Reklam Alanı
Reklam Alanı
en iyi kamerauygulamaları
Haber 3.422 Okunma 0

En İyi Kamera Uygulamaları

Akıllı telefon alacakların en çok dikkat ettiği özelliklerin başında telefonun ön ve arka kameralarını kalitesi yer alıyor. Alacağınız telefonun kamerası nasıl, kaç megapiksel yani çözünürlüğü kaç, nasıl çekiyor vs. birçok soru akla gelebilir. Bazen aldığınız telefonda yüklü gelen kamera uygulamasından pek memnun olmayabilirsiniz. Bunun için üçüncü parti kamera uygulamaları arıyorsanız doğru yerdesiniz. İşte birbirinden özel ve kullanışlı en iyi kamera uygulamaları.

İşte en iyi kamera uygulamaları

Mükemmel bir selfie ya da fotoğraf çekmek isteyenler için en iyi kamera uygulamalarını hem Android hem de iOS telefonlar için sıraladık. İşte 2018 yılı için en iyi kamera uygulamaları.

1- Cymera

Cymera uygulaması gerçek zamanlı filtre ve çıkartmalar oluşturarak fotoğraf çekmeyi eğlenceli bir hale getiriyor. Harika fotoğraflar çekmek isteyenler için Cymera uygulaması telefonlarda yüklü olması gereken iyi bir alternatif olacaktır.

Android | İOS

2- Camera 360

Eğer çektiğiniz fotoğraflara animasyon ve efektler ekleyerek kısa birer video haline getirmek istiyorsanız Camera 360 bunun için çok iyi bir seçenek. Camera 360 oldukça fazla filtreye sahip çok etkili bir kamera uygulaması.

Android | İOS

3- Camera FV-5

Camera FV-5 ise ISO, odaklanma, beyaz dengesi ile pozlamayı manuel olarak yapabilen, gece fotoğraflamasında başarılı ve uzun pozlama özelliği oldukça işlevsel bir uygulama. Özellikle çok gelişmiş bir fotoğraf uygulaması arayanlar için biçilmiş kaftan diyebiliriz.  En iy kamera uyguamları listesinde muhakkak yer bulan Camera FV-5, mutlaka telefonunuzda olmalı.

Android

4- Cameringo

Cameringo ise; canlı fotoğraflar çekebileceğiniz 300’den fazla filtreye sahip güzel bir uygulama. Yavaş video çekimi, HDR fotoğraflar ve GIF oluşturma gibi diğer özellikleri de oldukça kullanışlı.

Android

5- Camera Zoom FX

Sırayı en iyi kamera uygulamalarından birisi olan Camera Zoom FX alıyor. Android telefona sahip kullanıcılar için hazırlanmış harika bir uygulama olan Camera Zoom FX güzel bir arayüze sahip. Camera Zoom FX, HDR modu dahil akla gelebilecek bir çok özelliğinin yanı sıra özelleştirilebilme becerisi ile gerçekten tam bir kullanıcı dostu uygulama.

Android/iOS

6- Paper

Paper kamera ise çekilen fotoğraflara bir çok efekt verebileceğiniz güzel bir uygulama. Çektiğiniz bu fotoğrafları düzenleyebilme, karikatür ya da çizgi roman efekti ekleme gibi bir çok eğlenceli özellik sunuyor.

iOS

7- Best Mee Selfie

Sıradaki uygulamamız ise Selfie çekmeyi sevenlere özel tasarlanmış. Best Mee Selfie uygulamasında 100’den fazla filtresi bulunuyor ve gerçek zamanlı olarak kolajlar yapabiliyorsunuz.

Android

8- YouCam Perfect

YouCam Perfect ile harika resimler çekip bunları istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Uygulamanın en önemli özelliği ise istenmeyen nesneleri fotoğraftan çıkarabiliyorsunuz.

Ayrıca bu uygulamanın yüz algılama, güzelleştirici araçlar, kolaj oluşturma gibi diğer özellikleri bulunuyor.

Android/iOS

9- Big Zoom

Big Zoom Kamera ise oldukça etkileyici bir özelliğe sahip. Bu uygulama  80x zoom’a kadar yakınlaştırabilme özelliği ile en iyi kamera uygulamaları listemizde kendisine yer buluyor. Ancak bu uygulamadan tam olarak yararlanabilmek için telefonunuzun donanımının yeterli olması gerektiğinin altını çizelim.

Android

10- Footej

Eğer telefonunuzda animasyonlu gif oluşturmak ya da  yavaş çekim (slow motion)  video çekmek istorsanız Footej Kamera’yı kullanmalısınız. Ayrıca Footej Kamera uygulaması manuel olarak pozlamayı ayarlamanıza imkan tanıyor.

Android

Ahu Ceylan {Ahu Ceylan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir