Reklam Alanı
Reklam Alanı
Kahve Makinesi Tavsiyesi
Editör Seçimi 31.403 Okunma 6

En İyi Kahve Makinesi Tavsiyeleri

Ülkemizde neredeyse çayın yerini almak üzere olan kahve eskiden sadece cezvelerde yapılırken şimdi cezvelerin yerini Kahve Makinesi aldı. Peki, en iyi kahve makinesi, en iyi Türk kahvesi makinesi, kahve makinesi önerisi, en ucuz kahve makinesi hangisi, en uygun kahve makinesi, en iyi filtre kahve makinesi ve espresso makinesi fiyatları, profesyonel kahve makinası fiyatları ne kadar gibi sorularla kafanız mı karışık? Veya en iyi kahve makinesi yorumları arıyorsanız tüm bu sorularınızın cevabı bu yazıda.

Kahve Makinası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bu yazımızda her ne kadar kahve kişisel bir zevk ve herkese göre farklı lezzet olsa da yine de ortak noktalar üzerinden bir liste yapmaya çalıştık. İşte en iyi kahve makinesi tavsiyesi 2021 yılı için en iyi kahve makinesi önerilerimizi sıralayacağız.

1- Hangi Kahve Makinesi?

İlk başta hangi kahve makinesi alınmalı? Ne kadar kahve içiyorsunuz? Hangi kahve türünü içiyorsunuz? Bütçeniz ne kadar? Bir kere alayım tam olsun ya da ucuz bir başlangıç seti mi tercih etmeliyim? Kafelerde içtiğiniz gibi espresso, latte, cappuccino yapan bir otomatik kahve makinesi mi almak isterseniz yoksa portafiltreli (kepçeli) bir profesyonel kahve makinesi mi almak istersiniz? Kahvesini ben alayım çekirdekten öğüterek yapsın, bir iki düğmeye basınca hazır olsun, sütü günlük dolsun ve öğütücüsü olsun, latte’yi, cappuccino’dan ayırsın. Ya da işimi görsün 1-2 fincan/bardak güzel kahve yapsın ama güzel ucuz olsun mu diyorsunuz?

Öncelikle bunlara bir karar vermelisiniz. Çünkü kahve makinası tercihinizi yapmak için öncelikle bütçenizi belirlemelisiniz.

Kahve Makinesi Tavsiyesi

Kahve Makinesi Tavsiyesi

Kahve makinesini nerede kullanacaksanız?

Tabi bu bütçeyi belirlerken de en önemli husus kahve makinesini nerede kullanacağınızdır. Zira piyasadaki bazı kahve makinaları tek fincanlık kahve yapabiliyorken, bazıları daha çok kahve yapabiliyor. Örneğin sadece evde ya da birkaç kişinin bulunduğu bir ortam/ofis ya da daha kalabalık bir yere göre alacağınız kahve makinesi değişebilir. Kahve makinesini kalabalık bir işyeri için alacaksanız 1 değil 2 makine almanız yararınıza olacaktır. İşte bu yazımızda her bütçeye uygun kahve makinesi önerisi listesi sunacağız. Kahve makinesi fiyatları 30 liradan başlıyor 15000 TL’ye kadar çıkıyor.

En İyi Tost Makinesi Tavsiyeleri İçin Tıklayın!!!

Barista Nedir? Barista Ne Demek?

Barista, kahve hakkında derin bilgiye sahip, müşterileri için kahve hazırlayıp süsleyerek servis eden kişilere deniyor. Baristalar kahve türlerini, kahve kavurmayı, espresso makinesi kullanmayı ve bunların bakımını yapmayı, süt köpürtmeyi ve çok daha fazlasını bilirler. Kısaca kahve konusunda uzman killer diyebiliriz.

2- Kahve Makinesi Tipleri

Kahve makinesi çeşitlerini cam hazneliler ve termos özelliği gören çelik hazneliler olarak sınıflandırmak da mümkün. Ancak genel olarak kahve makinelerini normal Filtre Kahve Makinesi ve Combo Kahve Makinesi olmak üzere 2 kategoriye ayırabiliriz.

a) Filtre Kahve Makinesi

Filtre kahve makinelerinin birçoğunda istediğiniz kahve çekirdeğini kullanabiliyorsunuz. Bazısının kahve öğütücüsü içinde, bazısına da öğütülmüş halde ekleyebilirsiniz. Çoğunlukla sade veya sütlü kahve olarak hazırlanabiliyor. İlerde espresso makinesi almak isteyecek olsanız da ilk etapta filtre kahve makinesi almalısınız.

b) Kombo Kahve Makinesi

Kombo kahve makineleri ise, Espresso ve Cappuccino Kahve Makinesi olarak da bilinir. Bu makineler yüksek basınç ve su buharı verebiliyor. Genelde filtre kahve de hazırlayabiliyorlar. Ancak Espresso makinaları pahalı oldukları için almadan önce mutlaka test etmelisiniz.

3) Yarı Otomatik mi Tam Otomatik Kahve Makinesi mi Almalıyım?

Mekanizma olarak kahve makinaları manuel, yarı otomatik ve tam otomatik kahve makinesi olarak ayrılır. Manuel kahve makinelerini piyasada bulmak artık güç. Ancak yarı otomatikler piyasada bulunsa da yanına bir de kahve öğütücü satın almak gerekiyor. Kahve düşkünleri en iyi kahve için öğütücü kullanmayı tavsiye etse de biz, bir Barista değilseniz vefazla vakit kaybedemem diyorsanız çok da tavsiye etmiyoruz.

Tam otomatik kahve makineleri günlük hayat için çok daha pratik ve en çok tavsiye edilen ürünlerdir. Çünkü tam otomatik kahve makinesi alırsanız, sadece birkaç düğmeye basarak çok rahat bir kahve yapabilirsiniz. Tam otomatik kahve makinası kahve çekirdeklerini içinde öğütüp, istediğiniz miktar çekilmiş kahveyi yüksek basınçlı buharda çözerek bunu fincanınıza kahve özü olarak sunabilir. Suyu az ya da çok ekleyerek kahvenin yoğunluğunu ayarlamak sizin elinizdedir. Bu konuda dünya genelinde en tanınmış markalar Saeco, Miele, Bezzera, Rancilio, Vibiemme, Expobar, Breville ve DeLonghi’dir.

Özetle; kolay, hızlı bir kahve istiyorsanız ve dağınıklıktan hoşlanmıyorsanız tam otomatik kahve makinesi, hiç sorun değil bu işe zaman ayırmaktan sıkılmam, benim için kahvenin kalitesi ve uğraşmak önemli diyorsanız yarı otomatik kahve makinesi tercih edin.

4) Kahve Makinesi Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

1- Servis Ağı: Kahve makinesi tercihi yapmadan önce ilk dikkat edeceğiniz hususlardan biriside kahve makinesinin servis ağının yeterli olup olmadığıdır. Bu noktada ülke çapında geniş servis ağına sahip son derece güvenli markaları tercih etmelisiniz. Şuan için en yaygın servis ağı Delonghi’de diyebiliriz.

Kahve Makinesi Tavsiyesi

Kahve Makinesi Tavsiyesi

2- Değirmen/Öğütücü: Piyasada kahve öğütücü olarak satılan ürünlerin büyük kısmı aslında küçük rondolar, bunlardan uzak durun. Alacağınız öğütücü kahveyi iki silindir disk arasında ezerek öğütenden olmalı. Giriş için Hario Skerton, elektrikli olarak Delonghi KG79 alabilirsiniz. Türk kahvesi pudra kıvamında öğütüldüğü için Türk avesi için öğütücüyü kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Belki Breville BCG820 Pro modeli olabilir. Ya da Tchibo, Breville BCG400, Delonghi KG79 öğütücü ile 30-50 TL bir bütçe ile Türk kahvesi el değirmeni alabilirsiniz. Genelde De’Longhi’nin kahve öğütücüleri beğeniliyor. Öğütücüde sorun yaşamamak için- Tchibo olabilir-kireç çözücü kullanın.

3- Bazı makinelerin kalabalık yerlere göre tasarlandığı için fiyatları yüksektir. Bu yüzden kahve ihtiyacınıza göre makine bakmalısınız.

4- İyi bir espresso için iyi bir kremaya dolayısıyla iyi bir bar basıncına ihtiyaç vardır. Alacağınız makinenin 15-19 bar arası basınçta olmasına dikkat edin.

5- Pod özelliği poşet çaydaki gibi, dağınıklık ve kirlilikten uzak bir kahve yapmanızı sağlar. Alacağınız makinenizin ‘pod’ sisteminin olup olmadığına dikkat edin.

6- Kahve makinesini Güçlü (Watt) alın. Çünkü Watt değeri arttıkça suyun kaynaması hızlı olur.

7- Özellikle filtre kahve için öğüttüğünüz kahve çekirdeği çok ince veya kalın çekilmemeli. Eğer çok ince olursa, filtreden süzülmesi uzun süreceği için kahvenin tadı kaçar. Kaba çekilip, konulursa sıcak su hızla aşağıya geçeceği için kahvenin lezzeti suya geçmez.

8- Makinenin filtresi kağıt olursa kahveye tadını veren maddelerin aşağıya geçmesini engeller. Bu yüzden filtre kağıt değil altın kaplı ya da metal olmalı. Ayrıca kağıt filtreler çabuk eskidiği için sürekli değiştirmek gerekli ve buda masraflı ve yorucu olur.

9- Makinenizi uzun yıllar kullanmak için ıslak bezle etrafını silin. ama makinenin özellikle elektronik aksamına sıvı temas ettirmeyin. Espresso makinelerinin yılda 3-4 kez kirecinin temizleyin.

En İyi Tost Makinesi Tavsiyeleri İçin Tıklayın!!!

En İyi Buzdolabı Tavsiyeleri İçin Tıklayın!!!

En İyi Klima Tavsiyeleri İçin Tıklayın!!!

10-Tabi ki Kahve Seçimi:

Zevkler değişebilir ama kahve çekirdeği seçimi iyi bir kahve için ve bu kahvenin pişeceği kahve makinesi için çok önemlidir. Bir barista olmasak da şunları söyleyebiliriz:

Kahveleri 3 Nesile ayırabiliriz. 1.nesil kahve genel anlamda çözünebilir (instant) kahveler ve bu kahveleri satan yerler, 2.nesil Starbucks gibi zincir halde çalışan yerler, 3.nesil ise adeta bir kahve gurmesi gibi yetiştiği bölgeyi, blend içeriklerini, yıkama yöntemine kadar bilen ve farklı demleme yöntemleri ile değişik damak zevklerine yönelik hazırlayan yerler.

Mutlaka çekirdek kullanın ve günlük içebileceğiniz kadar öğütün yoksa kıvamını kaybeder. Kahve robusta ve arabica karışımı değil, çekirdek halinde ise veya yeni kavrulmuşsa genel olarak iyidir. Çekilmiş (öğütülmüş kahve) kahve bayatlamaya yüz tutmuştur. Ülkemizde Mambochino, Kronotrop gibi firmalardan kaliteli çekirdekler bulabilirsiniz.

Starbucks’ın Filtre kahvesi ve Chai tea lattesi güzeldir. Ne hafif ne ağır olarak Kolombiya ve Kenya kahvelerini, Dark kahve olarak Christmas Blend ve  Espresso olarak tek ice uzun çekim Americano’yu tavsiye edebiliriz.

5-Hangi Kahve Makinesi Almalıyım?

Kahve makinesi seçmek gerçekten zor. Makinelerin çeşitliği, performansları, fiyatları derken kafanız karışabiliyor. İşte kahve makinesi markaları, fiyatları ve özellikleri.

A) Kapsüllü Kahve Makinesi Tavsiyesi

1-Cafissimo Classic

Cafissimo Classic oldukça pratik bir kapsüllü kahve makinesi. Tek tuşla kahve kapsülü kullanarak yapabileceğiniz bir ürün.  Espresso, caffè crema ve filtre kahve olmak üzere 3 farklı kahve yapabiliyor. Ayrıca cappuccino ve latte macchiato için ayrı bir süt köpürtücüsüne sahip.

2- Nespresso U C50 Pure Kahve Makinesi

Kahve Makinesi Tavsiyesi

Kahve Makinesi Tavsiyesi

En popüler kapsülü kahve makinelerinden birisi Nespresso U C50 Pure modeli.

B) Espresso ve Cappuccino Kahve Makinesi Tavsiyesi

Giriş seviyesi için Delonghi ECP 3531 modeli, üst seviyeler için Delonghi EC680 ve Delonghi ECI 341 modellerini tavsiye edebiliriz. Delonghi ECO v310-311 modeli ile Nespresso, Krupps Tchibo gibi markaların çıkarttığı kapsüllü kahve makinelerini tavsiye etmiyoruz. Saeco, Miele, Bezzera, Rancilio, Vibiemme, Expobar, Breville ve DeLonghi gibi markalar iyi modellere sahip. Eğer en iyi espresso makinesi hangisi derseniz rahatlikla Breville BES810 diyebiliriz.

Sinbo SCM-2925 Espresso ve Cappuccino Kahve Makinesi ise; hem kapsülsüz kahve yapmak hem de bütçelerini çok zorlamak istemeyen kahve severler için oldukça ideal. Böylece zevkinize göre kolayca cappuccino, latte ya da espresso yapabilirsiniz. Fiyat söz konusu olduğunda diğer makineler içerisinden sıyırılan bir makina.

Delonghi ECOV311.GR Icona Vintage Serisi Espresso ve Cappuccino Makinesi ise oldukça beğeniliyor. Latte, cappuccino, americano gibi kahveleri kapsül kullanmadan yapabiliyor. Ayrıca çok iyi bir süt köpürme özelliğine sahip.

C) Filtre Kahve Makinesi Tavsiyesi

1-Delonghi ICM15210 Filtre Kahve Makinesi

Süt ve köpük önemli değil iyi ve uygun fiyatlı bir filtre kahve makinesi arıyorsanız Delonghi ICM15210 Filtre Kahve Makinesi iyi bir tercih olabilir.

2- Kenwood CM021 kMix Filtre Kahve Makinesi

Kenwood CM021 kMix Serisi Filtre Kahve Makinesi az sayıda kişiye kahve hazırlamak isteyenler için hem küçük hem de pratik bir ürün ve canlı renklere sahip.

3- Delonghi ICM 15250 Filtre Kahve Makinası

Delonghi’nin bu ürünü yine fiyat performans olarak kahve ihtiyacınız karşılayacaktır.

4- Homend 5002 Öğütücülü Filtre Kahve Makinası

Kombo ürün arıyorsanız Homend 5002 Öğütücülü Filtre Kahve Makinesi ihtiyacınızı fiyat performans olarak karşılayacaktır.

5- Russell Hobbs 22000-56 Chester Grind Brew Filtre Kahve Makinası

En İyi Tost Makinesi Tavsiyeleri İçin Tıklayın!!!

En İyi Buzdolabı Tavsiyeleri İçin Tıklayın!!!

En İyi Klima Tavsiyeleri İçin Tıklayın!!!

Kendinden öğütücülü fiyat performans ürünü Russell Hobbs 22000-56 Chester Grind Brew Filtre Kahve Makinesi de iyi bir ürün.

Pod Filtre Kahve Makinesi olarak 2 model öneriyoruz.

French Press: İçinde süzgeci bulunan cam demlikli French Press klasiklerden biridir. Kahveyi telvesiz içmek için çekilmiş kahve uygun miktarda kaynamış su ile French Press demliğine eklenir. Bir süre sonra kapağa bağlı süzgeç aşağıya bastırılır.

Espresso potu: Espresso potu özellikle sert kahveler için kullanılır. Taze, sert ve aromatik kahve yapımı için iyi bir tercihtir. Espresso potu da kahve telvesi dışında atık bırakmaz.

D) Tam Otomatik Kahve Makinesi Tavsiyesi

1- Breville BDC600BSS YouBrew Tam Otomatik Filtre Kahve Makinesi

Kahve Makinesi Tavsiyesi

Kahve Makinesi Tavsiyesi

Eğer bütçe sorunu yok uzun ömürlü bir makine olsun derseniz Breville YouBrew BDC600BSS Filtre Kahve Makinesi çok iyi bir tercih olur. Ancak Türkiye’de servis koşullarına ve yüksek fiyatına dikkat edin.

2-Homend Coffeebreak 5003 Tam Otomatik Espresso Makinesi

Homend Coffeebreak 5003 Espresso ve Lungo ayarlarına sahip ve çekirdek kahveyle çalışıyor Ayrıca cappuccino için süt yapabiliyor. Bardak boyu ayarlanabiliyor ve 19 bar basınca ulaşabiliyor.

3- Delonghi Esam 2600 Full Otomatik Kahve Makinesi

Giriş seviyesindeki Delonghi Esam 2600 Full Otomatik Kahve Makinası ise çekirdek kahve kullanılabildiği gibi öğütme kalınlığı da ayarlanabiliyor. Kahve miktarı ve bardak ayarı da yapılabiliyor. 200 gr çekirdek ve 1.8 litre su haznesine sahip. Kendi öğütücüsünü kullanabildiğiniz gibi, hazır öğütülmüş kahveleri de kullanabilmeniz güzel düşünülmüş. Cappuchino ve cafe latte için süt köpürtme özelliği fena değil. Kahveden önce aletin iç aksamını ısısı için gerekli suyun, boşaltılması gerekli. Eğer boşaltmazsanız kahvenin sıcaklığı yetersiz oluyor. Ancak kalabalık yerler için meşakkatli bir ürün.

4- Delonghi ECAM23.420 Tam Otomatik Kahve Makinası

Delonghi’nin yeni seri giriş ürünlerinden olan ECAM 23.420 3 farklı renklere sahip ve giriş segmenti için çok ideal bir ürün. Elektronik gösterge paneli ve dizaynı hoş olmuş. Cappuchino ve Latte için olan ayarın süt köpürtme çubuğunun üstüne eklenmesi daha pratik olmuş. Genelde kullanıcıların iyi yorumlarına sahip.

5- Siemens TE501201RW Tam Otomatik Kahve Makinası

Siemens TE501201RW modelinin en güzel özelliği her kahve sonrası kendisini temizlemesi. Ancak ayrı bir süt saklama haznesi olmadığı için sütü ayrı tutmak gerekiyor. Suyu 45 sn’de ısıtıyor. Temizlik için parçaların çıkartılabiliyor olması güzel olmuş. 300 gram çekirdek haznesine, kahve öğütme ayarına ve Led göstergelere sahip. İçerisinde ayrı bir kireç filtresi var. Yine bu üründe  enelde olumlu yorumlara sahip.

6-Krups EA8010- EA8298- EA829D Tam Otomatik Kahve Makinası

En İyi Buzdolabı Tavsiyeleri İçin Tıklayın!!!

En İyi Klima Tavsiyeleri İçin Tıklayın!!!

Krups’a ait 3 makinesi birbirine çok benziyor. temel özellikleri aynı. Krups EA8010 giriş seviyesinde bir ürün ve süt haznesi yok. EA8298 ve EA829D modelleri ise dizayn haricinde tamamen aynılar. İki modelde de ayrı süt kabına sahip ve tek tuşla cappuchino yapabiliyor. Espresso’yu 10 mililitre ve katları olarak ayarlayabiliyorsunuz. Öğütücü sesi düşük ve negatif yorumu bulunmuyor.

7- Delonghi ESAM 4500 Magnifica Tam Otomatik Kahve Makinası

Lungo kahve seçeneği yok 200 gr’lık kahve çekirdeği haznesi ve LCD ekrana sahip. Ayrıca otomatik kapanma ayarı mevcut.

8- Siemens TE603201RW EQ.6 Serisi Tam Otomatik Espresso ve Kahve Makinası

Ayrı bir süt haznesi yok ama herhangi bir kabı ya da sütün kendi kutusunu kap olarak kullanabiliyor. Dokunmatik ışıklı ekranı ile tek tuşda ürün seçebilyor. Ekrandan diğer ayarları yapabiliyorsunuz. LCD ekrana, 1.7 litre su tankı kapasitesine ve 300 gr çekirdek haznesi sahip. Cihaz açılış ve kapanışta kendini temizleyebiliyor. Ancak sütü direkt soğuk bir şekilde kullanmayın çünkü pek ısıtamıyor o zaman.

9-Delonghi ECAM 45.760 W Tam Otomatik Kahve Makinası

2 Litre olan su haznesi ve 400 gramlık çekirdek haznesine sahip. Macchiato ve flatwhite yapabiliyor olmak bu ürünün artılarından. Öğütücü sesi bu modelde düşürülmüş. Kontrol ekranı, tuşların ve menü erişimi oldukça basit ve şık tasarlanmış.

10- Delonghi ESAM 6900.M Prima Donna Exclusive Tam Otomatik Kahve Makinası

Delonghi ESAM 6900’e en iyi tam otomatik kahve makinelerinden birisi diyebiliriz.  Yukardaki tüm özelliklerin yanış sıra bu makine sıcak çikolata da yapabiliyor. Renkli şık bir TFT ekrana sahip.  Ayrıca 6 kişiye kadar profil oluşturup kahve ayarlarını kaydedebiliyor. Extra bir cappuchino aparatı da sahip ve segmentinin en iyilerinden birisi diyebiliriz.

11- Siemens TI903209RW EQ9 S300 Tam Otomatik Espresso ve Kahve Makinası

Siemens TI903209RW Delonghi ESAM 6900 gibi 6 kişiye kadar profil oluşturup kahve ayarlarını kaydedebiliyor. Birçok kahve çeşidi hazırlayabilmesi, her kullanım sonrası buhar sistemiyle temizlemesi, şık TFT ekrana sahip. 45 saniyede ısınabiliyor. Süt kabını çıkartıp dolapta tutabiliyorsunuz. Siemens ürünlerinde yedek parçaların biraz pahalı ama aynı özellikteki rakibine göre daha ucuz.

E) En İyi Türk Kahvesi Makinesi

Ve geldik geleneksel içeceğimiz Türk kahvesine. 2018 yılında en çok satılan Türk Kahve makinelerini seçtik. Bol köpüklü, telvesi yerinde ve okkalı bir Türk kahvesi her zaman baş tacıdır. Türk kahvesi makineleri arasından; en çok satılan, en iyi kullanıcı yorumlarına sahip ve fiyat performans ürünleri olan en iyi Türk kahvesi makineleri hazırladık.

Kahve Makinesi Tavsiyesi

Kahve Makinesi Tavsiyesi

En İyi Türk Kahvesi Makinesi Listesi

En İyi Tost Makinesi Tavsiyeleri İçin Tıklayın!!!

En İyi Buzdolabı Tavsiyeleri İçin Tıklayın!!!

En İyi Klima Tavsiyeleri İçin Tıklayın!!!

1- Sinbo SCM-2928 ve 2943 Serisi Elektrikli Cezve Kahve Makinası

İşimi görsün basit olsun, ucuz ve giriş seviyesi için başarılı bir makine olsun derseniz Sinbo’nun SCM-2928 ve 2943 Serileri tam size göre. Bu modellerin Sinbo’nun en çok satılan kahve makineleri olduğunu söylemeliyiz.

2- Arzum Okka Minio Türk Kahvesi Makinası

Üretim ve satışta oldukça iyi bir yere sahip Arzum Okka Minio iddialı. Tek seferde 4 fincana kadar kahve yapabiliyor. Akıllı pişirme sensörü ile sesli ve ışıklı uyarı sistemine sahip. Böylece kahvenin taşmasını önlüyor.

3- Fakir Kaave Türk Kahve Makinası

Fakir Kaave, Luminasense Technology ile taşmayı önlüyor. Tek seferde 4 fincana kadar kahve yapabilmesi ışıklı ve sesli uyarı sistemine ve oldukça iyi kullanıcı yorumlarına sahip.

4- Karaca Hatır Serisi Kahvesi Makinası

Karaca Hatır Serisi tek seferde 5 fincana kadar kahve yapabiliyor. 2018 yılında çıkan bu ürün hakkında fazla kullanıcı yorumu bulunmuyor ama şimdilik en çok satan ürünler arasında olduğunu söyleyebiliriz.

5- Arçelik K-3300 Yeni Telve Türk Kahve Makinesi

Arçelik K-3300, Cook Sense Teknolojisi sayesinde kahvenin piştiğini algılıyor ve Anti Spill Teknolojisi ile kahvenizi taşırmadan yapabiliyor. Kafelerde bile kullanılan bu ürünün pek olumsuz yorumu bulunmuyor.

6- Arçelik K-3190P Telve Türk Kahve Makinası

Arçelik K-3190P, çift cezveye ve 1 litrelik su deposuna sahip. Yine taşmayı önleyici sensörleri ışıklı ve sesli uyarı bulunuyor. Genelde olumlu kullanıcı yorumların sahip ve geniş bir kullanıcı kitlesi var.

7- Arzum Okka OK001 Otomatik Türk Kahve Makinası

Sırayı oldukça iyi bir makine olan Arzum Okka modeli alıyor. Siyah ve Beyaz renk seçenekleri bulunuyor. Makine içerisine kahve, şeker ve suyu koyarak 1-2 dk gibi kısa bir sürede bol köpüklü kahve yapıyor. Sanki közde pişmiş kahve tadı veriyor. En çok satılan ürünler arasında yer alması kendisini belli ediyor.

En İyi Tost Makinesi Tavsiyeleri İçin Tıklayın!!!

En İyi Buzdolabı Tavsiyeleri İçin Tıklayın!!!

En İyi Klima Tavsiyeleri İçin Tıklayın!!!

En İyi Powerbank Tavsiyeleri için Tıklayın!!!

Hangi TV’yi Almalıyım? En İyi TV Tavsiyeleri

Emre Gül {Emre Gül}

“En İyi Kahve Makinesi Tavsiyeleri” üzerine 6 yorum

 1. Deniz PEKCAN dedi ki:

  Bence Filtre Kahve Makinesinde Delonghi’den şaşmamak lazım. Adamlar dünya lideri. Ayrıca yazınızda çok başarılı.
  Tebrikler.

  1. Emre GÜL dedi ki:

   Teşekkürler.

 2. Kerem Akat dedi ki:

  Çok kapsamlı bir yazı olmuş.Kahve tavsisyesinde bile bulunmuşsunuz.
  Elinize sağlık.

  1. Emre GÜL dedi ki:

   Çok sağolun Kerem bey.Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz.

 3. kemal dedi ki:

  tam otomatik kahve makinaları filtre kahve yapabiliyor mu,yoksa amerikano mu yapabililiyor?(Delonghi ESAM 6900.M Prima Donna Exclusive)

 4. ceren dedi ki:

  filtre kahve ve türk kahvesini aynı makinede yapabildiğimiz bir makine var mıdır?Yazı için de emeğinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir