmelisiniz.

3- Alacağınız buzdolabı markası, ülke çapında yaygın ve geniş bir servis ağına sahip olmalıdır.

4- Tercih edeceğiniz buzdolabının içindeki gıdaların bozulmaması, taze kalması ve içerisinde buzlanma oluşmaması için No-Frost özellikli olanı tercih edilmelisiniz.

Hangi TV’yi Almalıyım? En İyi TV Tavsiyeleri

Hangi Kombiyi Almalıyım? En İyi Kombi Tavsiyeleri

En İyi Tost Makinesi Tavsiyeleri İçin Tıklayın!!!

En İyi Kahve Makinesi Tavsiyeleri

5- Alacağınız buzdolabının kapasitesi yani iç hacmi, rafları ile bölmeleri kullanışlı olmalıdır.

6- Tabi ki buzdolabının enerji tüketiminin iyi olması faturanızı etkileyecektir.

7- Tercih edeceğiniz buzdolabının çok ses çıkarmasını istemezsiniz mutlaka. Bu yüzden en az ses ile çalışan mümkünse azami 40-45 db ses seviyesinin altındaki ürünleri tercih etmelisiniz.

8- Tercih edeceğiniz buzdolabının dış görüntüsü yani rengi (Beyaz, Gri) veya ihtiyacınıza göre ilave donanımsal özelliklerinin olması (su sebili, dondurma kapasitesi vs.) tercihinizi belirleyecek diğer unsurlardandır.

En İyi Buzdolabı Markaları

Ülkemizde Bosch, Arçelik, Beko, Profilo ve Indesit markaları oldukça yaygın buzdolabı markalarıdır. Peki hangi buzdolabı markasını tercih etmelisiniz? Hangi buzdolabı markası daha iyi, en iyi buzdolabı hangisi derseniz aşağıdaki buzdolabı marka ve modellerine bir göz atmalısınız.

En İyi Buzdolabı Tavsiyeleri

En İyi Buzdolabı Tavsiyeleri

En İyi Buzdolabı Tavsiyeleri

1- Samsung RT38K5100WW/TR A+ 397 Lt Twincooling Plus Nofrost Buzdolabı

Dünya çapında özellikle telefon ve TV sektöründe iyi bilinen Samsung, buzdolabı konusunda da oldukça iyi modeller çıkarıyor. İşte bunlardan birisi olan Samsung RT38K5100WW/TR A+ 397 Lt Twincooling Plus Nofrost modeli, her tarafına eşit miktarda yaydığı nem sayesinde meyve ve sebzelerin tazeliğini koruyor. İkili soğutma sistemi sayesinde kötü kokuların önüne geçmesi ile öne çıkan bir model.

Soğutucu Net Hacmi 295 lt, Dondurucu Net Hacmi 89 lt ve 384 lt Toplam Net Hacme sahip. 1785 mm yükseklik, 675 mm genişlik ve 715 mm derinliğe sahip.

43 db ses seviyesi ile oldukça sessiz ve uzun ömürlü. Az enerji tüketimi ve diğer saydığımız özellikleri ile kendisine En İyi Buzdolabı Tavsiyeleri listesinde yer buluyor.

Hangi TV’yi Almalıyım? En İyi TV Tavsiyeleri

Hangi Kombiyi Almalıyım? En İyi Kombi Tavsiyeleri

En İyi Kahve Makinesi Tavsiyeleri

En İyi Tost Makinesi Tavsiyeleri İçin Tıklayın!!!

2- Profilo BD3257W2NN A+ 505 Lt No-Frost Buzdolabı

Diğer modelimiz Profilo BD3257W2NN A+ 505 Lt No-Frost Buzdolabı de en iyi buzdolabı tavsiyeleri listemizde kendisine yer buluyor.

Soğutucu Net Hacmi 371 lt, Dondurucu Net Hacmi 85 lt ve 456 lt Toplam Net Hacme sahip. 1850 mm yükseklik, 700 mm genişlik ve 740 mm derinliğe sahip. Enerji tüketimi A+ olan iyi buzdolaplarından bir tanesidir.

Ayrıca süper soğutma ve dondurma özellikleri bulunuyor. 2 tane şeffaf sebzelik çekmecesi, 4’er adet kapı ve cam rafı bulunuyor. Dikkat çekici özelliklerinde bir tanesi elektrik kesildiğinde 19 saate kadar kendisini muhafaza edebilmesi.

3- Arçelik 2498 CNIY A++ 520 Lt Inox Kombi Tipi Buzdolabı

Bir diğer modelimiz Arçelik 2498 CNIY A++ 520 Lt Inox Kombi Tipi Buzdolabı da yine A+ enerji sınıfında ve No-Frost özelliğine sahip.

Ayrıca Soğutucu Net Hacmi 330 lt, Dondurucu Net Hacmi 124 lt ve 454 lt Toplam Net Hacme sahip. 1920 mm yükseklik, 700 mm genişlik ve 740 mm derinliğe sahip.

Günde 6 kg dondurma kapasitesi bulunuyor. Kapı Açık Uyarısı,43 db ses seviyesi, parmak izi ve leke bırakmayan yüzeyi ve koku filtresine sahip. 6 tane derin dondurucu rafı bulunuyor. Geniş servis imkanına sahip. Fiyatı biraz yüksek olsa da Arçelik 2498 CNIY A++ 520 Lt Inox Kombi Tipi Buzdolabı en iyi buzdolabı listesinde kendisine yer buluyor.

4-Vestel EKO NF480 A+ 480 Lt Buzdolabı

Bir diğer modelimiz Vestel EKO NF480 A+ 480 Lt Buzdolabı. Yine bu modelde  A+ enerji sınıfında ve No-Frost özelliğine sahip.

Ayrıca Soğutucu Net Hacmi 335 lt, Dondurucu Net Hacmi 97 lt ve 432 lt Toplam Net Hacme sahip. 1850 mm yükseklik, 700 mm genişlik ve 740 mm derinliğe sahip.

En İyi Buzdolabı Tavsiyeleri

En İyi Buzdolabı Tavsiyeleri

Günde 5 kg dondurma kapasitesi bulunuyor. Akıllı defrost sistemi, turbo fan, otomatik sıcaklık kontrolü, taze hava teknolojisi ve özel soğutma sistemi ile kokuları birbirine karıştırmıyor. Otomatik buz çözme ve eritme yapabiliyor. Ayrıca Led aydınlatma ışıkları, nem kontrol düğmesi ve vita deposu bulunuyor. Yani oldukça donanımlı bir cihaz.

43 db ses seviyesi ile oldukça sessiz, uygun fiyatlı ve uzun ömürlü olan Vestel EKO NF480 A+ 480 Lt Buzdolabı en çok satan buzdolabı tavsiyelerinin başında gelmektedir.

Hangi TV’yi Almalıyım? En İyi TV Tavsiyeleri

En İyi Tost Makinesi Tavsiyeleri İçin Tıklayın!!!

Hangi Kombiyi Almalıyım? En İyi Kombi Tavsiyeleri

Bu Yazıya Bakmadan Kahve Makinesi Almayın!!! En İyi Kahve Makinesi Tavsiyeleri

5- Profilo BD3056W3VN No-Frost Buzdolabı

Son modelimiz olan Profilo BD3056W3VN No-Frost Buzdolabı da En İyi Buzdolabı Tavsiyeleri listemizde kendisine yer buluyor.

Soğutucu Net Hacmi 400 lt, Dondurucu Net Hacmi 105 lt ve 505 lt Toplam Net Hacme sahip. 1930 mm yükseklik, 700 mm genişlik ve 800 mm derinliğe sahip. Enerji tüketimi A++ olan ve 42 db ses seviyesine sahip olan iyi buzdolaplarından bir tanesi.

Ayrıca süper soğutma ve dondurma özellikleri bulunuyor. 2 tane şeffaf sebzelik çekmecesi, 4 adet kapı rafı bulunuyor.

Bir başka tavsiye yazımızda buluşmak dileğiyle.

NOT: Sizlerin de tavsiye edebileceği ya da etmeyeceği buzdolabı marka ve modellerinin performanslarını aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz. Ayrıca almayı düşündüğünüz buzdolabı modeli hakkında bize soru sorarak bilgi alabilirsiniz!

Hangi TV’yi Almalıyım? En İyi TV Tavsiyeleri

En İyi Tost Makinesi Tavsiyeleri İçin Tıklayın!!!

Hangi Kombiyi Almalıyım? En İyi Kombi Tavsiyeleri

Bu Yazıya Bakmadan Kahve Makinesi Almayın!!! En İyi Kahve Makinesi Tavsiyeleri

Tolga Kaya {Tolga Kaya}

Tolga Kaya, Elektrik-Elektronik Mühendisidir. Uzun yıllardan beri Bilişim ve Telekomünikasyon alanında çalışmaktadır. Aynı zamanda mobildonanim.com Genel Yayın Yönetmeni olup yeni bilgiler öğrenmeye oldukça heveslidir. Bildiklerini paylaşmaktan keyif alır. İletişim:tolgakaya@mobildonanim.com, Twitter:@Tolga_Kayax

“En İyi Buzdolabı Tavsiyeleri” üzerine 6 yorum

 1. Kemal Erdoğan dedi ki:

  Merhaba öncelikle kolaylıklar dilerim. Benim aklıma takılan birkaç soru var. Sizlerin tavsiyesini bekleyerek aşağıda sıralıyorum:
  1) low frost mu no frost mu ?
  2) samsung gibi beyaz eşya sektöründe yeni firmalar mı?
  Arçelik hotpoint bosh gibi eski firmalar mı?
  3) yeni firma olmalarından kaynaklanan problem yaşarmıyız.
  4)internet üzerinden yapılan beyaz eşya alışverişlerinde sıkıntı yaşanıyor mu?

  Saygı ve teşekkürlerim ile Kemal Erdoğan

 2. Zeynep dedi ki:

  Çok güzel bir yazı paylaşmışsınız ama keşke Kemal Erdoğan Bey in sorularına da cevap verseydiniz bunlar benim gibi birsürü kişinin merak ettiği sorular

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Gözden kaçmış. Yakında cevap veririz Zeynep hanım.

 3. Recep dedi ki:

  Merhaba arçelik 5276 tavsiye edrmisiniz artılar eksileri

 4. Fatma dedi ki:

  Merhabalar profilo 3257w2nn kodlu dolabı tavsiye etmişsiniz. Iki yıl önce bu dolabı aldım ve çok başarısız bir dolap olarak tarihe yazılmalıydı. Günlük kullanım yeri asla yeterince soğutmuyor sonuna kadar açmama rağmen 8 ve 13 derece arasında gidip geliyor. 4 ve 2 dereceye asla düşemiyor. Dolap sanki sadece günde iki sefer çalışıyor onun haricinde çalışmıyor gibi. Servisin haricinde fabrikadan muhendis dedikleri sahis gelip bakti sonuc yine degismedi yaniti ise su oldu bu dolap tek sogutma sistemi ile calisir. Performansi bu kadardir denildi. Şu anda burada olmamın nedeni ise yeni bir buzdolabı arama gayreti icerisindeyim. Bir daha profilomu asla!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir