Reklam Alanı
Reklam Alanı
en iyi Netflix filmleri
Haber 3.047 Okunma 0

En İyi Netflix Filmleri

Bir Netflix furyasıdır gidiyor. Filmler diziler derken artık geleneksel Film ve Dizi anlayışımız Netflix sayesinde oldukça değişti. İnsanlar artık TV’deki dizileri ya da sinemaları değil en iyi Netflix filmleri hangisi ya da en iyi Netflix dizileri hangisi diye merak ediyorlar.

Çünkü Netflix, sadece içeriğe milyarlar harcıyor. Şirket tek başına birçok ülkenin gayri safi yurt içi hasılasından daha fazla harcama yapıyor. Netflix sadece bu yıl orijinal içeriğe tam 8 milyar dolar harcamayı planladığını açıkladı.

Peki Netflix bunu nasıl yapıyor? Netflix içerik oluşturmak için bazen kendisi film ya da dizi yapıyor bazende birçok filmin haklarını satın alıyor.

Sözü fazla uzatmadan en iyi Netflix filmleri hangileri onlara bakalım. İşte şuana kadar yayınlanmış 10 adet orijinal en iyi Netflix filmleri listesi.

En iyi Netflix filmleri

En İyi 10 Netflix Film listesinde birbirinden orijinal belki de birçoğunu daha önce seyretmediğiniz oldukça kaliteli filmler bulunuyor.

1- First They Killed My Father (İlk Önce Babamı Öldürdüler)

Kamboçya’da Kızıl Kmerler’in (Pol Pot) kontrolü ele geçirdiği ve milyonlarca insanın öldürüldüğü bir dönemi konu alan First They Killed My Father etkileyici bir senaryoya sahip. Angelina Jolie’nin yönetmenliğini yaptığı bu biyografik tarihsel gerilim filminde Jolie, filmin kahramanını olan Loung Ung’un kitabından esinlenmiş. Film, 70’lerde Kızıl Kmerler’in Kamboçya yönetimine geldiğinde 5 yaşında orta sınıf bir ailenin kız çocuğu olan Loung Ung ve ailesi göçe zorlanması ile başlar. Loung Ung ve ailesi oldukça rahat olan hayatlarını bırakıp çalışma kamplarında yaşamaya zorlanır. Eskiden memur olan babası da öldürülen küçük kız ve ailesi hayatta kalmaya çalışır. 4 yıl süren bu dönemde bir soykırım yaşanır ve tam 2 milyon insan ölür.

İkinci Dünya Savaşını konu alan “Unbroken” dan sonra Jolie’nin yönetmenlik koltuğunda olduğu en iyi çalışmalardan birisi olan First They Killed My Father’ı mutlaka izlemelisiniz.

2- The Meyerowitz Stories (Meyerowitz Hikayeleri)

Başrollerinde Dustin Hoffman, Adam Sandler, Ben Stiller ve Emma Thompson’ın yer aldığı The Meyerowitz Stories, uzun zamandır birbirinden ayrı yaşayan New Yorklu Meyerowitz ailesinin tekrar aynı evde bir araya gelmesini konu alıyor. Ailenin babası ünlü heykeltıraş Harold Meyerowitz olarak canlandıran Dustin Hoffman, uzun zamandır yakın ilişkiler kuramadığı çocuklarıyla bir araya geliyor.

Filmde  Dustin Hoffman bencil ve egoist bir babayı, Sandler, biraz ciddi, kızgın ve melankolik bir karakteri, Ben Stiller ve Emma Thompson ise ailedeki diğer kardeşleri oynuyor. Son yıllarda ortaya çıkan aile, arkadaşlık ve ilişki sorunlarının işlendiği Meyerowitz Hikayeleri izleyicilerin büyük çoğunluğu tarafından beğeniyle karşılandı.

3-1922

En iyi Netflix filmleri listesinde sırayı bir Stephen King uyarlaması alıyor. Genç bir çiftçi olan Wilfred James, maddi kazanç sağlamak için eşi Arlette’yi öldürür. Ancak kadının ölümü, korkunç bir hikayenin sadece başlangıcıdır. James, bu cinayeti itiraf eden bir kağıt yazar.  Bir süre sonra esrarengiz olaylar yaşanmaya başlar.

Yavaş ve korkunç bir tarzda dehşete kapılmak istiyorsanız bu filmi izlemenizi tavsiye ederiz.

4- The Incredible Jessica James (İnanılmaz Jessica James)

Romantik komedi türündeki bu filmde ise; gelecek vadeden genç bir oyun yazarı olan Jesica James, çocuklara tiyatro öğretmektedir. Jessica,  oldukça özgüvenli ve endişe verecek kadar da başıboştur. Onun bu halleri erkek arkadaşı Damon’dan ayrıldığından beri daha da artmıştır. Yeni boşanmış birisi olan Boone ile ilk buluşmaları çok güzel geçmese de işler sonradan değişecektir. The Incredible Jessica James eğlenceli film arayanlara tavsiye edilir.

5-Tallulah

İçinde özgürlük tutkusu olan genç Lu, zar zor bir karavanda yaşamaktadır. Lu, bir gün bir annenin ihmalinden yararlanarak bir bebek kaçırır. Bu bebekle ne yapacağını da bilemeyen Lu, çareyi arkadaşı Nico’nun sevmediği annesi Margo’ya gitmekte bulur. Ancak Margo gelen bebeği kendi torunu zanneder. Bu bebek sayesinde aslında birbirlerini pek sevmeyen Margo ve Lu sevgi dolu bir arkadaşlık kurarlar. Ancak Polis bebeği kaçıran Lu’nun peşindedir ve bu durumu öğrenen Margo bu durumla ilgili oldukça şaşkındır. Biraz komedi de eklenmiş bu dram filmini beğeneceksiniz.

6- Beasts of No Nation

True Detective dizisiyle tanınan genç yönetmen Cary Fukunaga’nın yönettiği filmde, çocuk asker Agu’nun hikayesi anlatılıyor. Afrikadaki iç savaşta savaşması için ailesinden zorla kopartılan çocukların dramının işlendiği filmi mutlaka izlemelisiniz.

7- The Fundamentals of Caring

Paul Rudd’un oynadığı Ben Benjamin karakteri, oğlunu yıllar önce kaybetmiş yaşadığı sorunlar sebebiyle eşinden boşanma aşamasında olan emekli bir yazardır. Üstüne bir de büyük miktarda para kaybeder. Bu yüzden Trevor adında tedavisi olmayan bir hastalığa sahip tekerlekli sandalyede yaşayan bir çocuğa bakıcılık yapmaya başlar. İlk başta birbirlerine alışmakta zorluk çekseler de zamanla iyi bir ikili haline Ben ve Trevor arasında iyi bir dostluk gelişir. Ardından hayatlarını değiştirecek bir yolculuğa çıkarlar.

8- Mudbound (Savaştan Sonra)

Laura McAllan, Mississippi’de kocasının çiftliğinde çocuklarını yetiştirmeye çalışmaktadır. 2.Dünya Savaşından dönen Jamie ve Ronsel adlı iki adam bu çiftlikte çalışmaya başlar. Ronsel bir savaş kahramanıdır. Ancak savaşın en acımasız halini gören bu iki adam bu sefer yaşadıkları bölgede ırkçılıkla mücadele için ikinci bir savaş daha vermek zorunda kalacaklardır.

Mudbound, En İyi Uyarlama Senaryo, En İyi Görüntü Yönetmeni ve En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Mary J. Blige) ve En İyi Orijinal Şarkı (Blige’nin “Mighty River” şarkısı) için Oscar Ödülüne aday gösterildi.

9- I Don’t Feel at Home in This World Anymore

Zaten sorunlu, depresif ve amaçsız yapıda bir kadının sakin hayatı ansızın bir soygunla sarsılır. Bu kadın artık kendine bir iş edinmiştir. Kendisini soyan hırsızların peşine düşmek. Bu işe ilginç bir komşusu da katılır ve macera başlar. Fakat kısa bir süre sonunda bu işin aslında başlarına bela olacak ve boylarından büyük bir iş olduğunu anlarlar. Çünkü peşinde oldukları insanlar oldukça tehlikeli suçlulardır.

10- Okja

En iyi Netflix filmleri listesinde sırayı şimdiye kadar yapılmış en iyi Netflix orijinal filmi olan Okja alıyor. Okja’da daha az aksiyon ve macera var. Mija en iyi arkadaşını kaybetmemek için dünya çapında büyük bir şirketteki işini kaybetmeyi göze alır. Üstelik bu genç kızın her şeyini riske attığı en yakın arkadaşı büyük bir hayvan olan Okja’dır.

Çok eğleneceğinizi düşündüğümüz bu film hayata farklı bir bakış açısı ile bakmanıza sebep olabilir.

 

Burak Yıldırım {Burak Yıldırım}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir