Reklam Alanı
Reklam Alanı
en iyi tv tavsiyeleri
Editör Seçimi 26.572 views 275

Hangi TV’yi Almalıyım? En İyi TV Tavsiyeleri

Bir televizyona ihtiyacınız var ama kafanız bir hayli karışık. Hangi TV markası daha iyi?, en iyi tv tavsiyeleri nelerdir?, En dayanıklı TV markası hangisi, en iyi TV hangisi?, HDTV ne demek, 4K TV ne demek? Curve mü  yoksa Flat TV mi?  Plazma TV mi, LED TV mi, OLED TV mi yoksa QLED TV mi almalıyım? ya da TV alırken nelere dikkat etmeli? gibi sorularınız varsa doğru yerdesiniz.

İşte 2018 yılında yepyeni ve kaliteli bir TV almak isteyenler için hazırladığımız En İyi TV Tavsiyeleri.

TV Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir TV almayı düşünüyorsanız bazı hususlara çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Örneğin alacağınız Tv’nin Ebatı, Çözünürlüğü, Hertz’i ne olmalı?, LED mi OLED mi olmalı? ve tabi ki seçeceğiniz bu özelliklere göre değişecek Fiyatı ne olmalı?

Artık bugün çoğu televizyon, Smart TV, yani akıllı. Akıllı TV demek aynen akıllı telefonlarda olduğu gibi TV’nin internete bağlanabilmesi, oyun oynanabilmesi, kumandasının sihirli veya sihirsiz:) ama çok yetenekli olması, rahatlıkla istediğiniz filmi takıp izleyebilme gibi özelliklere sahip olmasıdır. Bugün piyasada yer alan TV’lerin birçoğu zaten entegre (dahili) uydu alıcısına sahip.

Dolayısıyla tüm bunları düşünmenize ve bu tip özelliklerle uğraşmanıza gerek yok. Siz sadece bütçenizi belirleyip aşağıda en iyi tv tavsiyeleri için vereceğimiz belli başlı teknik kavramlara dikkat edin yeter.

TV Alırken Dikkat Edilecekler

TV Alırken Dikkat Edilecekler

BÜTÇE

Aslında en dikkat edilecek husus budur desek yeridir. Çünkü TV tercihi yaparken yapmanız gereken ilk iş; TV için ayıracağınız bütçeyi belirlemek olmalıdır. Bunu yaparken de tercih edeceğiniz TV’nin hem fiyatı hem bu fiyata verebileceği performansı hem de uzun yıllar arıza çıkarmadan çalışması çok önemlidir.

Nasıl ki Mercedes’le Fiat marka araçların ikisi de aynı özelliklerde ve aynı kaitede malzeme kullanmadıkları için fiyatları da aynı değilse TV’lerde öyledir. Örneğin  400 TL‘ye de bir TV alabilirsiniz 100.000 TL‘ye de. Bu yüzden TV araştırmasına geçmeden önce bütçenizi belirlemeli ve size uyan kaliteli bir TV almalısınız.

Hangi Klimayı Almalıyım? En İyi Klima Tavsiyeleri Yazımıza Baktınız mı?

2018 İçin En İyi Akıllı Telefon Tavsiyeleri

En İyi Akıllı Saat Tavsiyeleri Yazımızı Gördünüz mü?

 

en iyi tv tavsiyeleri

En iyi tv tavsiyeleri

Şimdi gelelim en önemli detaylara. TV almadan önce aşağıda yer alan teknik kavramları öğrenmeden kesinlikle TV almayın.

TV Alırken Bilmeniz Gereken Teknik Kavramlar

Nasıl ki bilgisayarlarda ve cep telefonlarında donanım ve işletim sistemi  ne kadar güçlü ise o cihaz o kadar güçlüdür. Aynen öyle de TV’de de durum böyledir. Bu yüzden aşağıdaki teknik detayları öğrenerek TV alırken bunlara mutlaka dikkat edin.

Yorumlarla fikrimizi almadan TV almayın!!!

Yorumlarda tavsiye ettiğimiz modellere kısayoldan ulaşmak için bu yazıya mutlaka göz atın.

Her Bütçeye Uygun TV Tavsiyeleri

1-Hertz Nedir?

Hertz (ekran yenileme hızı) saniye başına düşen görüntü sayısını ifade eder. Yani bir görüntünün 1 saniyede ekrandaki yinelenme sayısıdır.

Ancak TV alırken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri, yazan yenileme hızı (Hz) değil, panelin gerçek yenileme hızıdır. Gerçek Hertz oranları yükseldikçe LED TV’lerin kronik sorunları olan fluleşme, titreme ve bulanık gösterme sorunları düşer. Dolayısıyla Ekran Yenileme Hızı (Hz) arttıkça, daha keskin ve net bir görüntü izlersiniz.

Hetz Nedir

Hetz Nedir

Böylece özellikle hareketli görüntüler daha gerçekçi gösterilir. Normal tüplü televizyonlar 50 Hz, LCD monitör ve TV’ler ise 50-75 Hz iken LED TV’lerde bu oran 1500-2500 Hertz’lere kadar çıkıyor. Ancak yeni nesil OLED TV’ler nispeten yeni bir teknoloji olduğu için çok büyük yenileme hızlarına sahip değil. Günümüzde satışta olan birçok 4K OLED TV  120 Hz yenileme hızına sahip. Bu sebeple LED TV’ler şimdilik bu konuda OLED TV’lere kıyasla daha avantajlı diyebiliriz.

!!!2018 İçin En İyi Powerbank Tavsiyeleri Yazımızı Okudunuz mu?

2-Piksel Nedir?

Dijital bir ortamda gösterilecek görüntünün en küçük birimine Piksel denir. Piksellerin genellikle kare şeklinde ve yüz binlerce hatta milyonlarcası yan yana gelerek görüntüyü oluşturur. Artık 3840 x 2160 Piksel içeren ULTRA HD (4K) TV’lerin görüntüleri daha fazla ayrıntı ve berraklığı sağlamakta. Bu oran HD READY teknolojisinde 1366 x 768 piksel, FULL HD TV’lerde ise 1920 x 1080  piksel olarak sunulmaktadır.

3-Çözünürlük Nedir?

Bir görüntüyü oluşturan ekranda (TV, Telefonu vs.) bulunan piksel sayısına çözünürlük denir. Yani adeta bir matematik defterinde olduğu gibi yatayda ve dikeyde olmak üzere ekranda kaç adet piksel varsa onun sayısına Çözünürlük adı verilir.

Çözünürlük Nedir

Çözünürlük Nedir

Örneğin 800 x 600 çözünürlüklü bir monitörde yatay ve dikey olmak üzere toplam 1400 adet piksel bulunmaktadır.

4-Upscaling Nedir?

Aldığınız Ultra HD TV’nin paneli 3840×2160 adet pixelden oluşur. Ancak daha düşük çözünürlükteki (Full HD, HD, SD, VGA, SVGA, XGA vs. ) sinyalleri görüntülemek için upscaling özelliği şarttır. Bu nedenle en kötü TV’yi de alsanız içinde upscaler olduğu için çokda kaygılanmaya gerek yok.

5-Piksel ve Çözünürlük Neden Önemli?

TV’lerde görüntü kalitesi çok önemlidir. Görüntü kalitesini anlamak için; Bayiye gidip TV’deki görüntüye bakarak karar veremezsiniz. Çünkü TV bayileri cihazların Parlaklık ve Contrast ayarlarını dikkat çekici hale getirirler. Ayrıca özel çekim ve göz alıcı demo klipleri yayımlayarak alıcıları cezbetmeyi amaçlarlar. Bu yüzden TV’nin görüntü ayarlarını standart konumuna getirip bildiğiniz bir filmi deneyin.

Diğer taraftan Piksel ve Çözünürlük aslında görüntü kalitesini oluşturan ana unsurlar. Bu yüzden bir ekranın ne kadar parlak, canlı veya keskin bir görüntüsü olduğunu bu ekranın piksel yoğunluğu yani çözünürlüğü belirlemektedir. Binlerce pikselin bir araya girmesi ve adeta tek bir pikselmiş gibi görünmesi ile görüntü çok daha net ve keskin olmaktadır.

Ayrıca  TV’lerde bakılacak en önemli etkenlerden birisi de gece sahnelerindeki görüntüsü yani Siyah Performansı‘dır. Bunu anlamak için ekranda sahnenin ön planındaki karakter ya da materyale değil, arka planına odaklanmak gereklidir.

Özetle; artık 3840 x 2160 Piksele sahip ULTRA HD (4K) TV’lerin görüntüleri daha fazla ayrıntı ve berraklığı sağladığı için 1366 x 768 piksel içeren HD READY ya da 1920 x 1080 FULL HD TV’leri en iyi tv tavsiyeleri olarak sunamıyoruz.

En İyi Tv Tavsiyeleri

en iyi tv tavsiyeleri

6-Full HD nedir ?

Full HD, Full High Definition yani “yüksek çözünürlüklü yayın” anlamına gelir. Televizyonlarda görüntü, piksel adı verilen noktacıkların bir araya gelmesiyle oluşur. Bu noktacıklar (piksel) ne kadar fazla olursa, görüntü kalitesi ve netlik de o kadar iyi olur.

Full HD LCD televizyonlarda 1920 sıra ve 1080 satır piksel bulunur. Bu sayede daha fazla piksel ekrana sığdırılarak elde edilen yüksek çözünürlüklü görüntüler sayesinde ekranda bir derinlik, keskinlik ve olağanüstü renkler sunulur.

Birde HD Ready teknolojisi vardır ki Full HD televizyonlar kadar performans vermezler. Çünkü HD Ready logosu taşıyan televizyonlar en fazla 720 piksel çözünürlüğe sahip oldukları için pek tavsiye etmiyoruz.

Hangi Klimayı Almalıyım? En İyi Klima Tavsiyeleri Yazımıza Baktınız mı?

2018 İçin En İyi Akıllı Telefon Tavsiyeleri

2018 İçin En İyi Powerbank Tavsiyeleri

En İyi Akıllı Saat Tavsiyeleri Yazımızı Gördünüz mü?

7-ULTRA HD (4K TV) Nedir?

4K TV’de ise, (1920×1080) iki katı yani 3840×2160 piksel bulunur. Bu yüzden de 4K olarak adlandırılır. Ancak FHD TV’ler 1080 piksel olup dikey çizgideki piksellerden oluşurken 4K UHD TV’lerde ise yatay çizgideki piksellerden oluşur.

Her ne kadar çevrenizde “4K TV Yayını yok ki 4K TV’ye ne gerek var” gibi sözler işitseniz de bunlara pek kulak asmayın.  OLED TV’ler de dahil olmak üzere en iyi görüntü kalitesini Plazma TV’ler verse de 8K ve 12K çözünürlüklerin tartışıldığı bir ortamda bunları konuşmak abesle iştigal sayılır. Zaten bu yazıyı okuyorsanız bunları bilen bilinçli bir tüketicisiniz:) Bu yüzden alacağınız TV mutlaka UHD (4K) TV olmalı.

HD Çeşitleri

HD Çeşitleri

Full HD ve 4K Nasıl Anlaşılır?

En İyi Tv Tavsiyeleri

en iyi tv tavsiyeleri

Ekrandaki görüntüden, TV’nin 4K’mı yoksa FHD’mi olduğunun anlaşılması zordur. 4K TV’lerdeki ekstra piksellere rağmen çoğu zaman görüntüler neredeyse birbirinin aynısıdır. Aradaki fark, sadece 4K TV’ler için özel çekim videoları izlerken anlayabilirsiniz. Ekran büyüdükçe TV’lerdeki bu fark daha da belirgin olmaktadır. Ama tablet ya da akıllı telefon ekranına oldukça yakından bakarken, televizyonlara biraz daha uzak mesafeden bakarsınız. Bu yüzden TV’den bu cihazların ekranındaki gibi bir piksel kalitesi beklemeyin.

Yorumlarda tavsiye ettiğimiz modellere kısayoldan ulaşmak için bu yazıya mutlaka göz atın.

Her Bütçeye Uygun TV Tavsiyeleri

8-OLED TV Nedir?

2013 yılında ilk defa LG tarafından pazara sunulan OLED TV’ler, görüntü kalitesi konusunda oldukça iyi bir performans sunuyor. Her ne kadar OLED TV’lerin görüntüleme teknolojileri LCD standardına göre çok daha yeni ve etkili olsa da, LCD TV’ler daha uzun bir süre bizimle birlikte olacak.(Gerçi şimdi de LG Katalanabilir TV’ler Çıkardı:) bknz:Katlanabilir TV)

OLED TV’yi, LCD’den ayıran en temel özellik, OLED TV’lerde her pikselin kendini aydınlatmasıdır. LCD TV’lerde ise bütün pikseller arka ışıklandırmayla aydınlatılır. OLED TV’ler piksel aydınlatması sayesinde seçili pikselleri tamamen kapatma ve mutlak siyah gösterme yeteneğine sahiptir. OLED TV’ler nispeten yeni olduğu için çok büyük yenileme hızlarına sahip değil.

Günümüzde satışta olan çoğu 4K OLED TV’ler 120 Hz yenileme hızına sahip. Bu değer bazı LCD’lerde 240 Hz’e kadar çıkabiliyor. Bu sebeple LCD TV’ler şimdilik bu konuda OLED TV’lere kıyasla daha avantajlı.

QLED mi OLED TV mi?

Bir de QLED ortaya çıktı. Bu tv’lerin OLED TV’ler ile fiyatları üst sınıflarda birbirine oldukça yakın. Ancak iki teknoloji arasında OLED TV’ler resim kalitesi olarak QLED’e karşı şimdilik üstünler. Ayrıca OLED TV’ler hem daha hafif  hem daha ince hem de daha az güç tüketiyorlar. QLED TV’lerin ise gün boyu aydınlık ortamda kullanılan alanlarda daha iyi performans gösterdiklerini söylemeliyiz.

HDR Nedir?

HDR (High Dynamic Range) Yüksek Dinamik Aralığı anlamına gelen yeni bir teknoloji olsa da bugün birçok telefonun fotoğraf uygulamasında kullanılıyor. HDR uyumlu TV’lerin renk aralığı alanında yeni bir standart olan 10-bit “deep color” ı desteklediği için renk daha fazladır.

HDR özellikli TV’ler diğer modellere göre çok daha fazla parlaklık ve kontrast oranı içerdikleri için standart TV’lere göre çok daha canlı, gerçeklik sağlarlar. 4K ile izlenen görüntü veya resmin çözünürlük kalitesi yükselirken, HDR ile renkler, karşıtlık ve diğer gerçekçilik unsurları daha belirgin hale gelir. HDR’ın üç türü bulunuyor. Genelde kullanılan HDR10, sadece bazı markalarca desteklenen Dolby Vision  ve 2017’de çıkan Hybrid Log Gamma (HLG).

HDR özellikli TV’lerin çok yakında standart hale gelmesi bekleniyor. Ancak HDR TV’lerden tam olarak faydalanabilmek için özel HDR içeriklerinin kullanılması gerekmekte. Piyasada henüz HDR içerik çok fazla bulunmuyor. Şimdilik Netflix, Amazon, Playstation 4 ve Xbox One gibi platformlarda HDR içerikler sunuluyor ve ilerde daha da yaygınlaşması bekleniyor. Ayrıca HDR için TV’nin LED veya OLED olması önemli değil ve şuan sadece 4K modellerde sunuluyor.

Yorumlarda tavsiye ettiğimiz modellere kısayoldan ulaşmak için bu yazıya mutlaka göz atın.

Her Bütçeye Uygun TV Tavsiyeleri

2018 İçin En İyi Powerbank Tavsiyeleri Yazımız Okudunuz mu?

Bit/Renk Derinliği Nedir?

Görüntüdeki bir piksel, 2 farklı veri türüne sahiptir. Işık (luma) ve Renk (chroma). Işık verisini dinamik aralığı, renk verisini ise bit derinliği belirler.

Dinamik Aralığı Nedir (Dynamic Range / DR)?: Bir görüntüdeki en parlak bölge ile karanlık bölge arasındaki ışık farkına denir. Yani bir görüntüdeki en karanlık sahneler oldukça koyu, en aydınlık bölgeleri ise oldukça parlaktır.

Bit Derinliği Nedir?: Görüntüde her kanalın sunabileceği en yüksek ton sayısıdır.

Renk Derinliği Nedir?: Görüntüdeki piksel başına düşen, renk bilgisine bit denir. Renk derinliği ne kadar artarsa her pikselin alabileceği renk sayısı da o kadar artar. Her “1” bit artışında, renk sayısı bir öncekinin iki katına çıkar. Daha fazla bit daha fazla renk, canlılık ve derin renk geçişi demektir.

Bit     Piksel  Toplam Renk

8          256       16.78 Milyon

10        1024     1.07 Milyar

12        4095     68.68 Milyar

14        16383   4.39 Trilyon

16        65532   281 Trilyon

Bit Karşılaştırması

Bit Karşılaştırması

Daha önceki TV’ler genelde 8 bit panellerden olurken şimdi 10 hatta 12 bit panelleri görmek mümkün. Ancak aynen HDR özelliğinde olduğu gibi buna uygun video formatının da TV’lerde oynatılması gerekli. Şuan için 10 bit TV yayını bildiğimiz kadarıyla yok fakat videolar da var ve yakında yaygınlaşmayacağı anlamına gelmez.

Son olarak; piyasada yaygın olarak 10 bit panelli modeller mevcut ama daha yüksekleri bütçenize uygunsa alabilirsiniz.

9-Smart TV Nedir?

Artık televizyonlarda video ve müzik dosyaları çalıştırabiliyor, internete bağlanabiliyor, oyun oynatılabiliyor. Başta sosyal medya olmak üzere bir çok uygulamaya erişebiliyor hatta görüntülü görüşmeler yapılabiliyor. Tüm bu hizmetleri bir arada sunan televizyonlara ise Smart TV, yani Akıllı TV adı veriliyor.

10-HEVC Codec Nedir?

HEVC Codec özelliği H.265/HEVC (4K/60p) gibi sembollerle 4K TV’lerde kullanılır. Bu kodek sayesinde 4K yayın yapan TV kanallarını (Örn: LİG TV 4K,TRT 4K  vs.), USB’den ya da internetten 4K film ve videoları izleyebilirsiniz. Her ne kadar yeni çıkan TV’lerde özellikle uydu kısmında standart olarak (H.265/HEVC (4K/60p) Uydu )  bu kodek bulunsa da USB ve Video oynatma formatı kısımlarında olmayabiliyor. Bu yüzden bu kodek, USB’den ya da internetten 4K film izlemek isteyenlerin mutlaka dikkat etmesi gereken başka bir ayrıntı. Özetle; TV’nizde 4K video izlemek için bu kodeke mutlaka dikkat edin.

Yorumlarla fikrimizi almadan TV almayın!!!

Yorumlarda tavsiye ettiğimiz modellere kısayoldan ulaşmak için bu yazıya mutlaka göz atın.

Her Bütçeye Uygun TV Tavsiyeleri

11- Diğer Özellikler

Ekran Boyutu

TV’lerde ekran büyüdükçe fiyatta arttığı için hem yüksek performans hemde ucuz bir TV alamazsınız. Ama ikisi bir arada olsun derseniz o zamanda bütçenizi zorlamalısınız.

Size en uygun ekran boyutunu belirleyebilmek için temel kriter, oturduğunuz yerin TV’yi konumlandıracağınız yere olan mesafesidir. Örneğin TV’nin oturduğunuz yere olan uzaklığı 3 metre ise 40 ile 42 inch’lik modellere, 3.5 ila 4 metre ise 47 ile 52 inç arası modelleri tercih etmeniz uygun olacaktır. Unutmayın ekran boyutu büyüdükçe TV’ye olan mesafeyi arttırmanız, küçüldükçe azaltmanız doğru bir tercih olacaktır.

TV boyutu belirlerken aşağıdaki önerilen aralıklara göre TV almanız uygun olacaktır.

Tv İzleme Mesafesi

Tv İzleme Mesafesi

TV’nin Ekran Boyutu için Önerilen Aralıklar

 • 26 inç 1,0 – 2,0 metre
 • 30 inç 1,2 – 2,3 metre
 • 34 inç 1,3 – 2,6 metre
 • 42 inç 1,6 – 3,2 metre
 • 46 inç 1,8 – 3,5 metre
 • 50 inç 1,9 – 3,8 metre
 • 55 inç 2,1 – 3,9 metre
 • 60 inç 2,3 – 4,6 metre
 • 65 inç 2,5 – 5,0 metre

3 Boyut-3D

Ayrıca 3 boyutlu (3D) TV’lerde en iyi tv tavsiyeleri seçenekleriniz arasında olabilir. Ancak düşündüğünüz TV’nin 3D’si olsun istiyorsanız fiyatlar biraz artmaktadır. Eğer bütçeniz uygun değilse 3D’si olan TV’leri hemen eleyebilirsiniz ama biz 3D olması gerektiğini düşünüyoruz. Bazı TV modellerinin 2D görüntüleri 3D’ye, 3D’yi de 2D’ye dönüştürebildiğini de hatırlatalım.

Curved mü, OLED TV mi almalıyım?

Eğer tek başınıza ya da birkaç kişiyle Tv izleyen,  3D görüntüye önem veren, film ve belgesel çok seyreden biriyseniz Curved yani Kavisli modelleri, yok eğer haber ve müzik gibi yayınları çok seyreden biriyseniz düz yani LED ya da OLED ekranları tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Ancak Tv’de iyi bir seyir zevki için TV izleme alanı sıkıntınız yoksa, kalabalık ya da toplu kullanım alanlarda kullanmayacaksanız (Cafe,Restoran vs.) ve gerekli istenen odak noktayı yakalayabileceğiniz düşünüyorsanız Curved ekranlı Tv en iyi tv tavsiyeleri listemizde sunmuyoruz. Ama bu özelliklere sahip değilseniz Düz yani LED ya da OLED ekranları tercih etmelisiniz. Ayrıca bu LED TV’lerde görüntü düz biçimde yansıdığı için görsel yanılma daha çok olabilmektedir. Sonuç olarak; Düz ekranlı TV‘ler hem ekonomik hemde daha az yer kapladığı için tercih size kalıyor.

3D Gözlük

Son olarak 3D’li bir TV alacaksanız gözlüklerine de dikkat etmelisiniz. Çoğu TV  markası fiyata dahil olarak veriyor ama vermeyenler de var tabi. 3D gözlükleri aktif ve pasif olmak üzere 2’ye ayrılıyor. Aktif gözlükler daha fazla derinlik ve seyir zevki sunarken pasif gözlüklere göre ağır ve pahalıdırlar. Ayrıca baş ağrısına sebep olurlar. Pasif gözlüklerse bu durumun tam tersini sunuyor; maliyet ve ağırlık düşerken, daha az derinlik sunar.

Hangi TV'yi Almalıyım

Hangi TV’yi Almalıyım

Hangi Klimayı Almalıyım? En İyi Klima Tavsiyeleri Yazımıza Baktınız mı?

2018 İçin En İyi Akıllı Telefon Tavsiyeleri

2018 İçin En İyi Powerbank Tavsiyeleri Yazımız Okudunuz mu?

Hangi TV markasını almalıyım?En iyi tv tavsiyeleri

Tıpkı otomobillerde olduğu gibi TV modellerini de genel olarak  Giriş, Orta, Üst ve Extreme Segment olarak 4’e ayırmak mümkün. Segmentleri birbirinden ayıran özellikler ise; fiyat-performans dengesi, malzeme kalitesi ve enerji tüketimi. Öncelikle bütçenizi ayarlamalı ve en iyi tv tavsiyeleri listemizde yer alan modelleri veya bunlara yakın modelleri almalısınız.

Yaptığımız incelemelerde genel olarak Sony, Panasonic, Samsung, LG ve Philips firmalarının TV’lerini diğerlerinden üstün gördük. LG, Samsung ve Philips de oldukça güzel modeller üretmelerine rağmen Sony ve Panasonic bir adım öndeler diyebiliriz. En iyisi ve en kalitelisini sorduğunuzda Sony diyebiliriz ama Samsung ve LG’yi de yabana atamayız. Zira bu iki firma sürekli yenilik peşindeler.(Bknz: LG, Katlanabilir TV‘ler Çıkardı, Samsung 8K ve Yapay Zekalı TV’yi Duyurdu)

Akıllı TV’lerde tek bir standart yok ve platformlar, genellikle her sene değişiyorlar. webOS, Tizen, Firefox ve Android gibi platformların hepsi yeterince iyi ve işlevseller, ancak aralarında önemli farklar da var.

Ancak en yüksek görüntü kalitesi için şimdilik 4K UHD OLED TV almanızı öneririz.

Peki en iyisi hangisi, hangisini tercih etmelisiniz?

İşte o liste!!! Yorumlarla fikrimizi almadan TV almayın!!!

Yorumlarda tavsiye ettiğimiz modellere kısayoldan ulaşmak için bu yazıya mutlaka göz atın.

Her Bütçeye Uygun TV Tavsiyeleri

TV Önerisi

TV Önerisi

En İyi TV Tavsiyesi Modelleri 2018

1-Samsung KS9500 serisi

KS9500’ler HDR’nin etkisini en üst düzeye çıkarmak için diğer rakiplerinden  daha ileri gidiyor.

65 inç: Samsung UE65KS9500 | 78 inç: Samsung UE75KS9500 | 88 inç: Samsung UE88KS9500

Öne Çıkan Özellikler

Birinci sınıf HDR görüntü

Harika ses

Olumsuz Yönleri

Curved (Kavisli) ekran (Herkese uygun değil)

Bazı karanlık sahnelerde arka plan ışığı patlaması

En İyi Tv Tavsiyeleri

en iyi tv tavsiyeleri listesi

2-LG OLEDE6 serisi

LG’nin çığır açtığı OLED teknolojisi, OLEDE6 serisi ile cesur yeni hedeflere ulaşıyor.

55-inç: LG OLED55E6 | 65 inç: LG OLED65E6

Öne Çıkan Özellikler

İnanılmaz siyah seviye tepkisi

Ultra Slim (İnce) tasarım

Olumsuz Yönleri

Çok parlak alanlarda ayrıntılarda sorun

Çeşitli ince görüntü sorunları

3-Sony Bravia KD-75XE9005

Oldukça zarif ve yetenekli bir model.

Öne Çıkan Özellikler

Mükemmel hareket yönetimi

Çok iyi kontrast

Olumsuz Yönleri

HDR parlaklığı zayıf

4-Panasonic DX802 serisi

HDR ve 4K ile gerçek anlamda iyi bir iş yapabilen makul fiyatlı bir TV modeli.

50 inç: Panasonic TX-50DX802B | 58 inç: Panasonic TX-58DX802B

Öne Çıkan Özellikler

Fiyat perfomans: Makul fiyat

Ayrıntılı görüntü

Olumsuz Yönleri

Kontrast zayıflığı

Arka plan ışığı sorunları.

5-Samsung KS7000 serisi

KS7000, başka yerde bulamayacağınız bir HDR görüntü özelliği sunar.

49 inç: Samsung UE49KS7000 | 55 inç: Samsung UE55KS7000 | 60 inç: Samsung UE60KS7000

Öne Çıkan Özellikler

Makul fiyat.

Çok yönlü görüntü kalitesi

Olumsuz Yönleri

Arka plan ışığımda bulanıklık

3D yok

6-Panasonic DX902 serisi

Panasonic’in yeni LCD ekran teknolojisii DX902 serisinde muhteşem 4K ve HDR görüntü sağlıyor.

58-inç: Panasonic TX-58DX902B | 65 inç: Panasonic TX-65DX902B

Öne Çıkan Özellikler

Parlak ve kontrast açısından zengin görüntü

Çok etkili lokal karartma

Olumsuz Yönleri

Kalın gövde

Harekette bulanıklık

En İyi Tv Tavsiyeleri

en iyi tv tavsiyeleri

7-LG OLEDB6 Serisi

OLEDB6 serisi, LG’nin 2016 OLED TV teknolojisinin en uygun fiyatlı modellerinden birisidir.

55 inç: LG OLED55B6V | 65 inç: LG OLED65B6V

Öne Çıkan Özellikler

Muhteşem, kontrast zengini görüntü kalitesi.

Harika ince tasarım.

Olumsuz Yönleri

Parlak alanlarda ayrıntıları azaltması

Ara sıra kısa renk gürültüsü

8-Philips 65PUS7601

Philips’in en uygun fiyatlı  4K TV modellerinden birisi.

Öne Çıkan Özellikler

Mükemmel arka ışık kontrolü

Görüntü kalitesine göre harika fiyat

Olumsuz Yönleri

Karışık görüntü kurulumu

Android TV arayüzü pek güze değil

9-Sony XD9305 serisi

en iyi tv tavsiyeleri

En iyi tv tavsiyeleri

Sony’nin yeni İnce Arka Işık Sürücüsü teknolojisi, XD9305 serisinde karşımıza çıkıyor.

55-inç: Sony KD-55XD9305 | 65 inç: Sony KD-65XD9305

Öne Çıkan Özellikler

Kavisli LED TV için yüksek kontrast

Harika renk ve ayrıntı performansı.

Olumsuz Yönleri

Bazı yüksek kontrastlı HDR içerikli görüntülerde sorunlar

Android TV arayüzü çok kolay ve akıcı değil.

Yorumlarla fikrimizi almadan TV almayın!!!

Yorumlarda tavsiye ettiğimiz modellere kısayoldan ulaşmak için bu yazıya mutlaka göz atın.

Her Bütçeye Uygun TV Tavsiyeleri

10-Panasonic DX750 serisi

4K standart dinamik aralıklı iyi bir HDR görüntü için uygun fiyatlı bir model.

50 inç: Panasonic TX-50DX750B | 58 inç: Panasonic TX-58DX750B

Öne Çıkan Özellikler

Çok yönlü mükemmel görüntü kalitesi

Kullanıcı dostu akıllı TV arayüzü.

Olumsuz Yönleri

HDR ile ilgili bazı arka ışık sorunları

Sade bir HDR deneyimi sunar.

11-Sony: Android TV

Sony’nin Android TV’lerinin en iyi akıllı TV platformlarından birisi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Android TV hizmetleri, yeni çıkan akıllı TV platformlarının aksine ekranın altında gösterilen simgelerle gösterilmiyor. Home tuşuna bastığınızda YouTube gibi video sitlerinden alınan görüntü beliriyor.

Aşağıya doğru kaydığınızda Sony’nin hizmetlerini, Google Play Store, Google Play Music, Google Play Movies & TV, YouTube, Netflix kısayollarını ve diğer özelliklerini görebiliyorsunuz. Biraz aşağıda ise TV’nin giriş ve ayarları bulunuyor. Sony’nin Android TV’leri 16GB hafıza seçeneği ile geliyor ve bu, çoğu akıllı TV’dekinden fazla.

Android TV’li en iyi Sony TV’ler

Sony KD-65XD9305

Sony KD-55XD9305

Sony KD-65S8505C

Sony KD-49X8307C

Sony KD-65X8505C

En İyi Tv Tavsiyeleri

en iyi tv tavsiyeleri

12-Panasonic: Firefox OS

İnternet tarayıcısı olarak bildiğimiz Firefox, kolay kişiselleştirilebilen TV işletim sistemi olarak Panasonic’de yer alıyor.  Yenilenen akıllı TV arayüzü Home Screen 2.0, 2014’te ilk olarak çıkan 1.0 sürümüne pek benzemiyor. Giriş ekranındaki renkli, dairesel ve geniş semboller ile uygulama, cihaz, giriş ve kanallara rahatlıkla ulaşabiliyor ve kolayca sabitlenebiliyor.

Google Play’i desteklemeyen Firefox OS’un Android ile yarışması biraz zor görünüyor. Ancak Firefox OS’un kişiselleştirilebilme yetenekleri onu, şimdiye kadarki en basit akıllı TV arayüzü yapıyor.

Firefox OS’lu en iyi Panasonic TV’ler:

Panasonic TX-50DX750

Panasonic TX-65DX902B

Panasonic TX-65CZ952

Panasonic TX-65CR852

Panasonic TX-50CX802B

13-Samsung: Smart Hub ve Tizen OS

Samsung’un 2017 akıllı TV platformu tümden yenilendi ve Smart Hub oldu.  Tizen OS’u temel alan bu yeni arayüz, ekranın alt tarafından erişebileceğiniz yatay, dinamik simgeler sunuyor. Tizen arayüzü akıllı özelliği sayesinde izlediğiniz içeriklerden size yeni önerilerde bulunup kişiselleştirmeyi sağlıyor.

Tizen OS’lu en iyi Samsung TV’ler

Samsung UE55KS9000

Samsung UE65JU6000K

Samsung UE48JS8500

Samsung UE48JU7500T

Samsung UE48JU7000T

14-LG: WebOS

en iyi tv tavsiyeleri

En iyi tv tavsiyeleri

2017’de 3.5 sürümüne ulaşan webOS, yine ekranın altında dinamik olarak değişen bir seçenekler menüsü bulunduruyor.  Arayüz oldukça hızlı ancak Launcher Bar üzerinde bulamadığınız bir şeyin nerede olduğunu bulmak biraz güç. webOS’un kişiselleştirme seçeneklerinin ve tasarımının çok iyi olduğu da söylenemez. Bu yüzden bol içeriğe sahip WebOS’un (Amazon Instant, BBC iPlayer, YouTube, Blinkbox ve Wuaki.tv vs.) uygulamalarını öğrenmeniz biraz zaman alabilir.

webOS’lu en iyi LG TV’ler

LG 49UF770V

LG 55EG920V

LG 65EF950V

LG 65UF950

LG 55EG960V

15-TCL, Sharp, Hisense, Haier: Roku TV

TV sektörünü sarsmak isteyen Roku TV Platformu Haier, Hisense, Insignia, Sharp ve TCL TV modellerinde bulunuyor ve kendisine en iyi tv tavsiyeleri listesinde yer buluyor. Roku TV, arayüzünü ve işlevlerini firmanın TV kutuları olan Roku 2, Roku 3 ve Roku Streaming Stick’ten alıyor. Platform, Netflix, Google Play TV & Movies, Amazon, VUDU gibi 30 farklı uygulama içerisinde arama yapabilen güçlü bir evrensel arama işlevi sunuyor. Rakiplerini rahatça geçen 3.000 kanal desteğiyle gerçekten rakiplerinden öne çıkan bir teknoloji olduğunu söylemeliyiz.

Roku TV’li En İyi TV’ler

TCL Roku TV

4K TCL Roku TV

Hangi Klimayı Almalıyım? En İyi Klima Tavsiyeleri Yazımıza Bakmadan Klima Almayın!!!

2018 İçin En İyi Akıllı Telefon Tavsiyeleri Yazımıza Bakmadan Telefon Almayın!!!

2018 İçin En İyi Powerbank Tavsiyeleri Yazımız Okudunuz mu?

En İyi Akıllı Saat Tavsiyeleri Yazımızı Gördünüz mü?

Artık rahatlıkla bir TV alabilirsiniz.Lütfen yorum yapmayı unutmayın!!!

Yorumlarla fikrimizi almadan TV almayın!!!

mobildonanim.com

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Tolga Kaya {Tolga Kaya}

Tolga Kaya, Elektrik-Elektronik Mühendisidir. Uzun yıllardan beri Bilişim ve Telekomünikasyon alanında çalışmaktadır. Aynı zamanda mobildonanim.com Genel Yayın Yönetmeni olup yeni bilgiler öğrenmeye oldukça heveslidir. Bildiklerini paylaşmaktan keyif alır. İletişim:tolgakaya@mobildonanim.com, Twitter:@Tolga_Kayax

“Hangi TV’yi Almalıyım? En İyi TV Tavsiyeleri” üzerine 275 yorum

 1. Arif Karaca dedi ki:

  Çok bilgilendirici bir yazı olmuş. Siz televizyon mu satıyorsunuz?

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   İltifat olarak kabul ediyoruz.Yok satmıyoruz:)

 2. Zümray dedi ki:

  Bilgiler çok faydalı teşekkür ederim.

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Rica ederiz Zümray hanım.Faydalı olabildikse ne mutlu bize.

 3. Merhaba dedi ki:

  Şimdi hocam güzel yazı ama orta bütçe için bir neticeye varamıyorum. Mesafeden dolayı 40-42 inç arası, smart özelliği bulunan max 2500 tl bütçeye samsung veya lg marka tv tavsiyeniz nedir

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Merhaba
   LG ve Samsung TV’ler genelde 40 ve 43 inch üretiyorlar.Bu yüzden bütçenize uygun aşağıdaki modelleri alabilirsiniz.
   İyi günler.

   2500 TL BÜTÇE İÇİN TV’LER
   LG 43UJ630V Ultra HD (4K) TV
   LG 43UJ651V Ultra HD (4K) TV
   Samsung 43MU7000 Ultra HD (4K) TV
   Samsung 40MU7000 Ultra HD (4K) TV

 4. Cenk dedi ki:

  İyi günler, yazınız gerçekten çok güzel olmuş ellerinize sağlık. Benim bilgilerinizden bir ricam var yardımcı olursanız çok sevinirim.

  Yerim gereği 55 inch Tv almak istiyorum bütçem 4500 e kadar, aklım da hep LG ile Samsung var. LG’nin 55UJ630V – SAMSUNG’un 55MU8000 fakat aralarında bin lira fark var ya yanlış karşılaştırma yapıyorum ya da bu özelliklerde Samsung gereksiz pahalı tabi siz daha iyi bilirsiniz. Sizce nasıl bir TV almalıyım 4K istiyorum Ps4 pro’yu merak ediyorum çünkü. Emeğinize saygılar teşekkür ederim şimdiden.

  1. Cenk dedi ki:

   LG 55SJ800v bu TV ‘yi de ekleyebiliriz yeni keşfettim.

   1. Tolga Kaya dedi ki:

    Diğer sorunuzun da cevabını vermiş olduk Cenk bey:)

  2. Tolga Kaya dedi ki:

   Cenk bey;
   Genel olarak Samsung ile LG’nin muadil ürünleri arasında büyük farkların olmadığını ancak Samsung’un biraz daha pahalı olduğunu söyleyebiliriz. Aynı özellik daha fazla para vermek yerine LG tercih edilebilir diye düşünüyoruz.
   Ayrıca baktığınız modellerin hepsi 2017 üretimi olup bu modellerden SAMSUNG 55MU8000 modeli çok az önde diyebiliriz. Ancak bu model için 4500 TL’nin 250-300 TL kadar üzerine çıkmalısınız.
   Bunun yerine maksimum 4500 TL olacak şekilde fiyat sıralamasına göre;
   LG 55SJ800V : 4.450 TL
   Samsung 55MU7350: 3.850 TL
   LG 55UJ651V: 3.600 TL
   LG 55UJ630V: 3.300 TL
   Samsung 55MU7000: 3.450 TL

   Modellerinden birisini de alabilirsiniz.

 5. MERHABA dedi ki:

  Merhaba Tolga bey;
  Öncelikle yazı için teşekkürler. 55 inch 5000 TL bütçe ile alabileceğim en iyi üç TV yi sıralayabilir misiniz ?

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba MERHABA (Göktuğ bey)
   Aşağıdaki modelleri sırası ile düşünebilirsiniz.
   Philips 55PUS7502
   Samsung 55MU8000
   Samsung 55MU7500

   Android Tarafında
   Sony KD-55XE8505
   Sony KD-55XE8577

   Umarız beğenirsiniz.

 6. yavuz dedi ki:

  sızden rıca edıyorum phılıps OLED 55pos9002 almak uzereyım fıkırlerınız benım ıcın onemlı alternatıf ı varmı?

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Yavuz Bey;
   Düşündüğünüz Philips 55POS9002 modeli kötü bir TV diyemeyiz. Philips 55POS9002 modeli, Android işletim sistemli bir cihaz. Bu nokta da tercih size bağlı. Ancak bu modelin Subwoofer’ının olmaması, Ses Çıkış Gücünün (RMS) düşük olması (30 w), PC Girişinin (VGA) olmaması, A enerjili değil B enerji sınıfından olması dezavantajları olarak görülüyor. Bu modelin yaklaşık olarak 8500 TL’ye satıldığını düşünecek olursak bu bütçede bunlar olmalıydı diye düşünüyoruz.
   Ancak bu modelin yerine daha fazla özelliği olan hatta daha ucuz modelleri de düşünebilirsiniz. Örneğin; LG OLED55B7V.
   LG OLED55B7V modelini yaklaşık 7500 TL’ye satın alabilirsiniz. Hem fiyatı hem de yukarıda saydığımız özellikleri dahil teknik özellikleri ile diğer rakiplerinin eş değer ürünlerine göre daha üstündür. Bu yüzden bizim tercihimiz LG OLED55B7V olur.
   Ancak bütçeniz uygun ve illa Android TV istiyorsanız, Sony KD-55A1 (Yaklaşık 10.0000 TL) modelini de düşünebilirsiniz. Ancak Sony’nin modellerinin yaklaşık 15 kg daha ağır olduğunu da belirtmek isteriz.
   Dileriz faydalı olmuştur.

   1. Yavuz dedi ki:

    Cooookkk tesekkur ederim.detayli aciklamaniz icin ayrica minnet….

    1. Tolga Kaya dedi ki:

     Rica ederim Yavuz bey.

 7. Dadaş dedi ki:

  Allah razı olsun ne güzel anlatmışsınız

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Cümlemizden Dadaş:)
   Faydalı olabildikse ne mutlu bize.

 8. cafer dedi ki:

  Yazınız çok faydalı teşekkürler. 5000 tl civarında bütçe ile beklentilerim: görüntü kalitesi, uydu alıcılı, 3d yada 3d ye yakın bi görüntü, 360 derece net çözünürlük, ses ve internet bağlantısı mevcut bi cihaz.

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Cafer bey;
   Öncelikle değerli yorumlarınız için teşekkürler.
   Yazımızda da belirttiğimiz üzere dahili uydu alıcı ve internet bağlantısı gibi özellikler artık Smart TV’lerde standart olarak sunuluyor. Bu yüzden önerdiğimiz modellerde zaten bu özellikler mevcut.
   Boyutta belirtseniz iyi olurdu zira hem Boyut hem de 3D fiyatı etkileyen önemli etkenler.
   Yine de 5000 TL bütçeli, 3D’si olan model önerisi için şunları tavsiye edebiliriz.
   LG 49UH850V – 4900 TL: 2016 çıkışlı ve Sihirli Kumandası (AN-MR650) olduğu için tavsiye ederiz.
   Philips 49PUK7100 – 4500 TL: Andorid TV isterseniz tercih edilebilir. Ayrıca 16.3 kg ile oldukça hafif. Ancak Ses Çıkış Gücünün (20W) ve Gerçek Yenileme Hızının (50 Hz) düşük olması, Subwoofer’ının olmaması ve 2015 çıkışlı olması dezavantajları.

   Diğer taraftan bütçenizi 500-800 TL artırmanız halinde aşağıdaki modelleri alırsanız daha iyi olur.
   Samsung 55JS8500-Kavisli (Curved) :5500 TL-2015 çıkışlı
   LG 55UH850V:5800 TL -2016 çıkışlı
   Ama 3D olmasa da olur derseniz yukardaki yorumlarda yer alan modelleri düşünebilirsiniz.
   Umarız beğenirsiniz.

 9. Merve dedi ki:

  İyi günler, yazınız ve yorumlarınız gerçekten çok faydalı. Yerimize göre 46-49 inch arası bir tv arıyoruz. fiyat olarak 3000 lirayı geçmesini pek istemiyoruz. Tavsiyeleriniz nelerdir?

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merve Hanım;
   Öncelikle değerli yorumlarınız için teşekkür ederiz.
   3000 TL bütçeli ve 46 inch modellerde tavsiye edilebilecek bir model göremedik. Bu yüzden sadece 49 inch olanları almanızı tavsiye edebiliriz. Ayrıca 3000 TL’yi 100-200 TL civarında aşmanız durumunda daha iyi modeller alabilirsiniz.
   Sırasıyla şu TV’leri önerebiliriz.
   1-Philips 49PUS7002 :3150 TL
   2-LG 49UJ701V :3200 TL
   3-Samsung 49MU7400 : 3100 TL
   4-Sony KD-49XE7077 : 3100 TL

   İyi Günler.

 10. yusuf dedi ki:

  s.a tolga bey sizden ricam birde şu tv ye yorumlarınızı alabilirmiyim veya bu fiyatlarda daha başka önereceginiz varmı tv Vestel 55UA8300 4K Smart 140 Ekran LED TV cevaplarsanız çok sevinirim birde bu VESTEL 55UD8400 140 EKRAN 4K SMART SMR1000HZ LED TV arasında üstünlük olarak bir özellik varmı yok mu bulamadım ama bunlardan haric sizin tavsiyeniz varsa onada bakabilirim şimdiden tesekürler

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Yusuf bey
   Önerdiğiniz modellerden bütçenizin 2500-3000 TL aralığında olduğunu anlıyorum. Bu yönüyle bu fiyata alınabilir model olarak Vestel 55UA8300 modeli VESTEL 55UD8400 modeline göre çok az önde diyebiliriz. Ayrıca Vestel 55UA8900 modelini de düşünebilirsiniz.
   Ancak bütçenizi biraz zorlarsanız;
   Philips 55PUS6262: 3.100 TL
   LG 55UJ630V: 3.300 TL
   Samsung 55MU7000: 3.400 TL

   çok daha iyi olabilir.

 11. yusuf dedi ki:

  çok teşekür ederim tolga bey yardımlarınız için tavsiyelerinizi tek tek inceliyeyip karar vermeye çalışacagım aklımda 2750 geçmemek vardı ama bir karşılaştırayım bakalım hayırlı geceler

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Rica ederim Yusuf bey.

 12. YAVUZ DEMİRKOL dedi ki:

  SAYIN TOLGA KAYA YORUMLARINIZI OKUYORUM MAŞALLAH HER TV KONUSUNDA DOYURUCU BİLGİ SAHİBİSİNİZ… BENDE 55 İNC 2500 TL GİBİ MAÇLARI RAHAT SEYREDEBİLECEĞİM İNTERNETTEN GİRİP AKSİYON FİLMLERİNİ SEYREDEBİLECEĞİM UCUZ LDC VEYA LED TV ARIYORUM AMA SİZ NE DERSİNİZ TOLGA BEY… BEN AWOX , HI LEVEL GİBİ UCUZ DÜŞÜNÜYORUM… YANİ ANLAYACAĞINIZ TOLGA BEY EN İYİ HEM ŞÖFOR MAHLİ HEM CAM KENARI SİZİN TAVSİYENİZ ÖNEMLİ BENİM İÇİN İYİ PAZARLAR OLSUN TOLGA BEY

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Yavuz bey;
   Öncelikle değerli yorumlarınız için teşekkür ederiz.55 inch ve 2500 TL aralığında çok fazla seçenek bulunmuyor. Model fanatiği değiliz ama AWOX, HI LEVEL ile ilgili açıkçası pek fazla olumlu yorum ve bilgimiz bulunmuyor. Bu yüzden bütçenize uygun 2 yukardaki yorumda bahsettiğimiz Vestel ürünlerine bakmanız daha iyi olacaktır. Ayrıca bütçenizi bir miktar artırırsanız aşağıdaki modeller (Uygunsa 49 inch de düşünebilirsiniz) daha iyi olabilir.
   1- Vestel 55UD8800 :2750 TL
   2- Samsung 49MU7400 : 3100 TL
   3- Sony KD-49XE7077 : 3100 TL
   4- LG 55UJ630V: 3.300 TL

   İyi günler.

 13. Metin Kayadeniz dedi ki:

  Tolga bey selamlar,
  TV konusundaki bilgilendirici yorumlariniz icin cok tesekkurler, 7500tl-8000tl bütçeli 65 inch TV almak istiyorum. Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz. Apple Tv üzerinden Dizi- Film ağırlıklı olarak seyrediyorum. Digiturk kullanıyorum ve seyrekte olsa PS ve XBOX oynuyorum.

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Metin Bey;
   Değerli yorumlarınız için çok teşekkürler.
   65 inch ve 7500-8000 TL aralığında aşağıdaki TV’leri tavsiye edebiliriz.
   Samsung 65MU8000 : 7450 TL, 2017 ,3D Yok
   LG 65UH850V :7500 TL , 2016, 3D Var
   LG 65SJ800V : 7300 TL, 2017, 3D Yok
   Samsung 65MU9000 :8100 TL, 2017, 3D Yok

   Film ve Dizi seviyorsanız her ne kadar 2016 üretimi olsa da 3D’si olan ve fiyat-performansı iyi olan LG 65UH850V modelini tavsiye ederiz.
   Umarız beğenirsiniz.

   1. Metin Kayadeniz dedi ki:

    Tolga bey selamlar tekrardan, malesef bu ürün bulunmuyor 2016 oldugu icin,
    bir iki sitede buldum ama teshir urun oldugunu belirttiler bende zaten vazgectim.
    onun yerine philips 65ous7502 modeli sizce nasıl, yada biraz daha ustune cikip vermis oldugunuz lg65sj800v modeline mi bakmaliyim?

    Cok Tesekkurler

    1. Tolga Kaya dedi ki:

     Metin bey;
     Bir ürünün 2016 olması onu kötü yapmaz. Aksine LG 65UH850V’nin aynı özellikli 2017 modelinde 3D yok. Üstelik aşağıdaki linklerde halen satılıyor ve Vatan’da 6599 TL’ye düşmüş.
     http://www.vatanbilgisayar.com/lg-65uh850v-65-164-cm-4k-suhd-3d-webos-3-0-smart-led-tv-dahili-uydu-alici.html
     https://www.hepsiburada.com/lg-65uh850v-65-165-ekran-4k-super-uhd-uydu-alicili-smart-webos-3-0-led-tv-pm-evtvlg65uh850v
     Ayrıca önerdiğimiz diğer 2017 ürünlerine baktınız mı? (Samsung 65MU8000 : 7450 TL, 2017, 3D Yok. LG 65SJ800V: 7300 TL, 2017, 3D Yok. Samsung 65MU9000 :8100 TL, 2017, 3D Yok)
     Sizin önerdiğiniz Philips 65ous7502 modeli değil Philips 65pus7502 (Fiyat: 6.660 TL) olacaktı. Eğer o modeli almak isterseniz LG 65SJ800V modelinden çok az önde diyebiliriz
     Bu nokta da tercih size kalıyor.
     Ama ben olsam LG 65UH850V 3D’li ve 2D den 3D ye Dönüştürme özellikli, Sihirli Kumandalı, 2.2 hoparlörlü, Yenileme Hızı (Yazılım-PMI) daha yüksek olan LG 65UH850V modelini tercih ederdim.Yoksa da önerdiğimiz diğer modelleri.
     Selamlar.

     1. Metin Kayadeniz dedi ki:

      Sevgili Tolga bey,
      Sanırım ufak bir yanlıs anlasılma oldu, LG 65UH850V oldukca fazla begendim ve bu urun uzerine odaklandim. 2016 yılı olmasıda acikcasi hic umurumda degil ancak urun 2016 oldugu icin stoklarda bulunmuyor, vatan bilgisayardaki buldugunuz ürün teshir ürün, fiyati o yuzden dusuk. bilhassa aradim konustum. hepsiburada da yer alan ürüne yoneldim simdi onlara ulasip konusacagim. bu iki yer dısında bu urunu bulamadigim icin size philips urun ile alakali danismak istedim. yoksa sunmus oldugunuz urun muthis ve tam aradigim ürün.

      yanlıs anlasılma icin kusura bakmayin.
      tekrar tesekkurler
      selamlar

     2. Tolga Kaya dedi ki:

      Estağfurullah Metin bey
      Yalnız dediğimiz gibi Philips 65pus7502 ürünü de özellik ve fiyatı ile iyi bir ürün sayılır. (Fiyat: 6.660 TL)
      LG 65UH850V’yi teşhir değilse Hepsiburada’dan alabilirsiniz.Eğer olmazsa önerdiğimiz diğer modellere yönelin derim.
      İyi günlerde kullanın.

 14. Serdar dedi ki:

  10 bit panel ya da varsa 12 bit panelden de bahsederseniz sevinirim. Ayrıca yenileme hızı konusunda fikirlerinizi de bekliyoruz. Teşekkürler.

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Serdar Bey;
   Yazımızda hem Bit’lerden, hem de Yenileme (Yazan=Yazılımsal ve Gerçek) Hızlarından bahsetmiştik.

 15. Ömer dedi ki:

  Tolga bey öncelikle detaylı ve tarafsız yazınız için çok teşekkürler, emeğinize sağlık. 60 inç için öneriniz hangi modeller olabilir acaba? yorumları baktım 60 inç soran olmamış o yüzden sorma gereği hissettim. Birde 60 inç ten bir düşük boyut hangisi (birçok markada bazen farklılık gösteriyor) ve onun içinde hangi modeller olabilir acaba? Cevabınızı beklerim. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Ömer Bey
   Öncelikle bu değerli yorumunuz için teşekkür ederiz.Umarız herkese faydalı bir yazı olmuştur.Bir yandan da yazımızı sürekli güncellemenin telaşı içerisindeyiz.
   Ülkemizde şuanda 60 inch TV pek fazla satılmıyor ve eskiden kalmış mevcut birkaç ürünü de şimdilik pek tavsiye etmiyoruz.
   60 inche yakın TV’ler ise firmadan firmaya değişiyor. Ülkemizde LG, Philips, Panasonic ve Toshiba firmaları 58 inch satıyor ama ürünleri piyasada bulmak biraz güç. Sony ve Samsung ise en yakın 55 inch satıyor.
   Bu yüzden şimdilik Panasonic TX-58EX703E (6650 TL) modeline bakabilirsiniz.
   Ayrıca 55 inch için;
   Sony KD-55A1: 10.000 TL (39 kg: Biraz ağır), 3D Yok
   LG OLED55C6V :9300 TL, 2016 model ama 3D’si var, Kavisli (Curved), Subwoofer yok
   LG OLED55B7V :7500 TL, 3D Yok
   Samsung 55Q8C:8800 TL, Kavisli (Curved)
   65 inch için ise;
   Samsung 65MU8000: 7450 TL, 2017, 3D Yok
   LG 65UH850V :7500 TL , 2016, 3D Var
   LG 65SJ800V : 7300 TL, 2017, 3D Yok
   Samsung 65MU9000: 8100 TL, 2017, 3D Yok
   modellerine bakabilirsiniz.
   Alınca yorumlarınızı bekleriz.

 16. Serbay dedi ki:

  Tolga bey selamlar.
  Bütçe 2500 TL’ye kadar
  Aşağıdaki 2 ürün olabileceğini düşündük.
  Siz hangisini tavsiye edersiniz?
  GRUNDİG vlx 7730 SP
  Philips 43PUS6412 43″

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Serbay
   *Philips 43PUS6412 modeli: Android 6.0, 2017 model, İşlemci Çekirdek Sayısı 4, wmv, mkv, mpeg-1-2-4 ve hevc (h.265) Video Oynatma Formatlarını destekliyor. Enerji sınıfı A ve Uygulama Yükleyebilme özelliği var.
   *Grundig 43 VLX 7730 SP modeli ise İşlemci Çekirdek Sayısı 2, 2017 model,Video Oynatma Formatları wmv,mkv,mpeg, hevc destekleyip desteklemediğini sitesinde bile göremedik. Uygulama Yükleyebilme özelliği yok.
   Her ne kadar ikisinin de Gerçek Yenileme Hızı 50 Hz değerinde biraz düşük olsa da bu bütçeye hangisi uygun diyorsanız: Philips 43PUS6412 deriz.
   Ayrıca;
   LG 43UJ701V (Fiyat:2.680 TL) ve Vestel 43UB9300 (3D’li, 2016 model, Fiyat:2.500 TL) modellerine de bakabilirsiniz.

   Bunlardan birini alırsanız kullanıcı yorumlarınızı bekleriz.

 17. Ramazan dedi ki:

  Selamlar Tolga Bey,
  Ben de kaliteyi ucuza arayan kesimdenim:) Yukarıda arkadaşın bahsettiği gibi Hi-Level, Techwood gibi markalardan dahi alabilirim ki aldım da zaten. Ama teknoloji konusunda çok şanssızım. Vestel Outlet’den revizyon ürünü almıştım. Panel arızası verdi iade edip paramı aldım. Geçen günde A101’de satılan Hi-Level 55″ 4k tv’yi 2000 TL’ye aldım. Ama görüntü kalitesi hiç hoşuma gitmedi. İade ediyorum şimdi 🙁 Bir akrabamın aldığı Techwood gibi görüntü vermiyor. Onun görüntü kalitesine bayılıyorum. Çok çok net gösteriyor Full hd Techwood. Ama benim aldığım öyle değildi. Şimdi de A101’a Toshiba 55U6763DAT geliyor. Normalde bütçemi 2000 lira olarak ayırmıştım. Bu toshibayı önerir misiniz?

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Ramazan bey
   Hem ucuz hem kaliteliyi bir arada bulmak zordur. Emek,sabır ve zaman ister.TV gibi ürünlerde 500-750 TL gibi fazla olsun iyisi olsun, uzun yıllar sorunsuz kullanın derim.
   Bahsettiğiniz Toshiba 55U6763DAT modelinin normal piyasa fiyatı 3000 TL civarında. Sanırım A101’de 2900 TL‘den satılacakmış. Çok ciddi bir fark yok yani.
   Açıkçası bu ürün özelinde Toshiba’nın eskiden beri muadil markalara göre gereksiz daha pahalı olduğunu düşünüyorum(Bilgisayar ürünleri dahil).
   Nitekim Toshiba 55U6763DAT modelinin İşlemci Çekirdek Sayısının 2 yani düşük olması bunu gösteriyor.
   Oysa bu modelin yerine İşlemci Çekirdek Sayısı 4 olan ve daha iyi özelliklere sahip
   LG 55UJ630V: 3.300 TL
   Philips 55PUS6412:3250 TL

   modelleri bence çok daha iyi olabilir.
   Tercih tabi ki sizin. Umarız beğenirsiniz.

 18. Gurdal dedi ki:

  Günaydın ,Tolga bey!Değerli yorum ve açıklamalarınız için teşekkürler.Bu bilgiler ışığında aşağıdaki tv modellerini seçtim.Bunları benim için sıralamanızı isteyebilir miyim?Şimdiden teşekkürler.

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Güzel yorumlarınız için teşekkür ederim Gürdal bey.
   Bahsettiğiniz modellerden Panasonic TX-50DX 802B Türkiye’de satılmıyor.Eğer varsa bize bildirin değerlendirelim.
   Samsung 49 UJ701V modeli de LG 49 UJ701V ile karışmış galiba.
   Diğerlerini sıralayacak olursak;
   1-Philips 49PUS7002 (Fiyat ve performans olarak daha iyi)
   2-LG 49UJ701V
   3-Sony KD-49XE7077

 19. Gurdal dedi ki:

  Panasonic TX-50DX 802 B, PHILIPS 49 PUS 7002, SONY KD-49 XE 7077, LG 49 UJ701 V ve Samsung 49 UJ701 V

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Yukarıda cevabını verdik:)

 20. yusuf dedi ki:

  merhabalar tolga be yçok özür dileyerek ben aslında yazdıklarıma cevap verdınız ama hatta pıhılps markayı da samsung da begendım yalnız bulundugum yer itibariyle birinin servisi yok digeride memnun degilim ancak servis olarak vestel ve diger ürünü regal olarak bir televizyon almak zorunda kaldım vede 2750 aslında lımıtım dı dediginiz gibi iyi birşey olsun dedik 2750 3500 son lımıtım olsun bunların arasında 55 inçlik 140cm bir tv serisi önerebılırmısınız vestel markadan 5 adet tv buldum regalden de 4 adet tv serisi buldum tek tek buraya yazsam mı diye dusundum ama sizi ugrastırmak istemıyorum siz birşeyler önerirseniz bir kaç tane ben onlara bakarım yukarda bir yorumunuzu okumustum çıkış tarıhı ve fiyatı önemli degil bazen yeni çıkan eskisi kadar iyi olmuyor fiyatı pahalı illaki ucuzdan iyi olacak şart degil sanırım belki aynı özellikleri vardır ama yeni seri diye pahalı olmustur düşüncesi ile yazmak istedim zaman ayırıp yardımcı olursanız sevinirim vestel ve regal olarak birde genel düşüncenizi bilmek isterdim …şimdiden çok teşekürler

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Yusuf bey tekrar merhaba
   Bulunduğunuz yer itibariyle 3000 ile 3200 TL arasında olan sırasıyla aşağıdaki TV’leri tavsiye edebilirim.
   1-Vestel 55UB9100
   2-Vestel 55UB9100S
   3-Vestel 55UD9300
   4-Regal 55R8560U

 21. yusuf dedi ki:

  çok teşekürler tolga bey yardımlarınız için bakayım bunlara

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Umarız bu modelleri bulunduğunuz yerde bulursunuz Yusuf bey.

 22. yusuf dedi ki:

  sanırım sıralamanız öncelikli sıraya göre yazdınız

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Aynen öyle.

 23. yusuf dedi ki:

  yok tolga bey bulundugum yerde model bulmak sorun degil ilk yazdıgım yazıda servis sıkıntısı oldugu için vestel regale yoneldim yoksa modellerde sıkıntı yok 9300 bende bakmıstım regal 8560u yada arasında çok gidip gelmiştim siz ikisinide onerdınız vala:):)

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Yusuf bey
   Açıkçası Vestel 55UD9300 ve Regal 55R8560U’dan ziyade bence siz öncelikle Vestel 55UB9100 ile Vestel 55UB9100S bakın derim.Hatta Vestel 55UB9100S modeli Vestel 55UB9100 ile neredeyse özellik olarak aynı. Ayrıca daha ucuz olabilir.
   İyi geceler.

 24. yusuf dedi ki:

  tamam tolga bey çok saolasınız bakacam dedıklerinize hatta sizde yazarım son aşamada

 25. yusuf dedi ki:

  hayırlı geceler

 26. yasin dedi ki:

  samsung55Q7c mi samsung55ks9500 ü mü tavsiye edersiniz

 27. yasin dedi ki:

  yada bu 2 tv nin yerine tavsiye edeceğiniz bir televizyon var mı

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Yasin Bey merhaba
   Bütçe yazsanız daha iyi olurdu. Ama önerdiğiniz modellerden Samsung 55Q7C daha önde diyebiliriz. Zaten Samsung 55KS9500 serisini piyasada bulmanız biraz güç.
   Ancak aşağıdaki modellere de bakabilirsiniz.
   1-LG OLED55C6V: 9300 TL 3D’li, Kavisli, OLED
   2- LG OLED55B7V:7650 TL,3D Yok, Düz, OLED

 28. Erkan dedi ki:

  Merhabalar tolga bey.
  Değerli yorumlarınız için teşekkürler.
  Toshiba 55U6763Dat A101 de 2900 satışa çıktı.
  Fakat size ulaştıktan sonra fikrim değişti.
  Sizin önerdiğiniz ve fiyatlandırdığınız listede öncelik hangisidir.
  Lg55UJ651V: 3600TL
  Lg55UJ630V: 3300TL
  Samsung55MU7000: 3450 TL
  Philips 55PUS6262: 3100TL
  Philips 55PUS6412: 3250TL
  (İnternete dolaştığımda bu fiyatların üzerinde rakamlar çıkıyor)
  Yardımcı olursanız çok sevinirim.

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Erkan Bey
   Teşekkürler.
   İlk 4 sıradaki ürünler hemen hemen birbirinin aynısı. Ama ilk sıradaki Lg55UJ651V Slim Yenileme Hızı (Yazılım) ile çok az önde diyebiliriz. Ama bence Lg55UJ630V daha ekonomik ve diğerlerinden çok aşağı kalır yanı yok. Ayrıca ürünlerin fiyatları her gün değişebilir.
   Sıralama şöyle:
   1-Lg55UJ651V: 3900TL
   2-Lg55UJ630V: 3230TL
   3-Samsung55MU7000: 3330 TL
   4-Philips 55PUS6262: 3150TL
   5-Philips 55PUS6412: 3280TL

   Umarız beğenirsiniz.

 29. Erkan dedi ki:

  Çok Teşekkür Ederim.
  651 almayı düşünüyorum .n11 de 630 ile aynı fiyat şu anda.Hayırlı geceler

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Fiyat aynıysa kaçırmayın o zaman:)

 30. SEMİH dedi ki:

  Merhaba,
  Bilgilendirmeli yazınız için öncelikle teşekkürler. Benim sormak istediğin OLED ve QLED TV’lerde bildiğim kadarıyla ölçeklendirme (upscale) özelliği yok. Ben 2014 yılında aldığım 4K LG TV’de Full HD içerik izleyip bu özellik sayesinde daha net ve keyifli izleyebiliyorum. Yeni model TV bakerken bu özelliği olmayanlar kafamı karıştırdı. Siz ne dersiniz?

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Semih bey
   Bazı modellerde Resolution Upscaler (4K) ve UHD Upscaling şeklinde geçiyor.Geçmese de çoğu modelde olduğunu düşünüyorum.Çünkü yayınların çoğu HD ve henüz 4K çok yaygın değil. Bu yüzden TV üreticileri bu durumu gözden kaçıramaz.

 31. YASİN GÜVEN dedi ki:

  Merhaba Tolga Bey yazını için çok teşekkür ederim 2500-2700 tl arasında bir bütçem var.
  LG 43UJ651V
  PHILIPS 43PUS6412
  modelleri arasında kaldım. Aslında kafamda LG vardı ancak satıcı PHILIPS in bu modelinin verdiğim parayı daha çok hakettiğini söyledi sizin fikrinizi öğrenebilir miyim?

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Yasin Bey;
   Aşağıda sizin önerdiğiniz modeller de dahil, önerdiğimiz tüm modeller özellik olarak neredeyse birbirinin aynısı olan modeller.
   Bence bulabileceğiniz en ucuzunu almalısınız.
   2500 TL BÜTÇE İÇİN TV ÖNERİLERİ
   1-LG 43UJ630V Ultra HD (4K) TV: 2150 TL
   2- Samsung 43MU7000 Ultra HD (4K) TV: 2200 TL
   3-Philips 43PUS6412 Ultra HD (4K) TV: 2400 TL (Yazılım Yenileme Hızı daha düşük =PPI 900)
   4-LG 43UJ651V Ultra HD (4K) TV: 2450 TL

 32. Kamil dedi ki:

  Merhablar Tolga Bey,
  2500/3500 TL arası wifi ve smart özellikleri olan netflix vs kullanabileceğim Tv Tavsiyesinde bulunabilir misiniz.Ben bu modelleri buldum ;LG49SJ800V 49**//SAMSUNG UE49MU7400 Ekran boyutu 43 ve 49 inc arası olabilir;fakat doğru tercih olur mu bilemedim.Sizin tavsiyeniz ve önerilerinize göre Tv alacağım.

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Kamil Bey;
   Bahsettiğiniz modellerden LG 49SJ800V, Samsung 49MU7400 modeline göre Gerçek Yenileme Hızı ile önde görünüyor. Ayrıca fiyatları birbirine yakın.
   Ancak Philips 49PUS7002 modeli LG 49SJ800V modelinden hem daha ucuz hem de Subwoofer’ı var. Ayrıca Netflix uygulaması da bulunuyor.

 33. MEHMET YILDIRIM dedi ki:

  Merhaba Tolga Bey,
  Konuyu o kadar detaylı anlatmışsınız ki, hiç bilgisi olmayan birisi bile bu yazınızdan sonra gidip mağazada ahkam kesebilir 🙂 bilgiler çok faydalı, yorumlara indiğimde her bir yoruma ayrı ayrı değer vermeniz ise çok hoşuma gitti. Emeğinize sağlık.. Teşekkürler.
  İyi günler

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Rica ederim Mehmet bey
   İnsanlara faydalı olabilmek için elimizden geleni yapıyoruz.
   Tekrar değerli yorumlarınız için teşekkürler.

 34. Alper dedi ki:

  Merhaba Tolga Bey, yazınızda yer alan değerli bilgiler için çok teşekkürler.
  Aslında yukarıdaki bilgiler doğrultusunda kafamda model oluştu. Fakat ben başka bir durumu sormak istedim. 350 – 400 cm uzaklıktan kaç inç tavsiyede bulunursunuz. Bütçem 3500 TL gibi. Model olarak 55 inç Lg55UJ630V mantıklı geldi ama küçük mü olur bilemedim. Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Alper Bey;
   Güzel yorumlarınız için teşekkürler.
   Aslında yazımızda TV’yi konumlandıracağınız yere göre ölçeklendirme tablosu vermiştik.
   Bu tabloya göre 350 – 400 cm uzaklık için:
   46 inç 1,8 – 3,5 metre
   50 inç 1,9 – 3,8 metre
   55 inç 2,1 – 3,9 metre
   arası modelleri tercih etmeniz uygun olacaktır. Dolayısıyla 55 inch’de tercih edebilirsiniz.
   Buna göre 3500 TL bütçe için sırasıyla aşağıdaki modellere bakabilirsiniz.
   1-Samsung 49MU8000:3750 TL
   2-Samsung 55MU7350:3800 TL
   3-LG 55UJ630V:3200 TL
   4-Samsung 49MU7500:3600 TL

 35. heyro dedi ki:

  S.a içerisinde wifi,usb,kaliteli görüntü olan ve markası arçelik olacak hangi tw önerirsiniz.

 36. heyro dedi ki:

  tv koyacağım duvar 130cm az olacak

 37. heyro dedi ki:

  S.a içerisinde wifi,usb,kaliteli görüntü olan ve markası arçelik olacak boyu enfazla 130 cm işimi görecek enuygun tw önerisinde bulunabilirmisiniz.

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   A.s. heyro
   Bütçe belirtmemişsiniz.Ayrıca illa Arçelik diyorsanız bulunduğunuz yerde aşağıdaki modeller varsa alabilirsiniz. Ancak bu bilgiler ve marka özelinde pek içime sindiğini söyleyemem.
   1-Arçelik A55C 9593 5S1:3D’li,Subwoofer’lu ve Kavisli (Curved),140 cm
   2-Arçelik A55C 9593 6S:3D’li,Subwoofer’lu ve Kavisli (Curved),140 cm
   3-Arçelik A55L 9683 5S:3D’li ve Düz (Flat),140 cm
   4-Arçelik A49L 9683 5S:3D’li ve Düz (Flat),123 cm

 38. Ahmet ŞENER dedi ki:

  Merhaba
  maksimum 6000-7000 aralığında 70-65 inch tercihen Samsun olmazsa LG (Bazen 4000 TL verip Vestel 65UD8900 al şeklinde düşünüyorum ama doğru bir yönelme olur mu kararsızım…) marka TV almak istiyorum.
  Olmazsa olmazlarım Büyük ekran olması ve Smart TV olması…
  Öncelikle
  SAMSUNG UE 65MU7400UXTK almayı düşünüyorum
  ancak bu TV e 7000 vermektense Samsung UE 65MU7000 alıp 5.500 vermek fiyat performans açısından mantıklı mıdır? Arasında ne fark var tam bilmiyorum. Araştırma aşamasındayım…
  Daha çok Samsung üzerinde durduğum için LG den bir model öneremiyorum…

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Ahmet Bey;
   Smart TV artık bir standart haline geldiği için düşünmeye gerek yok. Bence bahsettiğiniz modellerinde sıralamada yer aldığı aşağıdaki öncelik sırasına göre TV almalısınız.
   Aldığınızda kullanıcı deneyimlerinizi bekleriz.
   5500 TL ile 7000 TL arası TV Tavsiyeleri
   1- Samsung 60KS8000: 6400 TL, Düz (Flat), Gerçek Yenileme Hızı= 100 Hz, Subwoofer ve 40W çıkışı ile iyi derecede ses
   2- Sony KD-65XE8505:6800 TL, Düz (Flat), Gerçek Yenileme Hızı= 100 Hz, Android TV
   3-Sony KD-65XE8505 : 6880 TL, Düz (Flat), Gerçek Yenileme Hızı= 100 Hz, Android TV,
   4-LG 70UJ675V: 6500 TL, Daha Büyük Ekran, Düz (Flat), Gerçek Yenileme Hızı= 50 Hz
   5- Samsung 65MU7500: 6480 TL, Kavisli (Curved), Gerçek Yenileme Hızı= 50 Hz
   6- Philips 65PUS6412 : 5750 TL, Android TV, Düz (Flat), Gerçek Yenileme Hızı= 50 Hz
   7- Samsung 65MU7000 : 5400 TL, Düz (Flat), Gerçek Yenileme Hızı= 50 Hz
   8- Samsung 65MU7400 : 6200 TL, Düz (Flat), Gerçek Yenileme Hızı= 50 Hz

 39. Ahmet ŞENER dedi ki:

  Az önce sorduğum sorunun tekrarı amaçlı.

 40. heyro dedi ki:

  arçelik yetkili satıcısına ürün iade ettim 800 lra alacağım var üzerine ekleyeerek 1750-2500 arası fiyat aralığında içerisinde wifi,usb,kaliteli görüntü olan ve uydusu içerisinde olacak boyu 100- 125 cm işimi görecek enuygun tw önerisinde bulunabilirmisiniz.

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Bir önceki cevabımıza baktınız mı?

 41. Doğan dedi ki:

  tolga bey merhaba,
  UHD Grundig miami vlx 49″ 9675 (2017) ve UHD Grundig Miami vlx 55″ 9670(2016) ürünleri arasında kaldım.
  55″ modelde 3D var. 49″ modelde akıllı kumanda var.
  HDR – Micro Dimming – VPI (Hareketli sahne iyileştirme)
  49″da ekstradan da Local Dimming var.

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Doğan bey merhaba
   Açıkçası Grundig çok tavsiye ettiğim bir marka değil ama illa hangisi derseniz aralarında 3D ve ebat dışında çok fark yok.Ayrıca 55 inch olan 500 TL daha fazla. Ben tabi ki 3D’li olanı alın derim. Ancak birisi 55 inch diğeri 49 inch. Dolayısıyla izleme mesafenize göre ürün tercih etmelisiniz.

   1. Doğan elci dedi ki:

    Çok teşekkürler Tolga bey, tavsiye etmediğiniz kadar varmış 55″ kırık geldi ondan önce 2 Beko 4k ışık sızması ve bulutlanmadan iade ettik. Samsung mu8000 49″ aldık şimdilik memnunuz. Teşekkürler.

    1. Tolga Kaya dedi ki:

     Rica ederim Doğan Bey.
     Grundig almadığınız iyi olmuş. Samsung MU8000 güzel bir tercih. Aldığınızda kullanıcı yorumlarınızı da bekleriz.
     İyi günlerde kullanın.

     1. Doğan dedi ki:

      Teşekkür ederim Tolga bey,
      ürünü 2 haftadır kullanıyorum. 49″ mu 8000 modeli güzel başarılı bir model. Sağlamlık hissi veren bir cihaz öncelikle. Hiçbir yerinde oynama esneme vs yok. Daha önce Grundig ve Beko 4k tvlerde rahatsız olduğum durumlardan biriydi bu sorun.
      Panel olarak da başarılı bir panel 60hz gerçek yenileme oranı. local dimming diye adlandırılan yerel karartma gerçekten muazzam. Grundig ürünlerinde yine yaşadığımız siyahı köşelerde siyah olarak verememe sorunu bu üründe yok. Ürün fiyat performans olarak da ideal bir ürün. 3700-4100 arasında satıcıya göre değişen fiyat aralığı mevcut.

      Artı olarak
      Yüksek kontrast
      Başarılı Yerel Karartma
      HDR+ modu
      Akıllı kumanda her platform ile uyumlu( Digitürk kullanıyorum direk algılayıp tek kumanda moduna geçiyor)
      Malzeme kalitesi ve tasarım Premium düzeyde
      One Connect kutusu kullanışlı. TV arkasına bir kablo takmıyorsunuz. Direk Tv’den gelen bağlantı ve HDMI One Connect kutusuna takılıyor.

      Eksi olarak
      Günümüzde çoğu böyle ama döndürülebilir oynar ayak yok. Belki büyüklükten ötürü düşünülmüyordur.(eski Led 102’de vardı ve kullanışlıydı)
      Kablosuz çözüm var. Sol ayak profilinden yalnızca içinden geçirerek uzatılabiliyor. Ben çok kullanışlı bulmadım. (Madem yapılıyor sağ ayağa da bu özellik konsun, bizde priz sağda mantığı kalmadı. )

      Sonuç olarak; En harikası diyemezsin elbette ama qledleri ayırırsak direk Led Tv’ler içinde sağlam bir yer edebilir. Tabi 49″ rakiplerine kıyasla.

     2. Tolga Kaya dedi ki:

      Hayırlı olsun Doğan Bey. Samsung MU8000 tam bir f/p ürünü. Kullanıcı yorumlarınız için teşekkür ederiz.

 42. heyro dedi ki:

  iyi akşamlar,arçelik yetkili satıcısına ürün iade ettim 800 lra alacağım var üzerine ekleyeerek 1750-2500 arası fiyat aralığında içerisinde wifi,usb,kaliteli görüntü olan ve uydusu içerisinde olacak boyu 100- 125 cm işimi görecek enuygun tw önerisinde bulunabilirmisiniz.

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Daha önce size verdiğimiz cevapları okuyun.

 43. heyro dedi ki:

  ARÇELİK A40L6752 5B 40” 102 EKRAN UYDULU/SMART/800HZ FULL HD LED 1990tl
  ARÇELİK A49L 6750 123cm 2189tl
  Arçelik A43L 6652 5B 43 İnç 109 2230 tl
  Arçelik A49L 6652 5B 49 İnç 123 Ekran 2545 tl
  fiyat aralıgı ve özellikleri arattığımda bunlar çıktı.duvara asacağımdan sizin yazdığınız 140 cm biraz büyük geliyor ve fiyat aralıgımı aşıyor bunlar arasında tercih yapsam 2500 aşmayacak 1750-2500 arası fiyat aralığında içerisinde wifi,usb,kaliteli görüntü olan ve uydusu içerisinde olacak boyu 100- 125 cm veya sizin önereceğiniz markası arçelik yardımcı olursanız sevinirim iyi akşamlar.

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Sizin önerdiğiniz modeller Full HD. Onların yerine Ultra HD (4K) TV almanızı öneririm. Ayrıca wifi, dahili uydu ve usb gibi özellikler yeni nesil TV’lerde artık bir standart haline geldiği için bu özellikler zaten çoğu yeni modelde var.
   Bu yüzden aşağıdaki Arçelik Ultra HD (4K) TV’lerden birisini alabilirsiniz. Bu Tv’ler birbirine çok yakın özelliklere sahip. Tek farkları ekran boyutları diyebiliriz.
   2000 TL ile 2500 TL arası Arçelik Ultra HD (4K) TV önerileri:
   1- Arçelik A40L 9762 5B Ultima UHD: 2000 TL- 102 cm
   2- Arçelik A43L 8740 5B : 2300 TL-109 cm
   3- Arçelik A49L 8740 5B: 2500 TL-123 cm

 44. DERMAN dedi ki:

  Merhaba Tolga Bey,
  Görüntü parlaklığı ve renk canlılığı bakımından 65 ” samsung 4k tvleri düşünmekteyim fakat bildiğiniz gibi 7000 8000 ve 9000 serileri aralarında belirgin bir fiyat farkı bulunmakta.Bu modeller arasında gerçekten görüntü kaliteyi etkileyecek bir fark var mı acaba.Fiyat performans olarak hangi ürünü tavsiye edersiniz.

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Derman Bey;
   Bahsettiğiniz modellere örnek olması amacıyla aşağıdaki 3 modeli karşılaştırdık. Samsung’un 8000 ve 9000 modellerinin Gerçek Yenileme Hızı (100 Hz ve 10 bit panel) ile görüntü kalitesinin ve Subwoofer ile Ses Çıkış Gücünün 7000’lere göre önde olduğunu söyleyebiliriz.
   Ancak 8000 ve 9000 modelleri arasında ise neredeyse hiçbir fark olmadığını söylemek mümkün. Bu yüzden fiyatı daha ucuz olan 8000 modelini almak daha mantıklı.
   Fakat ben olsam bu modellerdeki özelliklerin üstüne bir de 3D’si olan LG 65UH850V (7.500 TL) modelini alırdım.
   1-Samsung 65MU9000: 8.600 TL- Gerçek Yenileme Hızı 100 Hz ve Subwoofer
   2-Samsung 65MU8000: 7.500 TL- Gerçek Yenileme Hızı 100 Hz ve Subwoofer
   3- Samsung 65MU7000: 5.200 TL- Gerçek Yenileme Hızı 50 Hz,Subwoofer yok

 45. Ahmet ŞENER dedi ki:

  Merhaba
  65” samsung 7000 seri bir televizyona (65MU7400) 6999 TL vermek yerine vestel 65” 65UD8900 bir televizyona 4000 TL vermek fiyat-performans açısından mantıklı mıdır? Vestelin 65-40” televizyonları hakkında ne düşünüyorsunuz?

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Ahmet Bey;
   Arada çok ciddi bir özellik farkı yok.Üstelik Vestel’in ses kalitesi daha iyi. Arada ciddi fiyat farkı olduğu için benim tercihim Vestel’den (Şuanda fiyatı 3500 TL) yana olurdu.

 46. Gokhan dedi ki:

  Philips pus ve samsung mu serisinden butce 4000-4500 tl araliginda hangi modeli onerirsiniz marka olarak lg vrya tip olarak curved te olabilir sadece esimle aksamlari izleyecegiz.tesekkurler

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Gökhan Bey;
   Ebat belirtmeden bir tavsiyede bulunmak doğru değil. Çünkü fiyatı doğrudan etkileyen bir faktör.
   Lütfen Ebat belirtiniz!

 47. Erol BARUTCU dedi ki:

  Gerekli ve ayrıntılı bilgileriniz için teşekkür ederim ama her ne kadar sizin kadar bilgili olmasak ta bu hususta yinede ikilem içinde kaldığım bir husus var.O da 32″ tv. almak istiyorum fakat o kadar çok internetten araştırma yaptım ki yinede akılda tutulacak gibi değil bu bilgiler sizden isteğim sadece dahili uydu alıcısı olan bir tv. önermeniz ve artık gidip onu almam olacak.Teşekkür ederim.

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Erol Bey;
   Öncelikle değerli görüşleriniz için teşekkür ederiz.
   Bu Ebatta piyasada sınırlı sayıda ve yalnızca Full HD TV’ler bulunmakta. Bütçenize göre piyasada bulabileceğiniz Smart TV, Dahili Uydu Alıcısı, Wi-Fi, USB, HDMI ve Akıllı Telefonla Kontrol gibi özelliklere sahip sırasıyla şu modellere bakabilirsiniz:
   32 inch TV Tavsiyesi
   1- Arçelik A32L 6760 5W: 1.359 TL
   2- Beko B32L 6760 5B: 1.320 TL
   3- Arçelik A32L 6760 5B :1.320 TL
   4- LG 32LJ610V: 1945 TL
   5- Philips 32PFS5362:1600 TL

 48. uğur yılmaz dedi ki:

  Tolga bey merhaba
  tavsiyeleriniz çok yerinde olmasına rağmen, bende bir o kadar kararsızım. 3 gündür yorumlarınıza bakıyor sizden öğrendiklerimle mağazaya gidiyorum fakat mağazadaki görevli arkadaşlar kafamı karıştırıyor. en son dün bir mağazada indirime girmiş ( 5.000 tl ) philips in 55pus8602 modeli aklıma yattı fakat androit özelliği sony kadar iyi değil demeniz sonucu ikilemde kaldım. yukarıda yazdığım philips modeline eşdeğer öncelikle sony sonrada samsung yada lg tavsiyeniz varmı acaba.

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Uğur bey
   Açıkçası ben Philips’in Android’i, Sony’nin Android’inden daha iyi diye bir ifade kullanmadım.Yanlış anlaşılmış olmalı. İşletim sistemi tercihi tamamen kullanıcıya kalmış bir durum. Ben çok da önemli olmadığını düşünüyorum.
   Ayrıca mağaza görevlileri görevleri gereği stoklarında bulunan ya da kendilerine verilen talimatları yerine getirmeye ve ekmeğini kazanmaya çalışan insanlar.Onları kötülemek gibi bir niyetimiz asla olamaz. Saygı duymak lazım. Ancak biz burada tamamen gönüllü olarak insanlara faydalı olmaya çalışıyoruz.

   5000 TL Bütçe ve 55 inch Ekran için tavsiye edeceğimiz modeller sırasıyla şunlar olabilir:
   1-Samsung 55MU8000 : 4650 TL(Subwoofer var)
   2-Philips 55PUS7502: 4680 TL(Subwoofer var)
   3-Philips 55PUS8602: 4900 TL(Subwoofer yok)
   4-LG 55SJ800V : 5000 TL(Subwoofer yok)
   5-Sony KD-55XE8505 : 4700 TL(işlemci çekirdek sayısı belirtilmemiş.)

 49. Heyro dedi ki:

  Tolga bey iyi akşamlar A49L 8740 5b bu tv ellerinde yokmuş A49L6750 5w bu varmış bunu yorumlarmısınız

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Arçelik A49L 6750 5W Full HD bir TV. Dolayısıyla Arçelik A49L 8740 5B gibi Ultra HD (4K) bir tv ile kıyaslamasını bile yapmak doğru olmaz.Üstelik size önerilen modelden sadece 200 TL fazla.
   Yine de tercih tabi ki sizin.

 50. Gokhan Kulahli dedi ki:

  55 inc alacagim tolga bey

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Gökhan bey,
   4500- 5000 TL Bütçe ve 55 inch Ekran için tavsiye edeceğimiz modeller sırasıyla şunlar olabilir:
   1-Samsung 55MU8000 : 4650 TL(Subwoofer var)
   2-Philips 55PUS7502: 4680 TL(Subwoofer var)
   3-Philips 55PUS8602: 4900 TL(Subwoofer yok)
   4-LG 55SJ800V : 5000 TL(Subwoofer yok)
   5-Sony KD-55XE8505 : 4700 TL(işlemci çekirdek sayısı belirtilmemiş.)

 51. Ozan İLHAN dedi ki:

  Tolga Bey iyi akşamlar.
  Öncelikle açıklamalarınız için teşekkür ediyorum yararlı olduğunu düşünüyorum bir çok insan için.
  Bende uzun zamandır araştırma yapıyorum 55 inç bir televizyon almak istiyorum. 3d ve curved çok mantıklı ve cazip gelmiyor açıkçası. Bizim gibi orta kullanıcılar için sanki lg biraz daha makul fiyatlarda, belkide bu zamana kadar LG kullandığımız için biraz taraf tutuyorda olabilirim 🙂 4000 belki 4500 liraya lg bir cihaz önermenizi istesem sizden? LG bir şart değil ama f/p olarak en iyi cihaz olduğunu düşündüğüm için LG diyorum. başka önerilerede açığım yani 🙂

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Ozan Bey;
   Değerli yorumlarınız için teşekkür ederiz. Genel olarak LG’nin diğer rakiplerine göre daha ekonomik ürünler çıkardığını söyleyebiliriz.
   4000- 4500 TL Bütçe ve 55 inch Ekran için tavsiye edeceğimiz modeller sırasıyla şunlar olabilir:
   1-Samsung 55MU8000 : 4600 TL
   2-Philips 55PUS7502: 4300 TL
   3-LG 55SJ800V : 4850 TL
   Ancak bütçenizi 5500 TL’ye çıkarabilirseniz LG 55UH850V daha iyi bir model.

 52. Koray Dorga dedi ki:

  Tolga bey elinize sağlık çok detaylı, güzel ve açıklayıcı bir yazı olmuş. İki tv arasında kaldım. Fiyatları aynı sayılır. Hangisini almamı önerirsiniz.
  LG 55EG9A7V Oled, Samsung 55MU9000.

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Teşekkürler Koray Bey.
   Bahsettiğiniz ürünlerden LG 55EG9A7V Full HD,Samsung 55MU9000 ise Ultra HD- 4K TV.
   Bu kapsamda tabi ki Samsung 55MU9000.

 53. Yasin dedi ki:

  Hayırlı akşamlar Tolga bey Samsung 55q7c yi 7500 tl ye mi almak mantıklı yoksa Samsung teşir ürünü 55ks9500 ü 5200 tl ye almak mantıklı ikisinde garantili ürün

 54. Yasin dedi ki:

  Merhaba Tolga bey sizce Samsung 55q7c yi 7500 tl ye mi almak mantıklı yoksa 55ks9500 ün teşirli ürünü 5200 tl ye mi almak mantıklı 2 Side 2yıl garantili teşekkür ederim

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Yasin Bey;
   Her iki ürün arasında donanım olarak neredeyse fark yok.Tek fark %50’ye yakın ciddi fiyat. Bu noktada satıcı ile iletişime geçip üründe herhangi bir yıpranma, darbe, hata vs. yoksa Samsung 55KS9500 tercih edilebilir.

 55. Onur dedi ki:

  Merhaba Tolga Bey öncelikle yukarıda vermiş olduğunuz bilgiler için gerçekten çok teşekkürler. Bende kendime televizyon alacağım için sizden fikir almak istedim; öncelikle tv de genellikle interntden film izledğimizi belirtir özellik olarak 3D olmasına gerek olmadığı, düz veya kavisli olmasının fark etmediği, 48 ve 55 inc aralıklarında olabileceği bir kaç model çıkardım Samsung 49MU7500, 49MU8000, 55MU7350, 55MU7400, hepsi hemen hemen aynı fiyat sekmeninde gördüğümce ama aralarında film performans olrak hangisini önerirsiniz acaba? bunların bir üst segmenti 55mu8000 sanırım??? Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkürler…

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Onur Bey;
   Öncelikle değerli görüşleriniz için çok teşekkür ederim.
   Samsung 55MU8000 önerdiğiniz ürünler içerisinde en öne çıkanı. Bu modellere ek olarak önerebileceğim Philips 49PUS7502 modelinin de fazlası var eksiği yok. Sadece 49 inch olduğu için fiyatı daha uygun. Her iki modelin gerçek yenileme hızı (100 Hz) ve Subwoofer ile diğer önerdiğiniz modellere göre ekran görüntüsü ve ses kalitesinin daha iyi olduğunu söyleyebiliriz.
   3500- 4500 TL Bütçeli 49- 55 inch Ekran için tavsiye edeceğimiz modeller sırasıyla şunlar olabilir:
   1-Samsung 55MU8000 : 4.600 TL
   2-Philips 49PUS7502 : 3.950 TL
   3-Samsung 49MU8000 : 3.750 TL
   4-LG 60UJ630V : 3.850 TL
   5-Samsung 55MU7350 : 3.800 TL
   6-LG 55UJ651V : 3.800 TL
   7-Samsung 49MU7500 : 3.650 TL
   8-Samsung 55MU7400 : 3.800 TL

 56. mahmut söymer dedi ki:

  tolga bey merhaba : öncelikle vermiş olduğunuz önemli bilgiler için teşekkürler, benim sıkıntım kararsız kalmış olamam 4500-5000 aralığında 55 inç sony veya samsung tv almak istiyorum avsiyeniz hangisi olur

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Mahmut Bey;
   Değerli görüşleriniz için teşekkürler.
   Sırasıyla şu modellere bakabilirsiniz.
   1-Samsung 55MU8000 :4600 TL
   2-Sony KD-55XE8505 :4700 TL
   3-Sony KD-55XE8577 :4900 TL
   4-Sony KD-55XE8096 :4250 TL

 57. NUR dedi ki:

  Merhaba Tolga Bey;
  LG 49SJ800V ve LG 49UJ701V arasında sizce hangisini tercih etmeliyim. Birçok özellik anlamında benzer olduklarını görüyorum. LG 49SJ800V hakkında yapılmış kullanıcı yorumlarının neredeyse tamamı çok beğendiklerine dair. Sizce diğeri ile kıyaslandığında 650 tl civarı bir fiyat farkının hakkını verebilecek farklılıkları var mı? Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ediyorum…

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Nur;
   Evet bahsettiğiniz ürünlerin çoğu özelliklerinin birbirine benzediğini söyleyebiliriz.
   Ancak;
   LG 49SJ800V Gerçek ve Yazılım Yenileme Hızı (100 HZ,2800 HZ)
   LG 49UJ701V Gerçek ve Yazılım Yenileme Hızı (50 HZ,1900 HZ)

   olduğu için LG 49SJ800V modelinin Ekran görüntüsü daha iyi olacaktır. Bu yüzden tercihimiz LG 49SJ800V.

 58. Faruk KILIÇ dedi ki:

  Tolga bey merhaba. Öncellikle emeğinize ve ağzınıza sağlık. Herkesle bir şekilde ilgileniyor ve tavsiyelerde bulunuyorsunuz. Dert görmeyin. Benim de sizin tavsiyenize ihtiyacım var. 7000 ila 7500 TL bandında 65 inc tv lerde seçenekleri sony xe8505, philips pus7502, pus8100 samsung mu 8000 arasında kaldım. öneriniz ne olur. farklı da olabilir. tşk eder saygılar sunarım

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Faruk Bey;
   Öncelikle hakkımızdaki değerlendirmeleriniz için çok teşekkür ederiz. Gerçekten hiçbir yorumu es geçmeden,marka fanatikliği yapmadan objektif olarak değerlendirerek mutlaka cevaplamaya çalışıyoruz. Destekleriniz için çok sağ olun.
   Sorunuza gelecek olursak;
   Sony KD-55XD8505 modeli 2016 yılında üretildiği için piyasada bulmanız zor. Ayrıca çok üst düzey olmadığı için de pek tavsiye etmiyoruz.
   Philips 65PUS8102 modeli ise; gereksiz şekilde pahalı ( 9000 TL). Bunun yerine aynı özelliklere sahip hatta ses kalitesi (Subwoofer) ile daha önde. En önemlisi daha ucuz, zira Philips 65PUS7502 modelini 7000 TL’ye bulabilirsiniz.
   7000- 8000 TL Bütçeli 65 inch Ekran için tavsiye edeceğimiz modeller sırasıyla şunlar olabilir:
   1- Philips 65PUS7502 : 7000 TL
   2- Samsung 65MU8000 :7600 TL
   3- Philips 65PUS8602 :8000 TL
   4- LG 65SJ800V :7300 TL

 59. Faruk KILIÇ dedi ki:

  Mrb philips modeli olarak yanlış yazdığım 65 pus 8100 düzelmek istiyorum. 65 PUS 8102

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Yukarıda cevapladık:)

 60. EMİN KESKİN dedi ki:

  Üstadım Selamlar;
  Öncelikle engin bilgi ve tecrübelerinizi bizler ile paylaşma nezaketini gösterdiğiniz için size minnettarız. Sağolun, varolun efendim.Meramımıza gelince;
  Oturma odam için 49” boyutunda, 3500-4000TL fiyat aralığında bir 4K Tv ihtiyacım var..
  1) LG 49SJ800V 2)SAMSUNG UE49MU8000 3)SONY KD-49XE8005 arasında bir tercih yapmam gerekirse hangisi dersiniz? (Yalnız bu Tv lerin hiçbirinde 3D yok. Bir tanesinde olsa idi tercihimi o üründen yana kullanacaktım. 3D olmaması bir handikap mı? Yardımcı olursanız sevinirim.. Saygılarımla.

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Emin Bey Selamlar;
   Öncelikle hakkımızdaki oldukça şık ve nazik değerlendirmeleriniz için çok teşekkür ederiz. Destekleriniz için sizlerde çok sağ olun.
   Sorunuza gelecek olursak;
   Almayı düşündüğünüz TV’nin 3D’si olsun istiyorsanız fiyatlar biraz artmaktadır. Eğer bütçeniz uygun değil ve çok fazla 3D’li film ya da video seyretmiyorsanız açıkçası çokta sorun yapılacak bir özellik değil. Yani olmasa da olur. Ayrıca 3500- 4000 TL aralığında 3D’li bir model öneremiyorum.
   Diğer taraftan her ne kadar Samsung 49MU8000 modelinin ses kalitesi daha iyi olsa da görüntü kalitesini etkileyecek önemli bir husus olan Gerçek Yenileme Hızının 50 Hz olması bir handikap. Sony KD-49XE8005 modeli de yine 50 Hz. Bu yönüyle LG 49SJ800V modeli daha iyi bir ekran görüntüsüne sahip (Gerçek Yenileme Hızının 100 Hz). Ayrıca bir miktar daha ucuz. İlaveten seçenekleriniz arasına Philips 49PUS7502 modelini de ekleyebilirsiniz.

   Önerdiğiniz modeller ve Philips 49PUS7502 modeli dahil 3500- 4000 TL Bütçeli 49 inch Ekran için tavsiye edeceğimiz modeller sırasıyla şunlar olabilir:
   1- LG 49SJ800V: 3500 TL
   2- Samsung 49MU8000:3700 TL
   3-Philips 49PUS7502:3800 TL
   4-Sony KD-49XE8005:3600 TL
   TV aldığınız zaman kullanıcı yorumlarınızı da bekleriz.

   1. Emin KESKİN dedi ki:

    Tolga Bey Selamlar,
    Verdiğiniz bilgiler ışığında yaptığım araştırma sonucunda ”Ekran Yenileme Hızı” nın (100 Hz) olması , 10 bit Panel desteğinin muhakkak bulunması ve HDR Özelliğinin var olması bir gereklilik..
    Dolayısı ile bu özelliklerde TV nin fiyatına direk etki eden unsurlar. Bu bilgiler ışığında, tercihen 49” boyutunda (F/P açısından uygunsa 55” olabilir- 3D olması elzem değil), aşağıdaki hangi tercih doğru seçim olacaktır. Ya da sizin tavsiye edeceğiniz başka bir model hangisi olur? Cevap için şimdiden sonsuz teşekkürler.. Saygılarımla..
    1-) LG 49UH850V
    2-) LG49SJ800V
    3-) SAMSUNG UE55MU8000

    1. Tolga Kaya dedi ki:

     Emin Bey selamlar;
     Bahsettiğiniz ürünler bu bütçede alınabilecek en iyi ürünler diyebiliriz.Bu ürünler arasında SAMSUNG UE55MU8000 modeli öne çıkıyor. Ancak LG 49UH850V modeli de 3D’li olması ile iyi bir alternatif olmasına rağmen daha önce bu modelde bir sorun olduğu ifade edilmişti. Ben açıkçası sorun olacağını pek düşünmüyorum ama olursa da garantiden değiştirmeli.
     Aldığınızda kullanıcı yorumlarınızı bekleriz.

 61. İsmail şentürk dedi ki:

  Tolga bey merhaba
  değerli yorumlarınız için teşekkürler yaklaşık 3-4 metre uzaklıktan seyredebilinecek ip tv yüklenebilen server yüklenebilen ve internet bağlantısı sorunsuz olan görüntü kalitesi iyi olan tv tavsiyelerinizi öğrenebilirmiyim.
  Şu anki tv internette film açınca 2-3 dk sonra kapanıyor bellek yetersiz diyor.
  Kolay gelsin.

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba İsmail Bey;
   Artık birçok TV Smart özellikleri ile bahsettiğiniz donanımlara sahip. Ancak net olarak tavsiyede bulunabilmek için öncelikle bütçenizi belirtmelisiniz.

 62. Kemalettin zorlu dedi ki:

  Değerli yorumlarınız için teşekkür ederiz harikasınız. Lakin son kararı vermekte yinee zorlandım sormadan edemedim 🙂
  A 101 deki Samsung 55MU7350 almayı düşünüyorum. Yukarıda sizinde tavsiyeniz arasında geçiyor. Lakin Samsung kavisli TV üretimini durdurmuş bu arıza durumunda sorun olurmu. Ayrıca şu an fiyatı 3.600 tl bu parayla alınabilecek en iyi televizyon diyebilirmiyiz. 2018 TV lerden teknoloji olarak çok fark varmi. Teşekkürler.

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Kemalettin Bey;
   Öncelikle görüşleriniz için teşekkür ederim. Sizlerde harikasınız🙂
   Samsung 55MU7350 modeli fiyat performans olarak uygun bir model. Samsung gibi bir firmanın kavisli TV üretimini durdursa da arıza durumunda desteğini çekeceğini düşünmüyorum. 2018’de olmamız önemli değil.2016 model TV’ler bile bazen daha iyi olabiliyor. Takılmanıza gerek yok.

 63. Murat Özgül dedi ki:

  Merhaba, ben 55 inc televizyon almaya karar verdim. Philips 55pu7002 ve vestel 55UD8900 arasında kaldım. Yardımcı olabilir misiniz? Philips şu an 4000 lira. Arada 1300 liralık ne gibi farklar var ve 1300 lira eder mi bu farklar? Şimdiden teşekkür ederim.

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Murat Bey;
   Philips 55PUS7002 modeli HDR, Subwoofer ve Uygulama Yükleyebilme özellikleri ile öne çıkıyor. Oysa Vestel 55UD8900 bu özellikler bulunmadığı ve yerli ürün olduğu için fiyatı daha düşük. HDR şuan için çok kullanışlı bir özellik olmasa da Subwoofer (Ses Kalitesi) ve Uygulama Yükleyebilme özellikleri önemli özellikler.
   İsterseniz LG 55UH770V (3900 TL) modelini de düşünebilirsiniz.

 64. Yüksel dedi ki:

  Merhaba Tolga bey,
  Philips 65 pus 8602 TV almayı düşünüyorum soundbar’lı tavsiye eder misiniz?

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Yüksel Bey;
   Philips 65 pus 8602 modelini tavsiye ederim ancak Samsung 65MU8000 modelini daha çok tavsiye ederim.Çünkü hem fiyatı daha düşük(7700 TL) hem de Subwoofer’ı ile ses kalitesi iyi.

 65. İsmail şentürk dedi ki:

  2500-3500 tl civarında

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba İsmail Bey;
   Açıkcası bu bütçe ve mesafede seçenekler çok kısıtlı.Bütçeyi biraz daha artırabilirseniz çok daha iyi modeller olabilir.
   Ancak yinede 2500- 3500 TL Bütçeli, 49-55 inch Ekran için sırasıyla şu modelleri tavsiye edebiliriz.
   1-Philips 49PUS7002:3.100 TL
   2-Philips 55PUS6412:3.250 TL
   3-LG 55UJ630V:3.300 TL
   4-Samsung 55MU7000:3.450 TL

 66. Fatih dedi ki:

  Öncelikle merhaba ve katkılarınız için teşekkürler demek istiyor ve soruma geçiyorum.
  48,49,50 inç aralığında tercihen lg & sony tvler olmak üzere bütçe gözetmeksizin tavsiye edebileceğiniz en iyi 3 modeli öğrenmek istiyorum. Buradaki bilgileri çok faydalı buluyorum ve bana ve diğerlerine vereceğiniz cevaplar için tekrardan teşekkür ediyorum.

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Fatih Bey;
   Yorumunuz için çok sağ olun.
   Sırasıyla şu TV’leri önerebiliriz.
   1-LG 49UH850V(3D’li)
   2-Samsung 49Q7C
   3-Sony KD-49XF9005

 67. metin dedi ki:

  mrb vestel 49 ub 9100 mu yoksa lg uj 701v mi arada 500 tl fiyat farki var yardimci olursaniz sevinirim hangi tv alicagima karar veremedim.

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Metin Bey;
   LG 49UJ701V ile Vestel 49UB9100 arasında belki de gözle çok fark edilemeyecek kadar bir görüntü kalitesi farkı var. Ayrıca LG 49UJ701V modeli HDR özelliği (HDR ile ilgili detayları yazımızda bulabilirsiniz) ve ithal ürün olmasından dolayı fiyatı bir miktar pahalı. Bunlara ilaveten Philips 49PUS7002 modelini de tavsiye edebiliriz.
   2500- 3500 TL Bütçeli, 49 inch Ekran için sırasıyla şu modelleri tavsiye edebiliriz.
   1- Philips 49PUS7002
   2- LG 49UJ701V
   3- Vestel 49UB9100

 68. Ahmet ŞENER dedi ki:

  http://www.lg.com/tr/tv/lg-70UJ675V
  Uzun süre samsun 65MU7400 araştırdıktan sonra bu ürüne göre 5 inch daha büyük olan ve fiyatı 500 TL kadar uygun olan bu ürünü LG nin bayisinden 5600 TL nakit fiyatına aldım. Bir ay kadar önce bu ürün 7000 tl fiyat etiketiyle satılıyordu… Henüz kurulum yapılmadı çünkü askı aparatı vb. almadım. İnceleme sonuçlarımı yazamıyorum

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Hayırlı olsun Ahmet Bey.
   LG 70UJ675V modeli daha önce size önerdiğimiz modellerden birisiydi. Çok iyi fiyata almışsınız.Kurduğunuz zaman kullanıcı yorumlarınızı da bekleriz.
   İyi günlerde kullanın.

 69. YÜKSEL EROL dedi ki:

  Tolga Bey merhaba. değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. bütün yorumları okudum ama hala karar veremedim. açıkcası bütçeye de tam karar veremedim. 55” bir tv alacağım.tahmini ayırdığım bütçe min.4500-max6000. tl. oled istiyorum ama fiyatlar biraz uçuk. LG OLED55B7V. 5400 diyor ama full hd. onun yerine samsung 55mu9000 almak daha mantıklı geliyor. paraya kıyıp vatanda gece indirimini bekleyip sony kd xe9005 de alma fikrim var. android biraz ağır kalıyor denildiği için şüphe duyuyorum. lütfen yardımcı olur musunuz. 55” bir tv için 4500-6000 tl arası bütçe ayırmış olsanız sırası ile hangi tv leri önerirdiniz? teşekkür ederim.

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Yüksel Bey;
   Güzel düşünceleriniz için sağolun. LG OLED55B7V modelinde bir yanlışlık olmalı. Çünkü bu ürün Full HD değil 4K UHD OLED TV ve fiyatı da 8100 TL. Çok iyi bir ürün ama sizin bütçenizi aşıyor. Ayrıca yazımızda OLED ve LED TV farkını anlattığımız bölümü tekrar okuyabilirsiniz.
   Samsung 55MU9000 modeli ise 5300 TL ve önerebileceğimiz bir ürün. Ancak hemen hemen aynısı olan Samsung 55MU8000 modeli ise daha ucuz. Ben açıkçası aynı özelliğe sahip ve daha ucuz olan Samsung 55MU8000 modelini alırdım.
   Sony KD-55XE9005 modelinin ise İşlemci Çekirdek Sayısı belli değil Android’le nasıl bir performans sergiler emin değilim. Subwoofer’ı yok ve saydığım emsallerine göre gereksiz pahalı (5750 TL).
   Sonuç olarak; eğer alacağım TV 3D’li ve iyi bir TV olsun istiyorsanız LG 55UH850V(5.800 TL), 3D’ye gerek yok diyorsanız tam bir fiyat performans ürünü olan Samsung 55MU8000 (4.500 TL) almalısınız.Yoksa da sırlamadaki diğer ürünleri almalısınız.
   4500- 6000 TL Bütçeli, 55 inch Ekran için sırasıyla şu modelleri tavsiye edebiliriz.
   1-LG 55UH850V: 5.800 TL (3D’li)
   2-Samsung 55MU8000: 4.500 TL
   3-Samsung 55MU9000: 5.300 TL
   4-Philips 55PUS7502: 4750 TL
   5-LG 55SJ800V:4800 TL
   Aldığınızda kullanıcı yorumlarınız bekleriz.

 70. İbrahim uzun dedi ki:

  Tolga bey merhaba,
  TV Teknolojisine uzak birisi olarak 2500-3000TL
  Bütçem var bu fiyat aralığında alabileceğim en iyi TV almak istiyorum ama bu konu hakkında tavsiye almak istediğim her kafadan farklı ses çıkıyor 42” 4K 3D subwoofer olan bir tv istiyorum
  Android işletim sistemli uydu alıcım mevcut
  Spybox S9 4K Tavsiyenizi 4 gözle bekliyorum

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba İbrahim Bey;
   Alacağınız 4K TV’yi harici bir 4K’lı Android Uydu alıcılı platformda kullanacaksınız. Tercih sizin tabi ki. Bütçenize uygun Subwoofer’lı ve 42 inch ekranlı bir TV bulunmuyor. Ancak bunların yerine 43 inch 4K’lı aşağıdaki ürünleri tavsiye edebiliriz.
   2500-3500 TL bütçeli 43 inch Ekran için sırasıyla aşağıdaki modelleri tavsiye edebiliriz.
   1-LG 43UJ701V :2500 TL
   2-Philips 43PUS6162 : 2500 TL
   3-LG 43UH650V: 3200 TL

 71. eylül dedi ki:

  SONY 65XE8505
  PHİLİPS 65PUS8602
  LG 65SJ950V
  yukarıdaki televizyonların arasından hangisini seçmeliyim bir türlü karar veremedim daha önce SONY KDL-55W805C kullanıyordum ve görüntü kalitesinden ve genel olarak televizyonumdan çok memnundum bana tekrar o televizyonu aratmayacak bir tv arıyorum bana ivedilikle yardımcı olursanız çok sevinirim

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Eylül Hanım;
   Bahsettiğiniz modellerden LG 65SJ950V iyi bir TV ancak 9500 TL’lik fiyatı ile 3D’si de olsa iyi olurdu. Bunun yerine aynı özelliklere ek olarak 3D’li ve daha ucuz olan LG 65UH850V (7450 TL) daha cazip. Bu bütçede bence 3D’li bir TV almak mantıklı.
   Philips 65PUS8602 modeli ise 8000 TL, H.265/HEVC (4K/60p) USB özelliği olmadığı için USB’den 4K izleme seçeneği yok, Ses kalitesi için Subwoofer’ı Yok ve Android TV tercihi size kalmış.
   Sony KD-65XE8505 (7000 TL) modelinin de yine Subwoofer’ı Yok, İşlemci Çekirdek Sayısı belli değil ve Android TV tercihi size kalmış.
   6500-9900 TL bütçeli 65 inch Ekran için sırasıyla aşağıdaki modelleri tavsiye edebiliriz.
   Aldığınızda kullanıcı yorumlarınızı bekleriz.
   1- LG 65UH850V:7450 TL,3D’li
   2- Samsung 65MU8000:7700 TL
   3- Philips 65PUS7502:6450 TL
   4- LG 65SJ850V:8300 TL
   5- Samsung 65MU9000:8500 TL
   6- Samsung 65MU9500:9000 TL, CURVED
   7- LG 65SJ950V:9500 TL
   8- LG 65UH950V: 9900 TL,3D’li

 72. Hasan dedi ki:

  Merhabalar Tolga Bey,
  Yeni televizyon almayı düşünüyorum. Odanın boyutuna baktığımda kafamda 55′ modeller var,bütçe olarak bir sınırlamam olmasa da 6000’de kalmayı düşünüyorum. Marka olarak LG ve Samsung düşünüyorum. Diğer markalardan biraz çektim 🙂 Açıkcası film izlemeyi çok severim. Her gün 1 film kesin diyebilirim. Onun için görüntü ve ses benim için olmazsa olmazlar. O yüzden subwoofer konusunda da çok kararsızım diyebilirim. Yazınıza ve araştırmalara bakarak belli modeller belirledim. Bunları sizin için aşağıda belirtiyorum,siz bunları sıralamaya koyarsanız sevinirim ama böyle film sevdanız varsa bütçede de sorun yok diyerek max 8500TL ye kadar önerileri alabilirim.

  LG 55UH850V
  SAMSUNG 55MU8000
  LG 55SJ800V

  Alternatif olarak: LG OLEDC7V

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Hasan Bey;
   Açıkçası 3D ile ilgili görüşlerimizi yazımızda belirtmiştik. Dolayısıyla 3D’li TV tamamen kullanıcı tercihine bağlı.
   Bahsettiğiniz ürünler dahil bütçenize uygun en iyi görüntü ve ses alabileceğiniz TV’leri aşağıda sıraladık. Aslında 1.sıradaki hariç bu TV’ler birbirine çok yakın özelliklere sahip. Bütçenize uygun herhangi birisini alabilirsiniz. Aldığınızda kullanıcı yorumlarınızı bekleriz.
   5000-8000 TL bütçeli 55 inch Ekran için sırasıyla aşağıdaki modelleri tavsiye edebiliriz.
   1-LG 55UH850V: 5.800 TL, 3D’li
   2-LG OLED55C7V:7.800TL
   3-Samsung 55MU9500: 7.800TL,Kavisli (Curved)
   4-LG 55SJ950V:6.700 TL
   5-Samsung 55Q7F:7.100 TL
   6-LG 55SJ850V: 7.600 TL
   7-LG 55UH850V:5.900 TL
   8-Samsung 55MU9000:5.300 TL

 73. Hasan dedi ki:

  Belirtmeyi unutmuşum. 3D’nin ev ortamında bana artısı olur mu bilemedim. Karışıklığı anlattığımı düşünüyorum. Sizinle bu işi halledeceğimi düşünüyorum 🙂

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Yukarıda cevabını verdik:)

 74. İbrahim uzun dedi ki:

  Tolga bey merhaba,
  Duvar ölçüsünü tekrardan gözden geçirdim 114Cm 49” 110cm geliyor
  49” için Öneri vermeniz mümkün mü?
  Saygılarımla

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Tekrar merhaba İbrahim Bey;
   2500-3500 TL bütçeli 49 inch Ekran için sırasıyla aşağıdaki modelleri tavsiye edebiliriz.
   1-Philips 49PUS7002
   2-Samsung 49MU7350
   3-LG 49UJ701V
   4-LG 49UJ651V

 75. Mustafa dedi ki:

  Tolga bey merhabalar ben samsung 65MU8000 Serisini almayı düşünüyorum bu tv yi almalıyım tavsiyeniz ne yönde olur cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Mustafa Bey;
   Birkaç yorum üstte Hasan beye ve bir aşağıda Fethi beye verdiğimiz cevapları inceleyebilirsiniz.

 76. Fethi dedi ki:

  Merhaba Tolga Bey,

  Bütçe: 4000 TL
  Ebat: 55″-65″
  Profil: Ağırlıklı futbol ve dizi/sinema

  Tavsiyenizi rica ediyorum. Saygılar.

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Fethi Bey;
   Yazımızda da belirttiğimiz üzere eğer kalabalık değil ve sinemasever biriyseniz Kavisli (Curved) almanızı tavsiye ederiz. Kavisli TV istemiyorsanız diğer seçeneklere bakabilirsiniz.
   3500-4500 TL bütçeli 55-65 inch Ekran için sırasıyla aşağıdaki modelleri tavsiye edebiliriz.
   1-Samsung 55MU7350: 3.700 TL, Kavisli (Curved)
   2-Samsung 55MU7500:4200 TL, Kavisli (Curved)
   3-Philips 55PUS7002:4000 TL
   4-LG 60UJ630V:3800 TL
   5-LG 60UH650V:4400 TL

 77. Emre dedi ki:

  İyi Çalışmalar,
  5000 TL bütçem var. Ağırlıklı olarak dizi/film izliyorum. Görüntü ve ses önemli benim için. Curved sevmiyorum açıkcası. Düşündüğüm ekran 55-60’ olacak. Marka olarak kafamda LG var, Samsungta olabilir. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

 78. Emre dedi ki:

  5500’e kadar çıkabilirim

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Emre Bey;
   Yazımızda da belirttiğimiz üzere eğer kalabalık değil ve sinemasever biriyseniz aşağıdaki modellere bakabilirsiniz. Benim tercihim 1.sıradaki 3D’li LG 55UH850V’den yana olurdu.
   4500-5500 TL bütçeli 55-60 inch Ekran için sırasıyla aşağıdaki modelleri tavsiye edebiliriz.
   1-LG 55UH850V:5.800 TL,3D’li
   2-Samsung 55MU9000:5.300 TL
   3-Samsung 55MU8000: 4.600 TL
   4-Philips 55PUS7502:4.800 TL

 79. cihat dedi ki:

  tolga bey verdiğiniz bilgiler gerçekten çok faydalı, gezerken marka vermeyeceğim ama, dediğiniz panel yenileme hızı diye birşeyin aslında hiç olmadığını iddia eden satış “müdürü” ile karşılaştım, 🙂 2200 bu dedi geçti 🙂 piyasaların durgunluğundan mıdır anlamadım adam zorla ürünü aldırmaya çalıştı diyebilirim 🙂
  ben ise 49″- 55″ aralığında ürün arıyorum öncelik kalite ve satış sonrası destek, olası arızada servis vs. ve en son uygunluk diyebilirim, bütçe olarak ise sony dikkatimi celbeden marka olmuştur her zaman ( reklamlarından olsa gerek 🙂 ) değerli tavisyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.(bütçe olarak max 5.5 ya da 6 diyebiliriz)

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Cihat Bey;
   Evet yazımızda da bahsettiğimiz üzere; panelin gerçek yenileme hızı genelde düşük oluyor ama yazan yenileme hızı (yazılımsal) 2200,2700 vs. gibi yüksek oluyor. Yazılımsal yenileme hızı da önemli ancak gerçek yenileme hızının yüksek olması görüntü kalitesini artıran en önemli etkenlerden birisi.
   Sony’nin ise; gereksiz pahalı olduğunu söylemiştim daha önceki değerlendirmelerimde. Bu yüzden bu bütçede daha iyi modeller bulunduğu için Sony’yi pek öneremiyorum.
   4000- 6000 TL Bütçeli, 49-55 inch Ekran için sırasıyla şu modelleri tavsiye edebiliriz.
   1-LG 49UH850V:4900 TL,3D’li
   2-LG 55UH850V: 5800 TL,3D’li
   3-Samsung 55MU9000 :5300 TL
   4-Samsung 55MU8000 :4700 TL

   1. Cihat dedi ki:

    Tolga Bey internetteki LG 55uh850v nin incelemelerine baktım ve ışık sızmasının o modelde çok bariz olduğunu öğrendim ve eledim o yüzden, şu an 5 model arasında kaldım yardımınızı istirham ediyorum,

    Samsung 55mu9000
    LG 55SJ850V
    Samsung 55mu8000

    49 inçlik modellerde ise panel yenileme hızlarında Lg önce
    LG 49SJ800V
    Samsung 49mu8000

    hangisini seçmeliyim?

    1. Tolga Kaya dedi ki:

     Tekrar merhaba Cihat Bey;
     İlla bir tanesini seç diyorsanız fiyat performans olarak en ideali “Samsung 55MU9000” diyebiliriz.
     Aldığınızda kullanıcı yorumlarınız bekleriz.

   2. Cihat dedi ki:

    55SJ800V olacaktı düzeltiyorum

    1. Tolga Kaya dedi ki:

     Yukarıda cevabı verildi.

 80. Kratos dedi ki:

  İyi çalışmalar Tolga Bey,
  Ben sizden tavsiye isteyecektim. Evlilik hazırlıkları için beyaz eşya alışverişine başladık. Beyaz eşyada Samsung’dan yana karar kıldık, bu yüzden tv da samsung almayı düşünüyorum daha hesaplıya gelebilir. Samsung da ki elemanın biri 50MU7000 4K Flat tv 2800 TL verebiliyor. Diğer bir bayi ise tv kısmında Samsung 49MU7400 almamı önerdi tabi fiyatı da ona göre. A101 de Samsung 49MU7350 3000 TL satıyorlar. Bütçe olarak da 2800-3500 TL arasında bir bütçem var. 49-50-52 inç arası düşünüyorum. Usb’den film seyrediyorum, ps4 oynuyorum. Birde ses sistemi olarak ne önerebilirsiniz ?

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Kratos;
   Öncelikle düğününüz şimdiden hayırlı, uğurlu olsun.
   Yorumunuzdan mutlaka Samsung istediğinizi anlıyorum. Ayrıca bu bütçe ve ekran isteğinde önerilebilecek en iyi Samsung TV’ler bahsettiğiniz ürünler.
   Samsung 50MU7000 zaten internette 2700 TL’ye satılıyor. Diğer ihtiyaçlarınızı da aynı bayiden alacaksanız bayi ne indirimi yapmış oluyor?
   Samsung 49MU7400 :3250 TL aynı ürün ama biraz daha pahalı.
   Samsung 49MU7350 modeli ise internette 2900 TL ve Kavisli (Curved).
   Aslına bakarsanız bu ürünler arasında neredeyse hiç fark yok. Bütçenize uygun herhangi birisini alabilirsiniz.
   Uzun zamandır ses sistemiz tavsiyesi yazısı düşünüyordum. Umarım sizin düğünden önce yetişir

 81. UĞUR ÇELİK dedi ki:

  Merhaba Tolga Bey LG 49LJ594V hakkında ne düşünüyorsunuz. Saygılar , sevgiler.

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Uğur Bey;
   Yazımızı okuduysanız eğer artık Full HD TV önermediğimizi görmüşsünüzdür.
   Bence bunun yerine Vestel 55UD8400 4KTV (2400 TL) çok daha iyi bir tercih olur.

 82. Berk dedi ki:

  Merhaba Tolga Bey,
  Bütçem 2000-2500 TL civarı 40 ya da 43 inch bir 4K TV almayı planlamaktayım.
  Şu ana kadar fiyat/performans oranı en yüksek Samsung UE43MU7000 ve Samsung UE40KU7000 modellerini bulabildim. Hangisini önerirsiniz? Kanal geçiş hızları/gerçek yenileme hızı hangisi daha iyi ya da önerebileceğiniz başka bir alternatif bulunmakta mı?
  Şimdiden çok teşekkürler

  1. Berk dedi ki:

   Vestel 43UA8900 , Grundig 43VLX7730, LG 43UJ651V ve Philips 43PUS6201/12 kıyaslandıklarında bir fark var mıdır? Samsung kalitesinden şaşmamamı mı önerirsiniz?

   1. Tolga Kaya dedi ki:

    Aşağıdaki cevaba bakınız.

  2. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Berk Bey;
   Samsung 43MU7000 ve Samsung 40KU7000 hemen hemen birbirinin aynısı TV’ler. İkisi arasından daha büyük ekranlı, daha yeni üretimli ve daha ucuz olan Samsung 43MU7000 tercih edilebilir. Ancak aşağıdaki TV’ler daha doğru bir tercih olacaktır.
   2000-2500 TL Bütçeli, 40-43 inch Ekran için sırasıyla şu modelleri tavsiye edebiliriz.
   1-Philips 43PUS6262: 2200 TL
   2-LG 43UJ651V:2400 TL
   3-LG 43UJ630V:2100 TL
   4- Samsung 43MU7000:2300 TL

   1. Berk dedi ki:

    Merhaba tekrardan,
    Mağazada LG ve Samsung ürünlerini karşılaştırma fırsatım oldu ve Samsung’un köşelerden izlendiğinde görüntü kalitesinde ciddi ölçüde düşüşünü deneyimledim. Son kararım LG 43UJ701V oldu; hem sihirli kumandasının ürünle birlikte gelmesi hem de ayaklarının curve olması cezbetti. Umarım doğru kararı vermişimdir 🙂 teşekkürler tekrardan Tolga Bey

    1. Tolga Kaya dedi ki:

     Rica ederim Berk bey.
     Şimdiden hayırlı olsun.
     Aldığınızda da yorumlarınızı bekleriz.

 83. Alper Can dedi ki:

  Tolga Bey öncelikle detaylı anlatımınız için tekrar tekrar teşekkür ederim. Ben Fiyat olarak 7000-8000 tl arası OLED TV lere bakıyorum. Youtube da yabancı kanalların incelemelerine baktığımda inceledikleri Samsung LG Sony vs. markaların iyi modellerinin Türkiyede bulunmadığını/ satılmadığını farkettim. Bunun sebebi hakkında bir bilginiz varmı. Bize satılan TV lerin komponentleri daha mı kalitesiz acaba sorusu akıllara geliyor. Onun haricinde ben havayollarında pilot olarak çalışıyorum ve araştırma ve gezmek için malesef hiç zamanım yok. Odama PCye HDMI ile bağlayıp duvara monte edebileceğim ve 40 ile maksimum 60 inc arasında bir OLED TV bakıyorum. Görüşleriniz benim için önemli. Geri dönerseniz çok sevinirim. Sağlıcakla.

  1. Alper Can dedi ki:

   🙁

   1. Tolga Kaya dedi ki:

    Merhaba Alper Bey;
    Öncelikle bu değerli yorumlarınız için teşekkür ederiz. Bize oldukça çok yorum geliyor ve geliş sırasına göre hepsine cevap veriyoruz. Ancak bazen sizde olduğu gibi gözden kaçanlar olabiliyor, kusura bakmayın.
    Açıkçası Samsung, LG, Sony vs. gibi şirketler, global şirketler olduğu için her ülkenin kullanıcı tercihlerine, o pazardaki rekabete vs. sebeplere göre modellerini sunuyorlar. Ancak genel olarak bazen geçte olsa bu şirketlerin son çıkardıkları veya iyi ürünlerini ülkemizde de satışa sunduklarını söylemek mümkün.
    Tavsiye istediğiniz sorunuza gelecek olursak;
    HDMI artık bir standart olduğu için 4K OLED TV’lerde mutlaka bulunuyor. Belki HDMI 2.0 akla gelebilir ama bu özellik de TV’lerde bulunduğu için düşünmenize hiç gerek yok. 40- 60 inch arası öneri istemişsiniz ama bu modeller arasında ciddi mesafe farkı var (3 ile 5 metre). Keşke mesafeyi biraz daha daraltsaydınız.
    Ancak yine de 40-60 inch arası 7000-8000 TL bütçeli 4K OLED TV olarak LG OLED55C7V tavsiye edebilirim.
    Aldığınızda kullanıcı yorumlarınızı bekleriz.
    İyi uçuşlar🙂

 84. Haluk Türkel dedi ki:

  Merhaba Tolga bey,

  55″ için bütçe 4.500-5.000 TL arası aşağıdaki tv lerden hangisini önerirsiniz, neden?
  Teşekkürler,

  Sony KD 55 XE 8505
  Sony KD 55 XE 8577
  Philips 55PUS7502
  LG 55JS800V
  Samsung 55MU8000

  Teşekkürler

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Haluk Bey,
   Açıkçası bu modellerin tamamı birbirine çok yakın ürünler. Ancak gerek ses kalitesi gerekse de fiyat performans dengesi ile Samsung 55MU8000 bir adım önde diyebiliriz. Sony’lerin ise Subwoofer’ının olmaması, düşük yazılım yenileme hızı ve İşlemci Çekirdek Sayısının belirsizliğe ile nasıl bir performans verebileceğinden emin değilim.

   1. HalukTürkel dedi ki:

    Tolga Bey çok teşekkür ederim, muhteşemsiniz usanmadan, sıkılmadan verdiğiniz yararlı bilgiler için, tekrardan teşekkür ederim.

    1. Tolga Kaya dedi ki:

     Ne demek.Rica ederim Haluk bey.

 85. Orhan Güngör dedi ki:

  Merhaba Tolga Bey,
  49 ‘ boyutunda LG veya Samsung televizyon almak istiyorum. Bütçem 2500 – 3500 tavsiye verebilir misiniz ?
  4k, smart, wifi olması şartlarıyla.

  Teşekkürler.

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Orhan Bey,
   Biz genelde zaten 4k modelleri tavsiye ediyoruz. Bu modellerde artık smart, dahili uydu alıcısı ve wifi gibi özellikler olmazsa olmaz standart özellikler.
   2500- 3500 TL Bütçeli, 49 inch Ekran için sırasıyla şu modelleri tavsiye edebiliriz.
   1-Philips 49PUS7502: 3.500 TL
   2-LG 49SJ800V: 3.500 TL
   3-Samsung 49MU8000:3.700 TL

   1. Orhan Güngör dedi ki:

    Çok Teşekkürler. Ayrıca 3500 limiti. 300 civarı yaparsak sizce hangileri uygun olur ?

    1. Tolga Kaya dedi ki:

     Orhan Bey,
     Azami bütçe 3000 TL demek istediniz galiba. Açıkçası daha önce size önerdiğim Philips 49PUS7502 ve LG 49SJ800V modellerinin görüntü kalitesi 3000 TL bütçeli TV’lerde maalesef yok.Zira bu modellerin Gerçek Yenileme Hızı:100 HZ 3000 TL bütçeli TV’lerde ise maksimum 50 HZ. Ben bir miktar daha bütçe artırıp yukarıdaki modelleri alırdım.Tercih sizin ancak yinede olsun derseniz aşağıdaki modellere bakınız.
     2500- 3000 TL Bütçeli, 49 inch Ekran için sırasıyla şu modelleri tavsiye edebiliriz.
     LG 49UJ630V:2500 TL
     Philips 49PUS6412:2800 TL

     1. Orhan Güngör dedi ki:

      Çok teşekkürler Tolga bey. Dediğiniz gibi LG 49SJ800V almayı düşünüyorum.

 86. Nk dedi ki:

  Merhaba Tolga Bey,
  65 inç tv almayı düşünüyorum. 5 ile 15 bin arasında bütçe ayırabilirim.
  Öncelikle Oled mi Qled mi yoksa led mi almalı. Sony, samsung ve Lg modellerine bakıyorum, alternatif modeller var mı.Fiyat performans açısından en iyi tv hangisidir.
  Tv yi oyun, sinema, ve normal kullanım için alacağım.
  Teşekkür ederim.

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Nk;
   Aslında yazımızda LED TV mi, OLED TV mi yoksa QLED TV mi almalıyım? Sorusunun cevabını vermiştik. Yine de kısaca bahsedecek olursak;
   OLED TV’ler resim kalitesi olarak QLED’e karşı şimdilik üstünler. Ayrıca OLED TV’ler hem daha hafif hem daha ince hem de daha az güç tüketiyorlar. QLED TV’ler ise gün boyu aydınlık ortamda kullanılan alanlarda daha iyi performans gösteriyorlar. Biz şimdilik 4K OLED TV almanızı öneriyoruz ama QLED TV’de alabilirsiniz.Tercih sizin.
   10.000-15.000 TL Bütçe ve 65 inch Ekran için tavsiye edeceğimiz modeller sırasıyla şunlar olabilir:
   1-LG OLED65B7V : Düz (Flat),12.900 TL
   2-Samsung 65Q8C : Kavisli (Curved),12.300 TL
   3-LG OLED65C6V : Kavisli (Curved),3D’li, Subwoofer yok, 14.000 TL
   4-Samsung 65Q7C : Kavisli (Curved),12.200 TL
   5-Samsung 65KS9500 : Kavisli (Curved),12.300 TL
   6-Sony KD-65XE9305: Düz (Flat),10.500 TL
   Aldığınızda kullanıcı yorumlarınız bekleriz.

   1. Nk dedi ki:

    Önerileriniz için teşekkür ederim. TV Satış danışmanlarından birisi Oled tv yi kötülerken Qled lerin 150 bin saat ömrü olduğu, Oled lerin ise 15 bin saat ömrü olduğu gibi bir bilgi veriliyor. Ayrıca Oled lerde logo yapışma sorunu var gibi bilgiler veriyorlar.
    Konular hakkındaki değerlendirmelerinizi bekliyorum, teşekkür ederim.

    1. Tolga Kaya dedi ki:

     Sorunuza soru ile karşılık verip sadece şu kadar söyleyeyim.
     15.000 saat 1,7 yıl eder.Yani 2 yıl bile değil.
     Sizce TV üreticileri 1,5 yıl gidecek bir ürün yaparlar mı?

 87. Burcu dedi ki:

  Merhaba smart özelliği iyi olan çünkü artık tv lerde doğru düzgün izlenecek bu şey olmadığını düşündüğüm için net ten film izlemek için kanal geçişleri hızlı olan 2000 2500 bütçeli tv lerden hangilerini onerirsiniz tesekkurler

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Burcu Hanım,
   Bir öneride bulunabilmemiz için Ekran Boyutu belirtmelisiniz.

 88. Burcu dedi ki:

  Tolga Bey merhaba lar 102 veya 106 ekrn olabilir 3000tl ye kadar da çıkabiliriz gerçekten çok teşekkür ederim teknolojiden hiç anlamıyorum şimdiden teşekkürler herşey gönlünüzce olsun

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Burcu Hanım,
   Açıkçası bütçenizi ve ekran boyutunu 500 TL kadar daha artırsanız daha iyi modeller önerebilirdim.
   Ancak 2500- 3000 TL Bütçeli, 43 inch Ekran için sırasıyla şu modelleri tavsiye edebilirim.
   Philips 43PUS6503: 2.900 TL
   LG 43UH650V: 3.250 TL
   Samsung 43KU6079: 2.500 TL

   1. BURCU dedi ki:

    Bu modellerden birini alacagm iclerinden hangisinin WiFi internete baglanmasî daha iyidir, hepsinde smart ozelligi var ama yorumlarda bakîyorum bir cok TV de YouTube iyi baglanîyor ama int film izlemeye gelince bir cogu acamyorum izleyemiyorum diye yazîyor, bir de IPTV yuklenebiliyor mu diye soraym, tsk ederim,

    1. Tolga Kaya dedi ki:

     Burcu Hanım,
     Bu ürünlerin hiçbirinde WiFi internete bağlanma veya IPTV yüklenebilme sorunu olacağını düşünmüyorum. Her şeyi bildiğimi iddia etmem cahillik olur. O yüzden bulabilirseniz bu ürünleri kullananların yorumlarını dikkate alın.
     Aldığınızda kullanıcı yorumlarınızı bekleriz.

 89. mehmet dedi ki:

  VESTEL 50UD8800 bu tv nasıldır? fiyat performans açısından ve de sağlamlık açısından yardımcı olursanız sevinirim

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey;
   Çok fazla soru geldiği için sizin sorunuz gözden kaçmış. Kusura bakmayın. Bahsettiğiniz Vestel 50UD8800 modeli çok tavsiye edebileceğim bir ürün değil. En başta HDR özelliği yok ayrıca USB ve Video oynatma formatı kısımlarında HEVC Codec yok.
   Bence bunların yerine bu bütçede sırasıyla aşağıdaki ürünlere bakmalısınız.
   2000- 3000 TL Bütçeli, 50 inch Ekran için TV tavsiyeleri
   1-Samsung 50MU6192
   2-Samsung 50MU7000
   3-Philips 50PUS6262

 90. volkan dedi ki:

  tolga bey merhaba,
  siz evinizde hangi televizyonu kullanıyorsunuz?

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Volkan Bey
   Reklam olmaması ve tarafsızlığıma gölge düşürmemesi için söylemeyeyim:)

 91. volkan dedi ki:

  tolga bey,
  sony kd-55xe9005 ile samsung ue55mu9000 arasında kaldım yardımcı olursanız sevinirim..

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Tabi ki Samsung 55MU9000 Volkan Bey.
   Sony’nin İşlemci Çekirdek Sayısı belirsiz, Subwoofer’ı yok ve Yazılım Yenileme Hızı düşük.
   Gerek fiyat gerekse de performansı ile Samsung 55MU9000 oldukça iyi bir model.
   Aldığınızda kullanıcı yorumlarınızı bekleriz.

 92. tolga güngör dedi ki:

  harika bir yazı teşekkrüler.bir sorum olacak.ps4 pro da oyun oynamak için 40” 4k uhd bir tv önerisi alabilir miyim?
  -min60 HZ olacak
  -HDR10 (dolby vision olmayacak)
  -mümkünse input lag değeri olabildiğince düşük
  -mümkünse edge lite yerine direct lite.

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Çok sağolun Tolga adaş:)
   Açıkçası bütçe belirtmemişsiniz ama söylediğiniz özelliklere uygun sadece 2 TV önerebilirim.
   1-Samsung 40MU7000: 2350 TL
   2-Samsung 40MU6192: 2.100 TL

 93. semih dedi ki:

  Tolga bey 8000-9000 tl aralığında hangi oled tv alabilirim yardımcı olursanız sevinirim ebat 55 inç

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Semih Bey;
   8000- 9000 TL Bütçeli, 55 inch Ekran için OLED TV olarak sırasıyla şu modelleri tavsiye edebilirim.
   1-LG OLED55B7V:8500 TL
   2-Philips 55POS9002:8300 TL
   3-LG OLED55C7V:7300 TL

 94. Onur özçelik dedi ki:

  Tolga bey,
  Tüm yazıyı ve ayrıca TÜM yorumlarınızı okudum, tüm emekleriniz için teşekkür ederim.
  Ben de bu doğrultuda 5000-6000 tl arasında 55 ekran bir televizyon arıyorum be iki model arasında kaldım. Arasında yaklasık 1000 tl fark var ama özellikleri benzer denebilir.
  Samsung 55mu9000
  Sony 55xe9005 ( sanırım x900e aynı model oluyor)
  Şimdiden teşekkürler.

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Onur Bey;
   Hakkımızdaki görüşleriniz için çok teşekkür ederim.
   Bu 2 TV arasında tabi ki ses kalitesi ve fiyatı daha uygun olması yönüyle Samsung 55MU9000 diyebilirim.
   Ayrıca Samsung’un 2018 yılında yeni çıkardığı sırasıyla aşağıdaki TV’leri de tavsiye edebilirim.Aldığınızda kullanıcı yorumlarınızı bekleriz.
   5000- 6000 TL Bütçeli, 55 inch Ekran için TV tavsiyeleri
   1-Samsung 55NU8500: 5.800 TL, Kavisli (Curved)
   2-Samsung 55NU8000: 5.500 TL,Düz (Flat)
   3-Samsung 55MU9000: 5.250 TL,Düz (Flat)

 95. Ahmet dedi ki:

  Vestel 4K smart 55 ud8800 urun nasil veya butce 3000-3500 arasi onerilerinizi alabilirmiyim tercih 55. ” tesekkurler

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Ahmet Bey;
   Vestel 55UD8800 modelinin Subwoofer ve HDR’ının olmaması eksiklik. Ayrıca H.265/HEVC kodeki Usb tarafında yok. Bu modelin yerine aşağıdaki ürünlere bakmanızı öneririm. Aşağıdaki TV’lerde bu bütçe için hiç fena değil ama yine de bütçenizi bir miktar daha artırıp daha iyi bir görüntü kalitesi için gerçek yenileme hızı 100 Hz olan ve Subwoofer’lı bir TV almanızı öneririm.
   Aldığınızda kullanıcı yorumlarınızı bekleriz.
   3000- 3500 TL Bütçeli, 55 inch Ekran için TV tavsiyeleri
   1-LG 55UJ630V: 3.200 TL
   2-Philips 55PUS6412: 3.250 TL
   3-Samsung 55MU7000: 3.500 TL
   4-Samsung 55MU7350: 3.750 TL

 96. Onur dedi ki:

  Tolga bey bilgilendirmeleriniz için çok teşekkür ederim gerçekten; Bende yeni ev kuracağım için tv alıcam ve 49 pus 7502 ile samsung mu 8000 arasında çok git gellerim var; tv amacım akşamdan akşama internet film ve dizi izlemek ayrıoca nadir de olsa maç izlemek olacaktır. yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler…

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Onur Bey;
   Öncelikle kuracağınız yeni yuvanızda size mutluluklar dilerim.Ayrıca hakkımızdaki bu güzel düşünceleriniz için de çok teşekkür ederim.
   Philips 49PUS7502 modeli gerçek yenileme hızı ve fiyatı(3500 TL) ile Samsung 49MU8000 modelinden(3800 TL) önde bir TV. Tercihiniz bu TV’den yana olmalı.Ayrıca
   LG 49SJ800V(3500 TL) ve Philips 49PUS6581 (3100 TL) ses kalitesi bir nebze düşük olsa da fiyat olarak tercih edilebilecek ürünler. Aldığınızda kullanıcı yorumlarınızı bekleriz.
   3000- 4000 TL Bütçeli, 49 inch Ekran TV için sırasıyla şu modelleri tavsiye edebilirim.
   1-Philips 49PUS7502 :3500 TL
   2-Philips 49PUS6581:3100 TL
   3-LG 49SJ800V :3500 TL

 97. Metin dedi ki:

  Merhaba,

  2500 TL’lik 43 inch tavsiyeleriniz nelerdir?

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Metin Bey;
   2500- 3000 TL Bütçeli, 43 inch Ekran TV için sırasıyla şu modelleri tavsiye edebilirim.Aldığınızda kullanıcı yorumlarınızı bekleriz.
   1-Samsung 43KU6079:2500 TL
   2-Philips 43PUS6401:2700 TL
   3-Sony KD-43XE7005:2900 TL

 98. Gazi dedi ki:

  3000-4000 arası 55″ tavsiyeleriniz nelerdir?

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Gazi Bey,
   4 yukarıda, Ahmet beye verdiğimiz cevabı inceleyebilirsiniz.

 99. Sibel BARUT dedi ki:

  Tolga Bey Selamlar,
  İkilemi ve seçeneği çok fazla olan bir konuda bizleri aydınlatma adına göstermiş olduğunuz çaba ve destek için öncelikle teşekkürlerimi iletmek isterim.! Soruma gelince;
  -Oturma odamız için uzun zamandır 4K bir televizyon arayışı içersindeyim. Tercihim ilk önce 49” boyutlarında idi, ancak burada okuduğum ve araştırdığım kadarı ile -100 hertz , -10 bit panel vs. gibi televizyonu televizyon yapan özellikleri, daha büyük ekranlara opsiyonlamışlar. Bu yüzden tercihimi 55” olarak güncelledim.İlk başlarda 3500-4000 tl aralığında birşey ararken hem ekranın büyümesi hemde bazı özelliklerinde var olmasını istememiz nedeni ile mecburen fiyatta doğru orantılı olarak arttı ve sonuç olarak ”SONY 55XE9005” ile ”SAMSUNG 55MU9000” arasında kitlendik kaldık.
  SAMSUNG 55MU8000 de seçenekler arasında idi ancak hem üretiminin durmuş olması hemde bize aynı fiyata MU9000 serisini vermeleri bunu elememize neden oldu. ( Media Markt 5200 tl)
  Okuduğum onlarca forum ve sitede Sony alanlar samsung u – Samsung alanlar sony i eleştiriyor. Özellikle işletim sisteminin (Tizen-Android arasındaki artı ve eksiler) en çok eleştirilen konular.. Biraz uzun oldu ancak hoşgörünüze sığınarak, tonla para veripte hayal kırıklığı yaşamak istemiyorum.Sizin açıklayıcı ve yerinde yorumlarınıza göre seçimimizi yapacağız.. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.. Saygılar..

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Sibel Hanım;
   Öncelikle hakkımızdaki bu güzel düşünceleriniz için çok teşekkür ederim. Gerçekten bu yazıyı yazarken oldukça titiz, kapsamlı bir araştırma yaptık ve sürekli güncellemeye çalışıyoruz. Gelen yorumlara karşıda oldukça titiz davranıyoruz. Sizin gibi tüm yorumcularımızın her türlü sorusuna cevap vermek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Önerdiğimiz tüm TV’leri sanki kendi evimize alıyormuş gibi ince eleyip sık dokuyoruz. İnsanların bütçesine uygun fiyat performans cihazları tavsiye ediyoruz.
   Evet bahsettiğiniz türdeki forum ve şikayet sitelerinde bazen güzel yorumlar yapıldığı da oluyor ama maalesef çoğu zaman çok yanlı yorumlar yapılabiliyor, hiçbir şeyi beğenmeyen kişiler her şeyi eleştirebiliyor. Hatta bazen bu platformlarda birbirine rakip firma temsilcilerinin, bazende pirimle çalışan kişilerin yaptıkları yorumlar insanların kafasını karıştırabiliyorlar. İnsanların düşüncelerine saygımız var ama her kafadan ses çıkınca insan yol alamıyor.
   Aslında sorumuz çok kolay! Şu kadar bütçede şu kadar inch bir TV almak istiyorum:)
   Sorunuza gelecek olursak;
   Sony KD-55XE9005 modelinin, işlemci çekirdek sayısı belirsiz, Subwoofer’ı yok, Yazılım Yenileme Hızı düşük ve üstelik fiyatı da 5700 TL.
   Samsung 55MU9000 modeli ise gerçekten tam bir fiyat performans ürünü ve birçok kez tavsiye ettiğim bir ürün. Fiyatı internette 5400 TL. Bu yüzden 5200 TL’ye kesinlikle tavsiye edebilirim.
   Aldığınızda kullanıcı yorumlarınızı bekleriz.

 100. Hüsamettin Coşkun dedi ki:

  harika bir araştırma çok fazla emek. gerçek detay gerçekten çok güzel olmuş. herkese ayrı ayrı cevap vermekte büyük bir incelik sizi yürekten tebrik ediyorum. ben 42 inc 1500 lira civarında smart ve dahili wifi özelliği olan tv almak istiyorum. tavsiyeniz nedir

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Hüsamettin Bey;
   Öncelikle hakkımızdaki bu güzel düşünceleriniz için çok teşekkür ederim.
   Açıkçası 1500-2000 TL bütçede 42 inch 4K UHD TV piyasada olmadığı için öneremiyorum. Bunun yerine istediğiniz özelliklerde ve piyasada bulabileceğiniz tek FULL HD TV,
   LG 42LF580N modeli olabilir.

 101. Berna Karaçor dedi ki:

  Tolga Bey merhabalar,
  TV seçimini, tüm yönleriyle ele alan, akıldaki tüm sorulara cevap veren, ayrıca hepsinden önemlisi, son derece anlaşılır bir dille sunduğunuz bu araştırma yazınız için sizi tebrik eder ve çok teşekkür ederiz. Emeğinize sağlık.
  Eşim, evdeki TV’miz arızalandığı için, maalesef hiç araştırmadan;
  Arçelik’in A55L 9783 5S Ultima UHD+ Ultra HD (4K) modelini 4.100TL’ye almış. Ve dün (04.05.18) kurulumu yapıldı. Yazınızı okuduktan sonra kendi kategorisindeki olması gereken özellikleri (3D desteği hariç) barındırdığını görüyorum.
  Çözünürlük Standardı : Ultra HD (4K)
  Ekran Çözünürlüğü :3840×2160
  Yenileme Hızı (Yazılım) :VPI 2100
  Dinamik Kontrast :DCR PLUS
  Desteklenen Çözünürlükler (HDMI) : 3840x2160p @ 60 Hz
  HDR : Var
  Ses & Video Çözücüler : H.265/HEVC (4K/60p) UyduH.265/HEVC (4K/60p) USB
  Ancak, yine de hiç içime sinmedi doğrusu.
  Öncelikle sizden bu bütçeyle, yaptığımız bu seçim için, pişman olup olmayacağımız yönünde beni aydınlatmanızı rica ediyorum.
  Ve eğer bu TV’yi iade etme şansımız olursa bize önerebileceğiniz marka ve model hakkında bilgilendirebilirseniz çok sevineceğim.
  Bu yazıya yapılan yorumlara olan ilginiz ve her birine ayrı ayrı açıklayıcı cevaplar yazmanızdan cesaret alarak gönderdiğim bu yorum için affınıza sığınıyor ve tekrar teşekkür ediyorum.

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Berna Hanım;
   Rica ederim af ne demek. Her soru bizim için değerlidir. Hakkımızdaki bu güzel düşünceleriniz için çok teşekkür ederim.
   Sorunuza gelecek olursak;
   Aslında Arçelik pek tavsiye ettiğim bir marka değil ama almışsınız. Yine de hayırlı olsun ama şu özelliklerini söylemem gerek. Arçelik A55L 9783 5S Ultima modelinin Uygulama Yükleyebilme özelliği yok, Subwofer’ı yok, gerçek yenileme hızı belirsiz. Tabi bu özellikler olsa iyi olurdu. Eğer değiştirme imkanınız varsa bütçenize uygun olacak Philips 55PUS7502 modeli çok daha iyi bir tercih olur.
   Alırsanız kullanıcı yorumlarınızı bekleriz.

 102. AKİF dedi ki:

  Merhaba Tolga bey, 46-50 inch arası fiyat max.3500 lira ne alabiliriz?
  Biraz 49PUS7502 ve 49PUS7002 arasında da kaldım açıkçası arada 500 lira fark var?
  Tavsiyelerinizi bekliyorum, teşekkürler..

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Akif Bey;
   Bütçenize uygun en ideal TV Philips 49PUS7502 modelidir. Philips 49PUS7002 ile arasındaki fiyat farkı görüntü kalitesinden kaynaklanıyor.Zira 49PUS7502 modelinin gerçek yenileme hızı 100 Hz iken 49PUS7002 modeli 50 Hz.
   Bu yüzden Philips 49PUS7502 modelini tavsiye ediyorum.

 103. Hasan dedi ki:

  Harika bir yazı olmuş Tolga Bey. Emeğinize sağlık.
  Şimdi ben de naçizane bir kaç tavsiye istiyorum. Bütçem 2.000 TL civarıdır. Yazıda okuduğum kadarıyla 4K almak uzun vadede ve seyir zevki anlamında şart…
  4K’lı, 100 hz’li, yani kısaca yukarıda saydıklarınızı kapsayan ve fiyatı 2.000 TL civarında olan hangi marka ve modeli önerirsiniz?

  1. Hasan dedi ki:

   Yazmayı unutmuşum, 42”, 43” ve 46” aralığı teknik olarak benim ihtiyacıma uyuyor.

   1. Tolga Kaya dedi ki:

    Teşekkürler Hasan bey.
    Maalesef 2000 TL bütçe için 100 Hz’li bir 4K TV bulunmuyor.
    Bu yüzden sırasıyla aşağıdaki 50 Hz’li 4K TV’leri tavsiye edebilirim.Bu modellerin hepsi birbirine çok yakın modeller.
    2000 TL Bütçeli, 43 inch Ekran TV için TV tavsiyeleri. Aldığınızda kullanıcı yorumlarınızı bekleriz.
    1-Samsung 43MU7000: 2.100 TL
    2-Philips 43PUS6412: 2.300 TL
    3-LG 43UJ651V: 2.250TL
    4-LG 43UJ630V: 2.000 TL

  2. Tolga Kaya dedi ki:

   Teşekkürler Hasan bey.
   Maalesef 2000 TL bütçe için 100 Hz’li bir 4K TV bulunmuyor.
   Bu yüzden sırasıyla aşağıdaki 50 Hz’li 4K TV’leri tavsiye edebilirim.Bu modellerin hepsi birbirine çok yakın modeller.
   2000 TL Bütçeli, 43 inch Ekran TV için TV tavsiyeleri. Aldığınızda kullanıcı yorumlarınızı bekleriz.
   1-Samsung 43MU7000: 2.100 TL
   2-Philips 43PUS6412: 2.300 TL
   3-LG 43UJ651V: 2.250TL
   4-LG 43UJ630V: 2.000 TL

   1. Hasan dedi ki:

    Çok teşekkür ederim kıymetli önerileriniz için…
    peki 100 hz ile 50 hz kullanımı arasında vazgeçilmez, olmazsa olmaz denebilecek bir fark var mıdır? Eğer varsa 100 hz’li olan ve 2.000 TL bütçemi bir miktar yukarı doğru esnetecek olursak önerileriniz neler olur acaba?
    Ayrıca sunduğunuz fiyatlar gayet uygun, reklam olması durumu söz konusu değilse, hangi sitelerden almayı önerirsiniz?

    1. Tolga Kaya dedi ki:

     100 Hz ile 50 Hz arasında bir TV için olmazsa olmaz görüntü kalitesi farkı var Hasan bey.Bütçenizi belirlerseniz bu bütçeye uyacak model önerilerimiz yukarıda oldukça fazla miktarda var.Ayrıca bu fiyatlar, meşhur alışveriş sitelerindeki en düşük fiyata satılan ürünlere ait.

 104. Osman dedi ki:

  Merhabalar,
  Samsung ue55mu8000 premium ultra hd 55″ led tv nasıldır…
  tşk.

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Osman Bey;
   Yorumlarda da göreceğiniz üzere en çok tavsiye ettiğimiz modellerin başında geliyor.

   1. Osman dedi ki:

    Tekrar merhaba,
    Lg 55sj800v alındı …
    Umarım pişman olmayız.
    İlginiz için teşekkürler

    1. metin dedi ki:

     mrb. Hocam ben 2 tv arasinda kararsiz kaldim yardimci olursaniz srvinirim.
     philips 49 pus 7002 ile
     lg. 49uj 701 arasinda fiyatlari da yakin hangisini almaliyim.

     1. Tolga Kaya dedi ki:

      Merhaba Metin Bey;
      Daha öncede size 2 defa örüş belirtmiştik ama yine ifade edelim. Biz genel olarak değerlendirmelerimizi bütçe ve ekran boyutuna göre yapıyoruz.Daha önce bazı forum ve şikayet siteleri ilgili görüşlerimi belirtmiştim.
      Bahsettiğiniz modelle ilgili sadece şunu söyleyebilirim. Gerçek yenileme hızının ne olduğu belli olmadığı için açıkçası görüntü kalitesinden emin değilim.

 105. Hakan Aydın dedi ki:

  Merhabalar ben 5000 tl civarına 4k 65″ bir tv bakıyorum,önerileriniz nelerdir ?
  SONY KD-65XE7005 modelini beğendim sizce nasıl ? bu özelliklere benzer bir tv arıyorum.
  Şimdiden teşekkür ederim

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Hakan Bey;
   Sony KD-65XE7005 modelinin işlemci çekirdek sayısı belirsiz,Subwoofer’ı yok ve Gerçek yenileme Hızı 50 Hz ve fiyatı en az 5800TL.
   Bunun yerine 6000 TL bütçeli, işlemci çekirdek sayısı 4,Subwoofer’ı olan ve Gerçek yenileme Hızı 100 Hz olan Philips 65PUS7502 daha iyi bir model.
   6000 TL Bütçeli, 65 inch Ekran TV için TV tavsiyesi. Philips 65PUS7502
   Aldığınızda kullanıcı bekleriz.

 106. Azize Kavak dedi ki:

  Merhabalar,
  öncelikle emeğinize sağlık ,
  benim bütçem max 3000 TL, en az 49” ekran olsun istiyorum öneriniz ne olur? Televizyonu internet üzerinden dizi ve film izlemek için kullanıyorum…
  Teşekkür ederim..

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Azize Hanım,
   Teşekkür ederim.
   Sırasıyla aşağıdaki modellere bakabilirsiniz.
   2500-3500 TL bütçeli 49 inch Ekran için sırasıyla aşağıdaki modelleri tavsiye edebiliriz.
   1-Philips 49PUS7002
   2-Samsung 49MU7350
   3-LG 49UJ701V
   4-LG 49UJ651V

   1. Azize Kavak dedi ki:

    Çok teşekkür ederim

 107. Hakan Aydın dedi ki:

  Tolga bey merhaba, cevabınızı okudum çok teşekkür ederim.
  Verdiğiniz tavsiye ürün olan Philips 65PUS7502 çok hoşumuza gitti, Sony 65Xe8505 ile karşılaştırıldığında yine philips’in bu modeli daha mı iyidir ? bu vereceğiniz cevaba göre artık kararımı kesinleştireceğim. Teşekkür ederim.

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Tabiki Hakan bey.Gerçek yenileme hızı yani görüntü kalitesi daha iyi.

 108. Serkan Şahin dedi ki:

  Tolga Bey merhabalar öncelikle paylaştığınız bilgiler çok güzel ve faydalı. Ben 55 ekran 5000 Tl civarlarında alabileceğim tepkime süresi ve görüntü kalitesi iyi bir televizyon arıyorum. Sizin yorumlarda Samsung mu8000 i çok övdüğünüzü gördüm ama forumlarda ilgili televizyon hakkında aslında Samsung ile ilgili çok negatif yorum gördüm. Hala kararsız kaldım ve size başvurmak istedim. Xbox One X oyun konsolu ile oyun oynadığım için buna göre hangi televizyon sizce iyidir ? T

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Serkan Bey;
   Öncelikle hakkımızdaki düşünceleriniz için çok teşekkür ederim. Önerdiğimiz tüm TV’leri sanki kendi evimize alıyormuş gibi ince eleyip sık dokuyarak öneriyoruz. İnsanların bütçesine uygun fiyat performans cihazları tavsiye ediyoruz.Tavsiye isteyen insanların bütçesine en uygun hangi TV çıkarsa onu öneriyoruz. Yoksa Samsung sevdamız ya da bayiliğimiz yok:( Ayrıca yorumlarımızın tamamını inceleyecek olursanız, bir çok TV markasından bir çok kez tavsiye ettiğimizi de göreceksiniz. Ayrıca size de önerdiğimiz gibi herkese 3 ila 5 markadan öneride bulunuyoruz.
   Evet bahsettiğiniz türdeki forum ve şikayet sitelerinde bazen güzel yorumlar yapıldığı da oluyor ancak maalesef çoğu zaman çok yanlı yorumlar yapılabiliyor, hiçbir şeyi beğenmeyen kişiler her şeyi eleştirebiliyor.Normal kullanıcının çok fark edemeyeceği ufak ayrıntılar çok fazla bahsedildiğinden önemli özellikler gözden kaçıyor. Sonuçta işimizi görecek ve muhtemelen 5-6 yıl içerisinde teknolojinin gerisinde kalacak TV alıyoruz uzay mekiği değil:) Hatta bazen bu platformlarda birbirine rakip firma temsilcilerinin, bazende pirimle çalışan kişilerin yaptıkları yorumlar insanların kafasını karıştırabiliyorlar. İnsanların düşüncelerine saygımız var ama her kafadan ses çıkınca insan yol alamıyor.
   Aslında sorumuz çok kolay! Şu kadar bütçede şu kadar inch bir TV almak istiyorum:)

   Sorunuza gelecek olursak;
   4500-5500 TL bütçeli 55 Ekran için sırasıyla aşağıdaki modelleri tavsiye edebiliriz.
   1-LG 55UH850V:5.800 TL,3D’li
   2-Samsung 55MU9000:5.300 TL
   3-Samsung 55MU8000: 4.600 TL
   4-Philips 55PUS7502:4.800 TL

 109. oğuz dedi ki:

  merhabalar tolga bey; 5000 tl civarı 55 ekran televizyon almayı düşünüyorum. lg, samsung ve sony markalarından tavsiyede bulunabilirmisiniz? Aslında lg konusunda tereddüt yaşıyorum, forum sitelerinde fazlasıyla şikayet var firma hakkında.

  1. oğuz dedi ki:

   ayrıca LG 55SK7900 nasıldır acaba fiyat olarak 5000 e düşmüş şuan. 2018 çıkışlı yeni bir ürün.

   1. Tolga Kaya dedi ki:

    Merhaba Oğuz Bey;
    Bir yukardaki yoruma verdiğimiz cevabı incelendiniz mi? Ya da Her Bütçeye Uygun Tv Tavsiyeleri yazısına bakmanızı öneririm.
    Ayrıca bahsettiğiniz ürünün gerçek yenileme hızı düşük bu yüzden tavsiye edemiyorum.

 110. ismail dedi ki:

  iptv kanal listesini sorunsuz stabil şekilde izlettirecek bir televizyon markası ne olabilir

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Maalesef bu kadar az bilgiyle cevap vermek güç.

 111. Gökhan dedi ki:

  Merhabalar,
  İnanılmaz güzel anlatmışsınız detaylı bir şekilde ama bu dünyaya biraz uzak biri olunca ister istemez biraz kafalar da karıştı açıkçası. 4000-4200 olacak şekilde bir bütçemiz var ve 4K UHD Curved bir tv almak istiyoruz. Çoğunlukla film ve netflix genel kullanımımız. Biraz eskiden gelen Sony hayranlığını da düşünecek olursak, ki Curved yok pek Sony olarak. Önerileriniz neler olur?
  Şimdiden çok teşekkürler.

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Gökhan Bey;
   Hakkımızdaki düşünceleriniz için teşekkür ederiz.
   Bütçenize uyan 2 model önerebilirim.Neredeyse birbirinin aynısı modeller olduğu için daha ucuz olanı alabilirsiniz.
   1-Samsung 55MU7350:3750 TL
   2-Samsung 55MU7500 :4100 TL

 112. GÜNEŞ dedi ki:

  MerabaLar Tolga Bey…55 inch UHD(4K) 4 çekirdekli kanal yenileme hızı muntazam olan tercihen Samsung-Lg-Phılıps ve olmazsa olmaz yerli Malımız Vestel Markalardan 3500 tl yi geçmeyen Tv öneriLerinizi bekLiyorum…Şimdiden Ramazan-ı Şerifiniz Mübarek olsun…İyi GeceLer

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Güneş;
   Sizinde Ramazan-ı Şerifiniz Mübarek olsun.
   3500 TL bütçe için sırasıyla aşağıdaki modellere bakabilirsiniz.
   1-Samsung 55MU7350:3800 TL
   2-LG 55UJ630V:3200 TL
   3-Philips 55PUS6412: 3.250 TL
   4-Samsung 55MU7000: 3.450 TL

 113. metin dedi ki:

  mrb. philips pus7002 tv hakkinda yorumunuz alabilirmiyim. tv hakkinda bazi sikayetler var internette almakta teredutte kaldim. yardimci olursaniz sevinirim.

 114. Fatih dedi ki:

  Merhaba,

  TV almaya karar verdim ve hızlı araştırmalarım sonucunda aşağıdaki modelleri düşünüyorum. İlk tercihimden, son tercihime / elediğim seçeneklere doğru yazacağım.

  Her bir yazdığım seçenek için kendi fikrimi belirtirken sizin de yorumlarınızı rica ediyorum, teşekkürler…

  1) LG oled55b7v: İndirim bekleniyormuş, eğer fiyatında bir hafta içinde bir azalma olursa, 9000 seviyesinden 8000 seviyesine inerse, indiği rakama ve bütçeme göre değerlendireceğim. Bütçeme uyarsa tartışmasız bunu almayı düşünüyorum.
  *** Bu rakamlara çıkmaya KESİNLİKLE değer mi? Yani 2. seçenek olan LG’yi 5000 TL’ye almaktansa 8000’e çıkmaya kesin değecek bir ürün ve teknoloji midir?

  2) LG sj800v / LG 55uj630v: İlk önerilen seçenek 630 idi. Dün gittiğim başka bir mağazada 800 modelinin bir üst model olduğu söylendi.
  OLED almazsam; LGsj800v almayı düşünüyorum.
  SEBEBİ; Samsung’a göre görüntünün daha gerçekçi olması (Samsung’ta parlaklık çok fazla. Dolayısıyla görüntü doğallıktan daha uzak. Renk detayları ve ara kırılımlar yok oluyor).
  LG’nin yazılımı, günlük kullanımı vs daha öne çıkıyor diye anladım.
  Kumanda, tv program kayıt, internetsiz telefon screen share gibi ekstra bazı özellikleri var…
  Ses çıkışı başarılı (Harman/Kardon)…

  3) Philips 55pus8602 / Philips 7502: Yine sanırım 8602 bir üst model ve 7502 den geri kalır bir yanı yok.
  Philips’te bir aralar Amblighting’e çok takıktım, çok istiyordum. Ama şimdi zaten 55 inç TV izlerken bir de Amblight ile ekran algısını daha da genişletme gayretine gerek yok diye düşünüyorum (yorumunuz)?
  OLUMLU SEBEP: 8602’nin panel hızı 2 katmış. Android işletim sistemi var – bir avantaj mı yorumunuz?
  Kısacası LGsj800v varken Philips’i kesin eliyorum kafamda – sizce doğru mu??

  4) Sony xe9305 / Sony xe9005: Başta 9005 bakıyordum. Ama 9305 bir üst modeli sanırım.
  Öne çıkan; Black Light; siyah renklerde başarılı…
  X Ama fiyat 6800 TL’lere çıkıyor. Yani OLED fiyatına yaklaşıyor.
  X Bir de Media Markt; artık Sony TV leri durdurduklarını, muhtemelen Türkiye pazarından çekileceğini belirtti. Servis vs sürekliliği sorun olabilir.
  *** Fiyatını bu ürüne özel 1000 TL altına alma imkanım olsa dahi (Fiyatı LG’ye yaklaşsa dahi) sizce tercih edilebilir mi? Bir ara direkt tercihim iken, sonradan Sony’yi kesin eledim. Fiyatı düşse dahi…

  Yorumlarınızı merakla bekliyorum.
  Keyifli haftalar…

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Fatih Bey;
   Açıkçası bu kadar büyük çapta soru-yorum almamıştık şuana kadar. Soru içinde soru ve birçok model için görüş ve öneri istediğiniz için sizin sorunuz kadar olmasa da haliyle bizim cevabımızda uzun oldu.

   Ayrıca sorunuzda farklı segment ve bütçedeki tam 7 model için görüş istemişsiniz. Bu anlamda bir tavsiyede bulunmak oldukça zor olsa da bütçenizi TV’nin kalitesine değiştirebileceğinizi anlamak istiyorum.

   Bu kapsamda yazımızdan da gördüğünüz üzere en iyi görüntü kalitesi için bütçe uygunsa 4K OLED TV önerdiğimiz görmüşsünüzdür. Dolar kurunun bu kadar yükseldiği bir ortamda indirim gelir mi, gelirse ne kadar gelir meselesi, stoktaki ve pirim alacak bayinin durumuna göre değişeceği için indirim oranından pek emin değilim. İndirim gelirse kaçırmayın.

   LG 55SJ800V modeli gerçek yenileme hızı nedeniyle tabi ki LG 55UJ630V modeline göre üstün bir TV. Philips almayacağınızı bahsetmişsiniz ki zaten bende özellikle ses kalitesi nedeniyle 8602 modelini tavsiye etmiyorum. LG varken Philips’e gerek yok diye bir şey olamaz çünkü fiyat performansa göre durum değişir. Bu modeller için Sony’lerin ve dahi genel olarak Japon ürünlerinin (Sony, Toshiba, Panasonic..) Türkiye’de ki kullanıcılar üzerinde eskiden kalma yanıltıcı prestijleri ve gereksiz pahalı ürünler olduğunu düşünenlerdenim. Bu yüzden bahsettiğiniz Sony ürünlerini öneremiyorum.

   Android kullanımı ise tamamen kullanıcı tercihine kalmış. Bana kalırsa gerçek kaliteli bir görüntü olsun işletim sistemi çokta önemli değil.

   Özetle; LED panele sahip, Subwoofer’ı olmayan, 32.6 kg ağırlığında ve 10.500 TL’lik fiyata sahip Sony KD-55XE9305 almaktansa OLED panele sahip, Subwoofer’ı olan, 18.6 kg ağırlığında ve 8500 TL’lik fiyata sahip ve ülkemizde oldukça beğenilen tam bir fiyat performans TV’si olan LG OLED55B7V modelini almak daha mantıklı diye düşünüyorum.

 115. İSMET dedi ki:

  Tolga bey ;
  Aydınlatıcı bilgileriniz için çok teşekkür ederim. Sizin fikrinizi almak istiyorum 2 ürün arasında kaldım .
  1)Samsung 49MU7400
  2)LG 49UJ701V

  yukarıda yazdığım ürünlerden hangisini almamı önerirsiniz yada bunların dışında şu modelede bakın diyeceğiniz modeller varmıdır?Şimdiden vereceğiniz cevap için teşekkür ederim…

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba İsmet Bey;
   Öncelikle değerli görüşleriniz için teşekkür ederim.
   Aslında her iki TV hem özellik hemde fiyat olarak birbirine çok yakın ürünler. Yalnız LG 49UJ701V modelinin 10 bit panel desteğini olması bir avantaj olarak görülebilir.
   Ancak bütçenizi çok az daha daha artırıp Philips 49PUS7502 modelini alsanız daha iyi olurdu. Yada şuradaki bağlantıda Her Bütçeye Uygun Tv Tavsiyeleri bütçenize uyan bir TV daha iyi olurdu.

 116. Kadir dedi ki:

  merhabaler Tolga bey LG 55UJ651V 55 LG 55UJ630V 55 bu iki tv hakkında hangisini tavsiye edersiniz yada bunlar harici daha iyi özellikli tavsiye edebileceğiniz tv varmı?

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Kadir Bey;
   Her iki TV’de neredeyse birbirini aynısı.Tek fark LG 55UJ651V modelinin biraz daha ince olması ama fiyatı biraz daha yüksek.
   Açıkçası iki modelde bu bütçede alınabilecek en iyi modellerden.Eğer bütçenizi bir miktar daha artırabilirim derseniz şuradaki Her Bütçeye Uygun Tv Tavsiyeleri yazısına bakmanızı öneririm.

 117. Halil dedi ki:

  Harika bir inceleme yazısı olmuş, sayfayı yer imlerine ekliyorum hemen.

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Teşekkürler Halil bey.

 118. OĞUZ KOCA dedi ki:

  Tolga bey bilgilendirme yazınız için öncelikle teşekkür ederim.
  yaklaşık olarak 6 aydır araştırmalar yapıyorum sony, lg, samsung, philips, markalarında ama bir türlü kara veremiyorum.öncelikli olarak alacağım tv benim için evde sinema keyfi yaşamak için alacağım bir ürün olmasını istiyorum.Boyut olarak 55” düsünüyorum ve sizden yardım istiyorum.su özelliği olsun demek istemiyorum beni anladığınzı düşünüyorum.ALINABİLECEK TV LERİ SIRALAYABİLİRMİSİNİZ.
  İLGİNİZ İÇİN ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM

 119. Fatih dedi ki:

  Tolga Bey,

  Öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim. Alttaki ürünlerden seçim yapabilir misiniz?

  – Özellikle LGsj800 ile Philips 55pus8602 en içime sinen modeller.
  Siz ses sistemi sebebiyle pus8602 elemiştiniz. Ama 5+1 ses sistemi alıcak olsam durum değişir mi?
  sj800 fiyat olarak 9000 TL pahalı kalıyor. Ama buna değerse açıkçası benim de en içime sinen bu oldu.

  – Samsung’u elemem doğru mu? LG’nin RGBW dizilim kullanması önemli bir dezavantaj mı? Herhangi bir ekran vs dezavantajı var mı LG’nin?

  LG
  – sj800v fiyat 5400 TL
  – 55uj630v fiyat 4000 TL

  SAMSUNG
  – 55mu7400 fiyat 4400 TL
  – 55mu7000 fiyat 4100 TL
  – 55MU9000TXTK Premium Ultra HD fiyat 5700 TL

  PHILIPS
  – 55pus8602 fiyat 4500 TL (7502’nin bir üst modeli ama fiyatı indirimde)
  – 7502 fiyat 5000 TL

  Teşekkürler.

 120. OĞUZ KOCA dedi ki:

  TOLGA BEY;
  Bu arada bütçem 6000 tl

 121. Halil dedi ki:

  Tolga bey merhaba 3 senedir kullandigimiz LG 42LB652 V model tv gecen sene led yanmasi sonucu 400 tl civarı para vererek tamir ettirdik ancak dün yine aynı sorun oldu yeni televizyon almaya karar verdik . Fiyatlarla ozellikleri göz onunde bulundurarak ayni performansta televizyon önerebilir misiniz .Sanırım fiyatların yüksek olması dolar kaynaklı simdiden teşekkürler.Ya da vazgeçip tamir mi ettirmeliyim acaba ???

  1. Tolga Kaya dedi ki:

   Merhaba Halil Bey;
   Bütçe belirtmeden tavsiyede bulunamam.

 122. İsmail Özgen dedi ki:

  Merhaba Tolga Bey,
  Bütçem 7000 TL ve 65 inç bir TV almak istiyorum. Sony 65XE8505, Samsung 65MU7500, Samsung 65MU7000 arasında kaldım. Sizce hangisini seçmeliyim veya bu bütçe dahilinde 65 inçlik başka bir TV öneriniz olur mu?
  Şimdiden çok teşekkürler

 123. Erdem YILMAZ dedi ki:

  Merhabalar,
  Bütçem 4.500 – 5.500 tl arası . Oled mi yoksa 4k mı tv mi almalıyım hala kararsızım. Bütçeme uygun iki tv arasında kaldım . Modellleri LG 55SJ850V 55” ve LG 55EG910V 55” ikisinin fiyat da aynı. Biri oled diğeri 4k hangisini tavsiye edersiniz? Yada bütçeme uygun şu modeli alsan adaha iyi olur dediğiniz bir model varsa onu da araştırmak isterim. Teşekkürler

 124. İDRİS dedi ki:

  Merhabalar Tolga Bey; öncelikle yazınız için elinize emeğinize sağlık çok faydalı bir yazı olmuş…
  PHILIPS 55PUS7502 ile LG 55SJ800V arasında kaldım. Bazı mağazalarda philips bazılarında LG ye yönlendiriyorlar. Philips in kanal geçişlerinin yavaş olması ve android olmasını dezavantaj olarak sundular. yorumlarsanız sevinirim. Bundan sonra nihai kararımı vereceğim için tavsiyeleriniz önemli yardımcı olur musunuz… Teşekkür ederim..

 125. İDRİS dedi ki:

  Tolga Bey merhabalar; çok güzel bir yazı olmuş emeğinize sağlık…
  PHILIPS 55PUS7502 ile LG 55SJ800V arasında kaldım. Farklı mağazalarda farklı önerilerde bulundular. Philips in kanal geçişlerinin yavaş olduğunu ve androidi dezavantaj olarak sundular. Yorumlarsanız sevinirim. Bundan sonra da nihai kararımı vereceğim için yardımcı olur musunuz…
  teşekkür ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir