Reklam Alanı
Reklam Alanı
En İyi Ücretsiz VPN
Editör Seçimi 3.439 Okunma 0

En İyi Ücretsiz VPN Önerileri

Son günlerde başta Facebook, Twitter, Youtube gibi sosyal medya araçları olmak üzere internette erişimde sorunlar yaşanıyor. Bu erişim sorunlarına karşı kullanabilecek en iyi VPN programları bile engellendi. Bu yüzden Türkiye’de kullanıcılar sıklıkla en iyi ücretsiz VPN tavsiyesi, en iyi ücretsiz VPN önerisi, VPN engeli nasıl aşılır, VPN engelini aşma ve VPN engeli kaldırma gibi yöntemler arayışındalar.

Listemize geçmeden VPN nedir, ne işe yarar diyecek olursanız hemen cevap verelim. VPN,  kısaca Virtual Private Network’ün kısaltmasıdır ve Sanal Özel Ağ anlamına gelir. Cihazınızı bulunduğunuz ülkeden değil farklı bir ülkeden internete eriştirmeye yarar. Ücretli ya da ücretsiz olarak sunulur. VPN, gerçek IP adresinizi gizlediği için internette dolaştığınız siteler ve konumunuz gibi size ait bilgiler gizli kalır.

İşte bizde bu yazımızda En İyi Ücretsiz VPN önerilerini sıraladık.

Engellenen Vpn Listesi

Bazı önde gelen sitelerde de dahil meşhur VPN’lerden Hotspot Shield, TunnelBear, HMA, ZenMate, Express VPN ve Opera tarayıcı VPN’in engelsiz olarak çalıştığı, Tor Project’in ise çalışmadığı söylenmiş.

Oysa bu VPN’lerden hiçbiri çalışmıyor tam aksine Tor Project ise çalışıyor.

Özellikle belirtmek isteriz ki aşağıdaki VPN’lerin hiçbiri ülkemizde engellenebilmiş değil,yani çalışıyorlar.

En İyi Ücretsiz VPN Tavsiyeleri Listesi

1) Tor Project

Listemizin başında oldukça özel bir VPN olan Tor Project var. Tor ağı üzerinden tarayıcı olarak çalışan Tor, oldukça iyi bir üne sahip. Tor’un mobil uygulaması da var. İsmi Orbot. Yazılanların aksine Tor Project ülkemizde engelli değil. Sadece aşağıdaki resimde yer alan Bridge Ayarlarını değiştirmelisiniz. Daha detaylı anlatım için mutlaka Tor Ağında Vpn Engeli Nasıl Aşılır yazımıza bir göz atın.

En İyi Ücretsiz VPN

Tor’da Bridge Ayarları

Tor Browser İndirme Linki-1

Tor Browser İndirme Linki-2

2) CyberGhost VPN 6

Birçok ülke seçeneği sunması ve yüksek erişim hızı ile en başarılı VPN’lerden biriside CyberGhost VPN 6. Ayrıca mobil uygulaması da oldukça başarılı.

En İyi Ücretsiz VPN

CyberGhost VPN 6

İndirme Linki:
https://www.cyberghostvpn.com/en_US/apps/windows-vpn/download/latest

3) VPN Unlimited

Kullanışlı ara yüzü, birçok ülke seçeneği ile VPN Unlimited’ta iyi bir alternatif.

Ayrıca sunucu üzerindeki iş yükünü gösteriyor böylece daha az yükü olan bir sunucu seçebiliyorsunuz. Buda yüksek hız demek. Ayrıca Windows, Linux, Mac, mobilde çalışması ve tarayıcı eklentisinin bulunması da cabası.

 

En İyi Ücretsiz VPN

VPN Unlimited

İndirme Linki: https://www.vpnunlimitedapp.com/en/downloads/windows

4) Psiphon3

Ülke seçenekleri geniş olan Psiphon3’da ise en hızlı ülke seçeneğini de kullanabilirsiniz. Kurulumsuz kullanımı (portable) ile öne çıkıyor. Maalesef ücretsiz sürümünün 2 Mbps’lik hız limiti koyması dezavantajı.

psiphon3-mobildonanim

psiphon3-mobildonanim

İndirme Linki: https://www.psiphon3.com/tr/download.html

5) UltraSurf

Yıllardır bilinen bir VPN olan UltraSurf ise 3 farklı ülkeden ip veriyor. Hala başarılı ve En İyi Ücretsiz VPN listemizde kendisine yer buluyor.

 

En İyi Ücretsiz VPN

UltraSurf

İndirme Linki: https://ultrasurf.us/

6) Spotflux

En İyi Ücretsiz VPN sıralamasında yer alan Spotflux’u bilmeyen yoktur. Başarılı bir ücretsiz VPN ama ücretsiz sürümünde sadece bir ülke seçeneğinin bulunması negatif yönü. Spotflux’un mobil uygulaması da mevcut.

En İyi Ücretsiz VPN

Spotflux

 

İndirme Linki: http://spotflux.com/

7) 360 TurboVPN

360 TurboVPN diğer VPN’lere göre biraz yavaş kalsa da yine de iyi bir alternatif. Farklı ülkelerden internete bağlanabiliyorsunuz. Güzel bir ara yüze sahip. Ücretsiz versiyonunda 500 MB’lık bir kota sunması ise dezavantajı. Mobil uygulamasıda bulunuyor.

En İyi Ücretsiz VPN

360 TurboVPN

 

İndirme Linki: https://www.360totalsecurity.com/tr/360-turbo-vpn/

8) VPNBook

VPNBook’ta ek bir uygulamaya ihtiyacınız yok. Yalnızca sitesinde belirtilen ayarları yapmalısınız. Böylece kendi ücretsiz sunucunuzu kullanabiliyorsunuz. Ancak bazı kullanıcılar biraz yavaş olduğunu ifade ediyorlar.

En İyi Ücretsiz VPN

VPNBook

Site Linki: http://www.vpnbook.com/

**Son olarak Proxy hizmeti de kullanabilirsiniz.

**Ya da kendinize ait bir sunucuyu VPN olarak kurup VPN Engelleme’lerini aşabilirsiniz.

Engelsiz gezinmeler.

mobildonanim.com

Kaynak: teknoveri.com 

Tolga Kaya {Tolga Kaya}

Tolga Kaya, Elektrik-Elektronik Mühendisidir. Uzun yıllardan beri Bilişim ve Telekomünikasyon alanında çalışmaktadır. Aynı zamanda mobildonanim.com Genel Yayın Yönetmeni olup yeni bilgiler öğrenmeye oldukça heveslidir. Bildiklerini paylaşmaktan keyif alır. İletişim:tolgakaya@mobildonanim.com, Twitter:@Tolga_Kayax

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir