Reklam Alanı
Reklam Alanı
en iyi tv tavsiyeleri
Editör Seçimi 882 views 0

Hangi TV’yi Almalıyım? En İyi TV Tavsiyeleri

Bir televizyona ihtiyacınız var ama kafanız bir hayli karışık. Hangi TV markası daha iyi?, en iyi tv tavsiyeleri nelerdir?,en iyi TV hangisi? En İyi TV Tavsiyeleri nelerdir? En dayanıklı TV markası hangisi, HDTv ne demek, 4K TV ne demek? Plazma mı, LED mi, Curve mü  veya OLED TV mi almalıyım? ve TV alırken nelere dikkat etmeli? gibi sorularınız varsa doğru yerdesiniz.

İşte sizler için hazırladığımız En İyi TV Tavsiyeleri.

TV Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir TV almayı düşünüyorsanız bazı hususlar dikkat etmeniz gerekmektedir. Örneğin alacağınız Tv’nin Ebatı,Çözünürlüğü,Hertz’i ne olmalı,LED mi OLED mi olmalı? ve tabi ki seçeceğiniz bu özelliklere göre değişecek Fiyatı ne olmalı?

Artık bugün çoğu televizyon, Smart TV, yani akıllı. Akıllı Tv demek internet’e bağlanabilmesi, oyun oynanabilmesi, kumandasının sihirli veya sihirsiz:) ama çok yetenekli olması, rahatlıkla istediğiniz filmi takıp izleyebilmeniz vs. özelliklere sahip olmasıdır. Ayrıca entegre uydu alıcısı artık bir standart özellik. Dolayısıyla tüm bunları düşünmenize gerek yok. Siz sadece aşağıda vereceğimiz belli başlı teknik kavramlara ve özelliklere dikkat edin yeter.

FİYAT

Aslında en dikkat edilecek husus budur desek yeridir. Çünkü TV tercihi yaparken yapmanız gereken ilk şey; TV için ayıracağınız bütçeyi belirlemek. Bunu yaparken de tercih edeceğiniz TV’nin hem fiyatı hem bu fiyata verebileceği performansı hem de uzun yıllar arıza çıkarmadan çalışması çok önemlidir.

Nasıl ki Mercedes’le Fiat marka araçların ikisi de aynı özelliklerde olmadığı için fiyatları da aynı değilse TV’lerde öyledir. Örneğin  400 TL‘ye de bir TV alabilirsiniz 100.000 TL‘ye de. Bu yüzden TV araştırmasına geçmeden önce bütçenizi belirlemeli ve size uyan kaliteli bir TV almalısınız.

 

en iyi tv tavsiyeleri

En iyi tv tavsiyeleri

Şimdi gelelim en önemli detaylara. Tv almadan önce aşağıdaki  bazı teknik kavramları öğrenmeden kesinlikle TV almayın.

TV Alırken Bilmeniz Gereken Teknik Kavramlar

Nasıl ki bilgisayarlarda ve cep telefonlarında donanım ve işletim sistemi  ne kadar güçlü ise o cihaz o kadar güçlüdür. Aynen öyle de TV’de de durum böyledir. Bu yüzden aşağıdaki teknik kavramları öğrenerek Tv alırken bunlara mutlaka dikkat edin.

1-Hertz Nedir?

Hertz (ekran yenileme hızı) saniye başına düşen görüntü sayısını ifade eder. Yani bir görüntünün 1 saniyede ekrandaki yinelenme sayısıdır.

Ancak TV alırken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri, yazan yenileme hızı (Hz) değil, panelin gerçek yenileme hızıdır. Ekran Yenileme Hızı (Hz) arttıkça, daha keskin ve net bir görüntü izlersiniz. Gerçek Hertz oranları yükseldikçe Led tv’lerin diğer bir kronik sorunu olan fluleşme, titreme ve bulanık gösterme sorunları düşer.

Özellikle hareketli görüntüler daha gerçekçi gösterilir. Normal tüplü televizyonlar 50 Hz’dir, lcd monitör ve tv’ler ise 50-75 Hz iken Led TV’lerde bu oranlar 1500 Hertz’lere kadar çıktı. Ancak yeni nesil OLED TV’lerde nispeten yeni olduğu için çok büyük yenileme hızlarına sahip değil. Günümüzde satışta olan çoğu 4K OLED TV’ler 120 Hz yenileme hızına sahip. Bu değer bazı LCD’lerde 240 Hz’e kadar çıkabiliyor. Bu sebeple LCD TV’ler şimdilik bu konuda OLED TV’lere kıyasla daha avantajlı diyebiliriz.

2-Piksel Nedir?

Dijital bir ortamda gösterilecek görüntünün en küçük birimine Piksel denir. Piksellerin genellikle kare şeklinde ve yüz binlerce hatta milyonlarcası yan yana gelerek görüntüyü oluşturur. Artık 3840 x 2160 Piksel içeren ULTRA HD (4K) TV’lerin görüntüleri daha fazla ayrıntı ve berraklığı sağlamakta. Bu oran HD READY teknolojisinde 1366 x 768 piksel, FULL HD TV’lerde ise 1920 x 1080  piksel olarak sunulmaktadır.

3-Çözünürlük Nedir?

Bir görüntüyü oluşturan ekranda (TV, Telefonu vs.) bulunan piksel sayısına çözünürlük denir. Yani adeta bir matematik defterinde olduğu gibi yatayda ve dikeyde olmak üzere ekranda kaç adet piksel varsa onun sayısına Çözünürlük adı verilir.

Örneğin 800 x 600 çözünürlüklü bir monitörde yatay ve dikey olmak üzere toplam 1400 adet piksel bulunmaktadır.

4-Upscaling Nedir?

Aldığınız Ultra HD TV’nin paneli 3840×2160 adet pixelden oluşur. Ancak daha düşük çözünürlükteki (Full HD, HD, SD, VGA, SVGA, XGA vs. ) sinyalleri görüntülemek için upscaling özelliği şarttır. Bu nedenle en kötü TV’yi de alsanız içinde upscaler olduğu için çokda kaygılanmaya gerek yok.

5-Piksel ve Çözünürlük Neden Önemli?

TV’lerde görüntü kalitesi çok önemlidir. Görüntü kalitesini anlamak için; Bayiye gidip TV’deki görüntüye bakarak karar veremezsiniz. Çünkü TV bayileri cihazların Parlaklık ve Contrast ayarlarını dikkat çekici hale getirirler. Ayrıca özel çekim ve göz alıcı demo klipleri yayımlayarak alıcıları cezbetmeyi amaçlarlar. Bu yüzden TV’nin görüntü ayarlarını standart konumuna getirip bildiğiniz bir filmi deneyin.

Diğer taraftan Piksel ve Çözünürlük aslında görüntü kalitesini oluşturan ana unsurlar. Bu yüzden bir ekranın ne kadar parlak, canlı veya keskin bir görüntüsü olduğunu bu ekranın piksel yoğunluğu yani çözünürlüğü belirlemektedir. Binlerce pikselin bir araya girmesi ve adeta tek bir pikselmiş gibi görünmesi ile görüntü çok daha net ve keskin olmaktadır.

Ayrıca  TV’lerde bakılacak en önemli etkenlerden birisi de gece sahnelerindeki görüntüsü yani Siyah Performansı‘dır. Bunu anlamak için ekranda sahnenin ön planındaki karakter ya da materyale değil, arka planına odaklanmak gereklidir.

Özetle; artık 3840 x 2160 Piksele sahip ULTRA HD (4K) TV’lerin görüntüleri daha fazla ayrıntı ve berraklığı sağladığı için 1366 x 768 piksel içeren HD READY ya da 1920 x 1080 FULL HD TV’leri en iyi tv tavsiyeleri olarak sunamıyoruz.

En İyi Tv Tavsiyeleri

en iyi tv tavsiyeleri

6-Full HD nedir ?

Full HD, Full High Definition yani “yüksek çözünürlüklü yayın” anlamına gelir. Televizyonlarda görüntü, piksel adı verilen noktacıkların bir araya gelmesiyle oluşur. Bu noktacıklar (piksel) ne kadar fazla olursa, görüntü kalitesi ve netlik de o kadar iyi olur.

Full HD LCD televizyonlarda 1920 sıra ve 1080 satır piksel bulunur. Bu sayede daha fazla piksel ekrana sığdırılarak elde edilen yüksek çözünürlüklü görüntüler sayesinde ekranda bir derinlik, keskinlik ve olağanüstü renkler sunulur.

Birde HD Ready teknolojisi vardır ki Full HD televizyonlar kadar performans vermezler. Çünkü HD Ready logosu taşıyan televizyonlar en fazla 720 piksel çözünürlüğe sahip oldukları için pek tavsiye etmiyoruz.

7-ULTRA HD (4K TV) Nedir?

4K TV’de ise, (1920×1080) iki katı yani 3840×2160 piksel bulunur. Bu yüzden de 4K olarak adlandırılır. Ancak FHD TV’ler 1080 piksel olup dikey çizgideki piksellerden oluşurken 4K UHD TV’lerde ise yatay çizgideki piksellerden oluşur.

Her ne kadar çevrenizde “4K TV Yayını yok ki 4K TV’ye ne gerek var” sözlerine kulak asmayın.  OLED TV’ler de dahil olmak üzere en iyi görüntü kalitesini Plazma TV’ler verse de 8K ve 12K çözünürlüklerin tartışıldığı bir ortamda bunları konuşmak abesle iştigal sayılır. Zaten bu yazıyı okuyorsanız bunları bilen bilinçli bir tüketicisiniz:) Bu yüzden alacağınız TV mutlaka UHD (4K) TV olmalı.

Full HD ve 4K Nasıl Anlaşılır?

En İyi Tv Tavsiyeleri

en iyi tv tavsiyeleri

Ekrandaki görüntüden, TV’nin 4K’mı yoksa FHD’mi olduğunun anlaşılması zordur. 4K TV’lerdeki ekstra piksellere rağmen çoğu zaman görüntüler neredeyse birbirinin aynısıdır. Aradaki fark, sadece 4K TV’ler için özel çekim videoları izlerken anlayabilirsiniz. Ekran büyüdükçe TV’lerdeki bu fark daha da belirgin olmaktadır. Ama tablet ya da akıllı telefon ekranına oldukça yakından bakarken, televizyonlara biraz daha uzak mesafeden bakarsınız. Bu yüzden TV’den bu cihazların ekranındaki gibi bir piksel kalitesi beklemeyin.

8-OLED TV Nedir?

2013 yılında ilk defa LG tarafından pazara sunulan OLED TV’ler, görüntü kalitesi konusunda oldukça iyi bir performans sunuyor. Her ne kadar OLED TV’lerin görüntüleme teknolojileri LCD standardına göre çok daha yeni ve etkili olsa da, LCD TV’ler daha uzun bir süre bizimle birlikte olacak.(Gerçi şimdi de LG, Katlanabilir TV‘ler Çıkardı:))

OLED TV’yi, LCD’den ayıran en temel özellik, OLED TV’lerde her pikselin kendini aydınlatmasıdır. LCD TV’lerde ise bütün pikseller arka ışıklandırmayla aydınlatılır. OLED TV’ler piksel aydınlatması sayesinde seçili pikselleri tamamen kapatma ve mutlak siyah gösterme yeteneğine sahiptir. OLED TV’ler nispeten yeni olduğu için çok büyük yenileme hızlarına sahip değil.

Günümüzde satışta olan çoğu 4K OLED TV’ler 120 Hz yenileme hızına sahip. Bu değer bazı LCD’lerde 240 Hz’e kadar çıkabiliyor. Bu sebeple LCD TV’ler şimdilik bu konuda OLED TV’lere kıyasla daha avantajlı.

9-Smart TV Nedir?

Artık televizyonlarda video ve müzik dosyaları çalıştırabiliyor, internete bağlanabiliyor, oyun oynatılabiliyor. Başta sosyal medya olmak üzere bir çok uygulamaya erişebiliyor hatta görüntülü görüşmeler yapılabiliyor. Tüm bu hizmetleri bir arada sunan televizyonlara ise Smart TV, yani Akıllı TV adı veriliyor.

10-HEVC Codec Nedir?

HEVC Codec özelliği H.265/HEVC (4K/60p) gibi sembollerle 4K TV’lerde kullanılır. Bu kodek sayesinde harici bir 4K uydu alıcısına gerek duymadan doğrudan 4K uydu yayınlarını (örn:TRT 4K ) almanız sağlanır. Her ne kadar yeni çıkan TV’lerde standart olarak bulunsa da bazı TV’lerde maalesef yok. Bu yüzden TV’nizde 4K video izlemek için mutlaka bu kodeke dikkat edin.

11- Diğer Özellikler

Ekran Boyutu

TV’lerde ekran büyüdükçe fiyatta arttığı için hem yüksek performans hemde ucuz bir TV alamazsınız. Ama ikisi bir arada olsun derseniz o zamanda bütçenizi zorlamalısınız.

Size en uygun ekran boyutunu belirleyebilmek için temel kriter, oturduğunuz yerin TV’yi konumlandıracağınız yere olan mesafesidir. Örneğin TV’nin oturduğunuz yere olan uzaklığı 3 metre ise 40 ile 42 inch’lik modellere, 3.5 ila 4 metre ise 47 ile 52 inç arası modelleri tercih etmeniz uygun olacaktır. Unutmayın ekran boyutu büyüdükçe TV’ye olan mesafeyi arttırmanız, küçüldükçe azaltmanız doğru bir tercih olacaktır.

TV boyutu belirlerken aşağıdaki önerilen aralıklara göre TV almanız uygun olacaktır.

TV’nin Ekran Boyutu için Önerilen Aralıklar

  • 26 inç 1,0 – 2,0 metre
  • 30 inç 1,2 – 2,3 metre
  • 34 inç 1,3 – 2,6 metre
  • 42 inç 1,6 – 3,2 metre
  • 46 inç 1,8 – 3,5 metre
  • 50 inç 1,9 – 3,8 metre
  • 55 inç 2,1 – 3,9 metre
  • 60 inç 2,3 – 4,6 metre
  • 65 inç 2,5 – 5,0 metre

3 Boyut-3D

Ayrıca 3 boyutlu (3D) TV’lerde en iyi tv tavsiyeleri seçenekleriniz arasında olabilir. Ancak düşündüğünüz TV’nin 3D’si olsun istiyorsanız fiyatlar biraz artmaktadır. Eğer bütçeniz uygun değilse 3D’si olan TV’leri hemen eleyebilirsiniz ama biz 3D olması gerektiğini düşünüyoruz. Bazı TV modellerinin 2D görüntüleri 3D’ye, 3D’yi de 2D’ye dönüştürebildiğini de hatırlatalım.

3D Gözlük

Son olarak 3D’li bir TV alacaksanız gözlüklerine de dikkat etmelisiniz. Çoğu TV  markası fiyata dahil olarak veriyor ama vermeyenlerde var tabi. 3D gözlükleri aktif ve pasif olmak üzere 2’ye ayrılıyor. Aktif gözlükler daha fazla derinlik ve seyir zevki sunarken pasif gözlüklere göre ağır ve pahalıdırlar. Ayrıca baş ağrısına sebep olurlar. Pasif gözlüklerse bu durumun tam tersini sunuyor; maliyet ve ağırlık düşerken, daha az derinlik sunar.

En İyi Tv Tavsiyeleri

en iyi tv tavsiyeleri

Hangi TV markasını almalıyım?

Tıpkı otomobillerde olduğu gibi TV modelleri de genel olarak Giriş, Orta, Üst ve Extreme Segment olarak 4’e ayırabiliriz. Bu yüzden bizde bu yazımızda her segmente yani her bütçeye uygun en iyi tv tavsiyeleri yaptık.

Segmentleri birbirinden ayıran özellikler ise; fiyat-performans dengesi, malzeme kalitesi ve enerji tüketimi.

Yaptığımız incelemelerde genel olarak Sony, Panasonic, Samsung, LG ve Philips firmalarının TV’lerini diğerlerinden üstün gördük. Ancak LG, Samsung ve Philips de oldukça güzel modeller üretmelerine rağmen Sony ve Panasonic bir adım öndeler diyebiliriz. En iyisi ve en kalitelisini sorduğunuzda Sony diyebiliriz ama Samsung ve LG’yi de yabana atmamak gerek.

Akıllı TV’lerde tek bir standart yok ve platformlar, genellikle her sene değişiyorlar. webOS, Tizen, Firefox ve Android gibi platformların hepsi yeterince iyi ve işlevseller, ancak aralarında önemli farklar da var. Peki en iyisi hangisi, hangisini tercih etmelisiniz? Bu yazımız, bir sonraki TV satın almanızda size yardımcı olabilir.

Ancak en yüksek görüntü kalitesi için 4K UHD OLED TV almanızı öneririz.

En İyi TV Tavsiyesi Modelleri 2018

1-Samsung KS9500 serisi

KS9500’ler HDR’nin etkisini en üst düzeye çıkarmak için başka herhangi bir TV’den daha ileri gidiyor.

65 inç: Samsung UE65KS9500 | 78 inç: Samsung UE75KS9500 | 88 inç: Samsung UE88KS9500

+Birinci sınıf HDR görüntüler.

+Beklenmedik şekilde iyi ses.

-Eğri ekran herkese uygun değil.

-Bazı arka plan ışığı karanlık sahnelerde ‘patlıyor’.

En İyi Tv Tavsiyeleri

en iyi tv tavsiyeleri listesi

2-LG OLEDE6 serisi

Son birkaç yıldır AV meraklılarının en sevdiği OLED teknolojisi, LG’nin çığır açan OLEDE6 serisi ile cesur yeni hedeflere ulaşıyor.

55-inç: LG OLED55E6 | 65 inç: LG OLED65E6

+İnanılmaz siyah seviyeli tepki.

+Ultra-ince tasarım.

-Çok parlak alanlarda ayrıntılar sorun çıkarıyor.

-Çeşitli ince görüntü sorunları.

3-Sony Bravia KD-75XE9005

Oldukça zarif ve yetenekli bir model.

+Mükemmel hareket yönetimi.

+Üstün kontrast.

-HDR parlak değildir.

-Uzaktan premium hissi vermiyor.

4-Panasonic DX802 serisi

HDR ve 4K ile gerçek anlamda iyi bir iş yapabilen makul fiyatlı bir TV.

50 inç: Panasonic TX-50DX802B | 58 inç: Panasonic TX-58DX802B

+İyi değer.

+Sayın, detaylı görüntüler.

-Native kontrast en iyi değildir.

-Bazı arka plan ışığı sorunları.

5-Samsung KS7000 serisi

KS7000, başka yerde bulamayacağınız bir HDR dostu seviyede özellik sunar.

49 inç: Samsung UE49KS7000 | 55 inç: Samsung UE55KS7000 | 60 inç: Samsung UE60KS7000

+Başarılı fiyat.

+Çok yönlü görüntü kalitesi.

-Artırılmış arka plan ışığı bulanıklığı sorunları.

-3D yok.

6-Panasonic DX902 serisi

Yeni LCD ekran teknolojisi, DX902 serisinde muhteşem 4K ve HDR etki sağlar.

58-inç: Panasonic TX-58DX902B | 65 inç: Panasonic TX-65DX902B

+Parlak, kontrast açısından zengin görüntü.

+Çok ve genellikle etkili lokal karartma teknolojisi.

-Tıknaz gövde.

-Hareket bulanıklığı.

En İyi Tv Tavsiyeleri

en iyi tv tavsiyeleri

7-LG OLEDB6 Serisi

OLEDB6 serisi, ellerinizi LG’nin 2016 OLED TV teknolojisiyle buluşturmanın en hesaplı yoludur.

55 inç: LG OLED55B6V | 65 inç: LG OLED65B6V

+Muhteşem, kontrast-zengini görüntü kalitesi.

+Harika ince tasarım.

-Parlak alanlarda ayrıntıları azaltıyor.

-Ara sıra kısa renk gürültüsü.

8-Philips 65PUS7601

Bu şaşırtıcı derecede ekonomik Philips 4K TV yılın en hoş sürprizlerinden birini yapıyor.

+Mükemmel arka ışık kontrolü.

+Görüntü kalitesine göre mükemmel fiyat.

-Karışık görüntü kurulumu.

-Android TV arayüzü, tıknaz ve “kişilikli” değil.

9-Sony XD9305 serisi

en iyi tv tavsiyeleri

en iyi tv tavsiyeleri

Sony’nin yeni İnce Arka Işık Sürücüsü teknolojisi, XD9305 serisinin en güzel 4K ve HDR fotoğraflarından bazılarını üretmesine yardımcı oluyor.

55-inç: Sony KD-55XD9305 | 65 inç: Sony KD-65XD9305

+Kavisli LED TV için yüksek kontrast.

+Güzel renk ve detay performansı.

-Yüksek kontrastlı HDR içeriğine sahip bazı görüntülerde sorunlar.

-Android TV arayüzü çok kolay ya da akıcı değil.

10-Panasonic DX750 serisi

Kendinize olağanüstü 4K standart dinamik aralık ve iyi HDR görüntü sunmak için uygun fiyatlı bir yol.

50 inç: Panasonic TX-50DX750B | 58 inç: Panasonic TX-58DX750B

Çok yönlü mükemmel görüntü kalitesi.

Kullanım dostu akıllı TV arayüzü.

-HDR ile ilgili bazı arka ışık endişeleri.

-Sadece sulandırılmış bir HDR deneyimi sunar.

11-Sony: Android TV

Sony’nin Android TV’leri, oturma odanıza yerleşmeyi hak edecek kadar iyiler, hatta en iyi akıllı TV platformunun Sony’de olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Android TV hizmetleri, yeni akıllı TV platformlarının aksine ekranın altında gösterilen simgelere dayanmıyor. Home düğmesine bastığınızda YouTube ve Google Video’dan alınan tam ekran boyutunda bir sayfa görülüyor. Aşağıya doğru kaydığınızda Sony’nin hizmetlerini, Google Play Store, Google Play Music, Google Play Movies & TV, YouTube, Netflix kısayollarını ve diğer özelliklerini görebiliyorsunuz.

Daha aşağıda ise TV’nin girişleri ve ayarları bulunuyor. Sony’nin Android TV’leri 16GB depolama ile geliyor ve bu, çoğu akıllı TV’dekinden fazla. Sony, Google sayesinde en azından akıllı TV işini tutturmuş görünüyor.

Android TV’li en iyi Sony TV’ler:

Sony KD-65XD9305

Sony KD-55XD9305

Sony KD-65S8505C

Sony KD-49X8307C

Sony KD-65X8505C

En İyi Tv Tavsiyeleri

en iyi tv tavsiyeleri

12-Panasonic: Firefox OS

Firefox, en kolay kişiselleştirilebilen TV platformlarından bir tanesi. Panasonic’in yenilenen akıllı TV arayüzü Home Screen 2.0, 2014’te çıkan 1.0 sürümüne benzemiyor. Giriş ekranınızdaki renkli, dairesel ve geniş simgeler sayesinde uygulamalara, cihazlara, girişlere ve kanallara ulaşabiliyor, istediğiniz uygulamayı kolayca sabitleyebiliyorsunuz.

Google Play’i desteklemeyen Firefox OS’un Android ile yarışması zor, ancak kişiselleştirilebilme yetenekleri Firefox OS’u şimdiye kadarki en iyi görünen, en basit akıllı TV arayüzü yapıyor.

Firefox OS’lu en iyi Panasonic TV’ler:

Panasonic TX-50DX750

Panasonic TX-65DX902B

Panasonic TX-65CZ952

Panasonic TX-65CR852

Panasonic TX-50CX802B

13-Samsung: Smart Hub ve Tizen OS

Adı Smart Hub olsa da, Samsung’un 2017 akıllı TV platformu baştan aşağı yenilendi. Tizen OS’u temel alan arayüz, ekranın alt tarafından ulaşabileceğiniz yatay, dinamik simgeler sunuyor. Tizen arayüzü izlediğiniz içerikleri izleyerek size yeni kaynaklar öneriyor ve bazı kişiselleştirmelere izin veriyor.

Tizen OS’lu en iyi Samsung TV’ler

Samsung UE55KS9000

Samsung UE65JU6000K

Samsung UE48JS8500

Samsung UE48JU7500T

Samsung UE48JU7000T

14-LG: WebOS

en iyi tv tavsiyeleri

en iyi tv tavsiyeleri

2017’de 3.5 sürümüne ulaşan webOS, yine ekranın altında dinamik olarak değişen bir simge dizisi gösteriyor. Arayüz oldukça hızlı ancak Launcher Bar üzerinde bulamadığınız bir şeyin nerede olduğunu bulmak oldukça zor. webOS’un kişiselleştirme seçeneklerinin çok iyi olduğu da söylenemez. İçerik olarak Amazon Instant, BBC iPlayer, YouTube, Blinkbox ve Wuaki.tv gibi uygulamalarla oldukça zengin olan WebOS’u öğrenmeniz ise tasarımdaki tutarsızlıklar nedeniyle biraz zaman alabilir.

webOS’lu en iyi LG TV’ler

LG 49UF770V

LG 55EG920V

LG 65EF950V

LG 65UF950

LG 55EG960V

15-TCL, Sharp, Hisense, Haier: Roku TV

TV sektörünü sarsmak isteyen Roku TV, bazı Haier, Hisense, Insignia, Sharp ve TCL TV modellerinde bulunuyor. Roku TV, arayüzünü ve işlevlerini firmanın TV kutuları olan Roku 2, Roku 3 ve Roku Streaming Stick’ten alıyor. Platform, Netflix, Google Play TV & Movies, Amazon, VUDU gibi 30 farklı uygulama içerisinde arama yapabilen güçlü bir evrensel arama işlevi sunuyor. Rakiplerini rahatça geçen 3.000 kanal desteğiyle rakiplerinden öne çıkan bir teknoloji.

Roku TV’li en iyi iki TV

TCL Roku TV

4K TCL Roku TV

Lütfen yorum yapmayı unutmayın!!!

mobildonanim.com

Tolga Kaya {Tolga Kaya}

Tolga Kaya, Elektrik-Elektronik Mühendisidir. Uzun yıllardan beri Bilişim ve Telekomünikasyon alanında çalışmaktadır. Aynı zamanda mobildonanim.com Genel Yayın Yönetmeni olup yeni bilgiler öğrenmeye oldukça heveslidir. Bildiklerini paylaşmaktan keyif alır. İletişim:tolgakaya@mobildonanim.com, Twitter:@Tolga_Kayax

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir