Reklam Alanı
Reklam Alanı
Teknoloji 838 Okunma 0

Hosting Nedir? Ne İşe Yarar?

İnternet, artık hayatımızın içerisinde yer alan en önemli kavramlardan birisi olurken yaşamın her aşamasında karşımıza çıkıyor.

İşletmeler, hangi sektörde çalışıyor olursa olsun daha kurulmadan önce web siteleri hazırlanıyor ve yayına sokuluyor. Böylece işletmenin merkezi nerede olursa olsun dünyanın her yerindeki insanlara ulaşım mümkün hale geliyor. Bilişim sektöründe hizmet vermeyen işletmeler, bir web sitesinin aktif şekilde çalışabilmesi için nelere ihtiyaç duyulduğunu bilmezken hosting hizmeti bu ihtiyaçların başında yer alıyor.

Bir web sitesinin sürekli olarak aktif olması ve dünyanın her noktasından görülebilmesi için hosting hizmeti alması gerekiyor. Geniş bir bant üzerinden yapılan yayınlar ile birlikte 7 gün 24 saat siteye ulaşım sağlanabiliyor. Evlerde ya da işletmelerde kullanılan bilgisayarların bir hosting hizmeti vermek için elverişli olmayışı da bu konuda bilişim şirketlerinden yardım almayı gerektiriyor. NGN gibi profesyonel bilişim firmalarına yapılan başvurular sonrasında bu firmalar sizlere hosting hizmeti sunarken sitenizin günün her saatinde sorunsuz bir şekilde yayında kalmasını sağlıyor.

NGN, hosting hizmetinde devamlılık garantisi sunarken çıkabilecek en ufak sorunda dahi hemen müdahale ederek sitenin ya da siteye sahip olan işletmenin zarar görmesini engelliyor. Buna ek olarak dışarıdan siteye gelecek olan saldırılar da bu bilişim firması tarafından engelleniyor.

Data Center ya da Veri Merkezi Tabirleri

İngilizceden dilimize geçen çok sayıda farklı tabir bulunurken bu tabirlerin sayısı bilgisayar ve internet ile birlikte çok daha yüksek seviyelere ulaştır. Data center da bu tabirlerden birisi olarak gösterilebilirken dilimizde veri merkezi anlamı taşıyor. Veri merkezleri, bir işletmeye ait internet sitesinin içerisinde yer alan verilerin tamamının tutulduğu özel sistemler olarak kullanılıyor. Bir internet sitesine eklenen ürünler, kullanıcılar, bilgiler, sayfalar, resimler ya da daha birçok etmen bu veri merkezlerinde tutuluyor. Kesinlikle korunması gereken ve işletme için çok büyük bir öneme sahip olan veri merkezlerinin kurulması için de profesyonel bilişim firmaları hizmet veriyor.

Veri merkezi kurulumunda çok sayıda dikkat edilmesi gereken etmen bulunurken bu etmenlere dikkat edilmemesi durumunda işletmeler para ya da müşteri kaybına uğrayabiliyor. Bu sebeple de veri merkezlerinin kurulumunda NGN gibi profesyonel bilişim firmaları devreye girerek işletme adına ihtiyaç duyulan tüm işlemleri gerçekleştiriyorlar. İlk dönemde çok büyük bir veri merkezine ihtiyaç yoksa NGN, kendi merkezlerinde küçük bir kısmı bu işletmelere kiralarken ileri ki dönemlerde işletmelere özel veri merkezlerinin kurulumu gerçekleştiriliyor.

NGN Hakkında

Türkiye’nin en iyi profesyonel bilişim firmaları arasında yer alan NGN, yurtdışında da ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye başlayarak Bahreyn Krallığı ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde ofislerini açmıştır.

2005 yılında kurulan ve merkezi İstanbul’da yer alan NGN, her geçen yıl büyüme hızını arttırarak  ‘‘Son 3 Yılda En İyi Performans Gösteren Bilişim Şirketleri” arasına girmeyi başarmıştır. NGN firmasının sunduğu veri yedekleme ve depolama hizmeti, 2015 senesinde “Veri Yedekleme & Depolama Alanında Lider Sistem Entegratörü” ödülünü alarak taçlandırılmıştır.

Kendi sektöründe rakiplerinin önüne geçmeyi isteyen firmalar, NGN ile iletişime geçerek profesyonel ve güvenilir bir iş ortağı edinebilirler.

Mobil Donanım {Mobil Donanım}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir