Reklam Alanı
Reklam Alanı
Facebook Application ID API Key Nasıl Alınır?
Haber 3.543 Okunma 2

Facebook Application ID API Key Nasıl Alınır?

Bu yazımızda Facebook’un uygulamların Facebook ile senkronize olması için geliştiricilere sunduğu Facebook Application ID API Key diğer bir ifadeyle Facebook Aplication ID kodunun nasıl alabileceğini anlatacağız. Bu uygulamalar sayesinde facebook app id nasıl alınır,facebook app secret öğrenme ve facebook app id öğrenme gibi çok özel yöntemleri öğrenmiş olacaksınız.

WordPress üzerinde sosyal medya ile entegre olarak çalışan eklentileri kullanabilmeniz için Application koduna özellikle ihtiyacınız olabilir. Sitenizde yayımlayacağınız yazı, haber ya da her türlü içeriğinizin sosyal medyada otomatik paylaşım yapan eklentileri kullanarak yayılması için Facebook Application ID koduna mutlaka ihtiyacınız olacaktır.

Facebook Application ID API Key Alma

Şimdi sizlere adım adım Facebook Aplication ID kodunun nasıl alınacağını anlatalım. Aşağıdaki sıralamaya mutlaka riayet edin.

 • İlk önce Facebook hesabınızla Facebook’a giriş yapın.
 • Daha sonra Facebook Developers sayfasına giriş yapın.
 • Uygulamalar menüsünden “Create a New App” seçeneğine tıklayıp Facebook Application ID API Key için ilk adımımızı atalım.
 • Display Name bölümüne web sitenizin ya da uygulamanızın ismini yazın. Namespace bölümüne ise opsiyonel olarak isterseniz küçük bir açıklama ekleyebilirsiniz.
 • Kategori kısmından web sitenize ya da uygulamanıza en uygun bir kategori seçip, “Uygulama Oluştur” butonuna tıklayın
 • Açılan bölümde doğrulama kodunu yazıp, uygulamanızı oluşturun.
 • Tüm bu işlemlerin tamamlanmasından sonra artık Facebook Application ID kodunuzu alabilirsiniz.
 • “Uygulama Kodu” bölümünde görünen kod artık sizin kullanacağınız Application ID kodunuzdur.
 • App Secret ise yine Application ID ile beraber kullanacağınız diğer bir kod. Eğer App Secret kodu görünmüyorsa hemen sağ tarafta “Göster” butonu çıkacaktır. Bu butona tıklayarak App Secret kodunuzu da alabilirsiniz.
Facebook Application ID API Key

Facebook Application ID API Key Alma Yöntemi

Edindiğiniz Application ID kodunuzu, diğer bir deyişle Facebook API kodunu Facebook üzerinde uygulama geliştirirken yada uygulamanızı/websitenizi Facebook’la senkron hale getirmek için kullanabilirsiniz.

Bir başka uygulamamızda görüşmek dileğiyle hoş çakalın.

mobildonanim.com

Tolga Kaya {Tolga Kaya}

Tolga Kaya, Elektrik-Elektronik Mühendisidir. Uzun yıllardan beri Bilişim ve Telekomünikasyon alanında çalışmaktadır. Aynı zamanda mobildonanim.com Genel Yayın Yönetmeni olup yeni bilgiler öğrenmeye oldukça heveslidir. Bildiklerini paylaşmaktan keyif alır. İletişim:tolgakaya@mobildonanim.com, Twitter:@Tolga_Kayax

“Facebook Application ID API Key Nasıl Alınır?” üzerine 2 yorum

 1. ali dedi ki:

  türkçe kullanıyorum facebooku. siz Ingilizce anlatmışsınız

 2. Başkak dedi ki:

  Detaylı ve açıklayıcı bir anlatım olmuş, teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir