Reklam Alanı
Reklam Alanı
Google Arts&Culture
Haber 535 views 0

Google Arts&Culture’a Yeni Özellik

Google’ın  2016 yılında yayınladığı Google Arts&Culture uygulaması yeni güncelleme oldukça dikkat çekti. Buna göre uygulamaya eklediğiniz bir fotoğrafla dünyadaki en meşhur müzelerde yer alan portrelerden sizin yüzünüzle eşleşen en bir portre buluyor. Bu özellik oldukça eğlenceli.

Google, Arts&Culture hizmeti kapsamındaki bu yapay zeka uygulamasının veri tabanında tam 70.000 farklı eser bulunmakta. Uygulamaya eklenen yüz verileri, veri tabanındaki sanat eserleriyle karşılaştırılıyor ve en benzeyen portre ile birlikte sunuluyor. Özellikle  sosyal medya üzerinden bu eğlenceli fotoğrafları paylaşan insanlar çok eğleniyor.

Google Arts&Culture Nedir?

Bilindiği gibi dünyaca ünlü müzelerden çok özel parçaları görebileceğiniz Google Arts&Culture uygulaması sanal gerçeklik desteği de sunuyor.  Uygulama ile  internete bağlı olmasanız bile  akıllı telefonunuzdaki kamera sayesinde önemli müzelerde bulunan eserlerle ilgili bilgi alınabiliyor.

Google Arts&Culture

Yeni Özellik

Yeni Güncelleme

Diğer taraftan Google Arts & Culture’ın yeni özelliği bambaşka bir eğlence daha sunuyor. Uygulamaya eklenen yüz verileri, veri tabanındaki sanat eserleriyle karşılaştırılıyor ve en benzeyen portre ile birlikte sunuluyor. Yeni güncelleme ile birlikte beraber bu uygulama içinde selfie çekip portrenizin hangi ünlü sanat eserinde yer aldığını bulabiliyorsunuz.

Böylece tarihte yaşamış bir ikizinizi keşfedebiliyorsunuz. Google Arts&Culture‘ın bu yeni özelliği şimdiden internette özellikle sposyal medya bir akı meydana getirdi bile. Uygulamaya girip selfie çekenler tarihte yer almış ünlü bir portre ile yayan yana fotoğraflarını yayınlıyorlar

Ancak bu yeni özellik şimdilik sadece bazı ülkelerde kullanıma sunuldu ve maalesef Türkiye o ülkeler arasında bulunmuyor. Umarız yakın bir zamanda yapılacak bir yeni bir güncelleme ile ülkemizde eklenir.

Bir Çözüm Var!!!

Eğer bir iOS kullanıcısı iseniz uygulamayı isterseniz Amerika’dan bir hesap açıp App Store’dan indirerek Google Arts&Culture‘ın bu yeni özelliğini siz de test edebilirsiniz.

İşte birbirinden eğlenceli o portreler:

 

 

 

Ahu Ceylan {Ahu Ceylan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir