Reklam Alanı
Reklam Alanı
facebook messenger
Medya 316 Okunma 0

Facebook Messenger Kullanıcı Rekoru Kırıyor

Facebook’un yaklaşık 2 sene önce kullanıma sunduğu facebook messenger  uygulaması, çıktığı günden bu yana gelişmeye ve kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor. Piyasaya sunulduğu ilk zamanlar WhatsApp’ın rakibi olarak gösterilen Messenger, daha sonra Facebook’un WhatsApp’ı satın almasıyla birlikte dünyanın en çok kullanılan uygulamasıyla kardeş haline gelmişti.

Online mesajlaşma uygulamaları arasında Facebook’un kullanıcı gücü sayesinde sıyırılmayı başaran Messenger uygulamasından bir başarı haberi daha geldi. İlk çıktığı zamanlarda Facebook kullanıcılarına zorunlu hale getirilmesi sebebiyle eleştirilen Messenger, bugün 800 milyon aktif kullanıcı kitlesine ulaşmış durumda.

facebook messenger

facebook messenger

facebook messenger 800 milyon aktif kullanıcıya sahip

facebook messenger Mark Zuckerberg’in en önem verdiği projelerden birisi. 2016’nın ilk haftası itibariyle yayınlanan verilere göre tam 800 milyon aktif kullanıcı tarafından kullanılıyor. Ve bu rakam, geçen yıla göre tam 100 milyon fazla. Zira ünlü uygulama geçen yıl bu zamanlarda 700 milyon aktif kullanıcıya sahipti.

Resmen Batarya canavarı: Facebook

Kendine özgü özellikleriyle kullanıcıların ilgisini çekmeyi başaran Messenger uygulaması, Facebook’tan ayrılarak adeta kendi bağımsızlığını ilan etti. Böylece kullanıcı portföyünü daha da genişletti.

facebook messenger sürekli güncellenen bir uygulama. Yaptığı son güncelleme ile arkadaşlarınıza ve sevdiklerinize hediye gönderme seçeneğine sahip oldu. Bu tür farklı ve yenilikçi özellikler ile daha da gelişmek istiyor. İlgi çekmek isteyen uygulamadan önümüzdeki dönemlerde daha farklı şeyler duyacağız/göreceğiz gibi görünüyor.

Mert Çelik {Mert Çelik}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir