Reklam Alanı
Reklam Alanı
Editör Seçimi 131 0

Hangi Klimayı Almalıyım? En İyisi Hangisi?

Hangi klima markası daha iyi?, Hangi klima markası daha az yakıyor? En az yakan klima markası hangisi? En dayanıklı klima markası hangisi? En iyi soğutan ve sıcaklık yayarak ısıtan klima markaları.

Hangi marka klima almalıyım

Mevsim fark etmiyor, bundan sonra klimalar hayatımızın vazgeçilmez bir ürünü oldu. Siz de bir klima alabilmek istiyorsunuz ancak hangi marka klima alacağınız konusu ile alakalı kafanız karışık ya da alacağınız klimayı bir de internetten araştırayım dediniz. Bu yazıda, hangi klima markasının daha iyi olduğunu, hangi marka klimanın daha uzun yaşamlı ve dayanıklı olduğunu ve hangi marka klimanın en iyi fiyata ve performansa sahip olduğunu araştırmalarımız neticesinde belirttim.

Öncelikle klimaların bir kısmının belli özelliklerinin daha iyi olma ihtimalini söyleyerek yazıya başlangıç gerçekleştirme istiyorum. Ne demek istiyorum? Bazı klimaların ısıtma özelliği daha iyi oluyorken birtakım klimalar da soğutma özelliği bakımından gerektiğince iyi performans gösterebiliyor. Her iki özellik bakımından performansı iyi olanlar da var elbet. (Hangi klima markasını almalıyım?)

Yukarıda açıkladığım gibi klimayı hangi nedenle alacağınız mühim. Bunun yanısıra klimayı hangi ilde kullanacağınız, klimayı hangi sık sık kullanacağınız, günde ortalama kaç saat kullanacağınız mühim faktörler arasında yer alıyor.

Klimayı az kullanacaksanız, ucuz bir klima alabilirsiniz. Ancak klimayı sıksık kullanacaksınız, klimadan hem ısıtma hem de soğutma özelliği bakımından iyi performans bekliyor ve aynı vakitte tasarruflu olmasını istiyorsanız -ki çoğu şahıs bunu ister- işte sizlere tasarruflu ve kaliteli klima markaları ve fiyatlarını sıralayacağız. Fiyatları pahalı gelebilir ancak unutmamalısınız ki bu klimalar hem performans tarafından yüzünüzü güldürürken aynı vakit da elektriği az yakan klimalardır. Ucuz klimalar hem aynı performansı göstermeyecek hem de elektrik faturasını gerektiğince kabarık gösterecektir.

Markaları sıralamadan evvelce son olarak Klima alırken nelere ilgi edilmelidir? Klima alırken neye ilgi edilmelidir? Klima seçiminde nelere ilgi edilir? sorularını araştırmaya alalım:

Bence alacağınız klimanın en mühim özelliği A katagorisi bir klima olmasıdır ki, yüksek performans gösterirken az yakacak ve sizin ve cebinizin yüzünü güldürecektir.
İhtiyacınızın üzerine klima alıp lüzumsuz yere masraf etmeyin. Bunu da şu şekilde önleyebilirsiniz. Oda soğutma ya da ısıtma üzerine bir de matematiksel bir hesap var, hesabınızı yapıp odanızın, iş yerinizin vb. alanlarının ihtiyacına yönelik klimayı alabilirsiniz.
Odanın metrekaresini 500 ile çarpacaksınız. Çıkan değer odanızı soğutmanız amacıyla gereksiniminiz olan btu değerini verecektir. Yani 25 metre karelik bir salonunuz varsa:

25 X 500 = 12.500 btu değerinde bir klima gereksiniminizı karşılayacaktır.

Çok uzattık gibi gelebilir ancak şunlar gerektiğince mühim bulgular es geçilmeye gelmiyor. Hangi marka klima daha iyi? Hangi marka klima daha az yakıyor? En tasarruflu klima markası hangisi? Hangi marka klima almalıyım neden?

TOSHİBA klima nasıldır? İlk önereceğimiz klima markası: TOSHİBA – fiyat olarak biraz çok gelebilir ancak A katagorisi bir TOSHİBA klima hem uzun yaşamlı olacak hem de tasarruflu olacaktır. (En iyi klima markası hangisi?)

Daikin klima markası nasıldır? Araştırmalarımız sırasında kullanıcılardan olumlu not almış bir başka klima markasının da Daikin olduğunu gördük.

Mitsubishi klima nasıldır? Kullanıcılardan olumlu yorumlar alan bir başka tasarruflu ve dayanıklı klima markası da Mitsubishi inverter. Yüksek performans ve tasarruflu klima olarak kullanıcıların beğenisini kazanmış durumda.

Bunlar dışında;

Samsung, Arçelik, Demirdöküm gibi firmaların klimalarıyla alakalı pek olumlu bir kullanıcı yorumuyla karşılaşmadık.

NOT: Sizler de deneyim ettiğiniz klima markalarını ve bu klima markalarının performanslarıyla alakalı yorum atarak klima alabilmek isteyen arkadaşlarımızın düşünce sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

{Mobil}

Teknoloji haberleri, inceleme, video, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, LG G4, Samsung, Galaxy S6, Note 5, HTC One M9, Note 4, Sony Xperia z5,mobil,donanım,pc,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir