Reklam Alanı
Reklam Alanı
Medya 1 0

Facebook Messenger Kullanıcı Rekoru Kırıyor

Facebook’un yaklaşık 2 sene önce kullanıma sunduğu Messenger uygulaması, çıktığı günden bu yana gelişmeye ve kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor.

Çıktığı ilk zamanlar WhatsApp’ın rakibi olarak gösterilen Messenger, daha sonra Facebook’un WhatsApp’ı satın almasıyla birlikte dünyanın en çok kullanılan uygulamasıyla kardeş haline gelmişti.

Online mesajlaşma uygulamaları arasında Facebook’un kullanıcı gücü sayesinde sıyırılmayı başaran Messenger uygulamasından bir başarı haberi daha geldi. İlk çıktığı zamanlarda Facebook kullanıcılarına zorunlu hale getirilmesi sebebiyle eleştirilen Messenger, bugün 800 milyon aktif kullanıcı kitlesine ulaşmış durumda.

Mark Zuckerberg’in en önem verdiği projelerden biri olarak görülen Messenger, 2016’nın ilk haftası itibariyle yayınlanan verilere göre tam 800 milyon aktif kullanıcı tarafından kullanılıyor. Ve bu rakam, geçen yıla göre tam 100 milyon fazla. Zira ünlü uygulama geçen yıl bu zamanlarda 700 milyon aktif kullanıcıya sahipti.

Resmen Batarya canavarı: Facebook

 

Kendine özgü özellikleriyle kullanıcıların ilgisini çekmeyi başaran Messenger uygulaması, Facebook’tan ayrılarak adeta kendi bağımsızlığını ilan etmesiyle de kullanıcı portföyünü daha da genişletti.

Sürekli güncellenen bir uygulama olan Messenger, yaptığı son güncelleme ile arkadaşlarınıza ve sevdiklerinize hediye gönderme seçeneğine sahip olmuştu. Bu tür farklı ve yenilikçi özellikler ile daha da gelişmek ve ilgi çekmek isteyen Messenger uygulamasından önümüzdeki dönemlerde daha farklı şeyler duyacağız/göreceğiz gibi görünüyor.

{Mobil}

Teknoloji haberleri, inceleme, video, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, LG G4, Samsung, Galaxy S6, Note 5, HTC One M9, Note 4, Sony Xperia z5,mobil,donanım,pc,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir