Reklam Alanı
Reklam Alanı
Huawei P11 İnanılmaz Kamera
Haber 2.076 views 2

Huawei P11 İnanılmaz Kamerasıyla Geliyor

Geçtiğimiz günlerde piyasaya sunduğu P10 ve P10 Plus modelleriyle oldukça ses getiren Huawei,  bu başarısını Huawei P11 modelinde perçinlemeye hazırlanıyor. Son haberlere göre şirketin yeni amiral gemisi olacak Huawei P11, üç lense ve çok büyük çözünürlüğe sahip olacak.

Huawei P11 ile Üç Lens ve 40 MP Çözünürlük

Huawei piyasaya süreceği son modelinde çift kameraya ilave olarak bir kameranın daha ekleneceği ve bu kameranın tam 40 Megapiksel çözünürlüğe sahip olacağı ifade ediliyor. Ayrıca bu kamera 5 kat hibrit zoom (yakınlaştırma) yapabilecek.

Huawei P11 İnanılmaz Kamera

Huawei P11 İnanılmaz Kamera-1

Selfie’de Devrim

P11’in ön kamerası Selfie tutkunları için muazzam bir özellik olacak. Zira ön kamera 24 Megapiksel çözünürlüğe sahip olacak.

Huawei P11’in Diğer Özellikleri

Özellikle cep telefonu ile fotoğraf çekmekten hoşlananların beklentilerini büyük ölçüde karşılaması beklenen bu modelin önümüzdeki yıl gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC) tanıtılması bekleniyor.

Ortamın ışık performansından faydalanmanın akıllı telefonlar için ne kadar önemli olduğu düşünüldüğünde Huawei’nin buna da bir çözüm ürettiği ifade ediliyor. Huawei’nin bu yeni amiral gemisi telefonu ortam ışığının %100’ünden faydalanabilmek için ayrıyeten yeni sensör ve optik kurulumunun yeteneklerinden faydalanan “Pro gece modu” na sahip olacak.

Huawei P11 İnanılmaz Kamera

Huawei P11 İnanılmaz Kamera-2

Huawei’nin “Pro” adını verdiği bu gece modunda düşük ışık şartlarında daha aydınlık resimler çekilebileceği hatta yeni sensör ve optikler yardımıyla kamerasının yüzde 100’den daha fazla ışık alabileceği ifade ediliyor. Telefondaki diyafram değeri ise henüz açığa kavuşmuş değil.

Huawei, 2018 model P11 modeline güç verecek olan Kirin 970 işlemcisine entegre ettiği NPU (Sinirsel İşlemler Birimi) ile fotoğraf kalitesini artırmak için yapay zekayı da kullanacak. Şirket, Sinirsel İşlemler Birimi sayesinde işlemciyi zorlayan görüntü işleme görevlerini hafifletmeyi amaçlıyor.

NPU sisteminin sahne tanıma ve otomatik çerçeveleme gibi kullanıcıların daha iyi fotoğraf çekebilmesine imkan tanıması bekleniyor. Bu özelliğin kamera dışında başka özelliklere de destek vermesi bekleniyor ancak hangi özellikler olacağı ilerleyen günlerde belli olacak.

Takipte kalın.

Ahu Ceylan {Ahu Ceylan}

“Huawei P11 İnanılmaz Kamerasıyla Geliyor” üzerine 2 yorum

  1. Serkan Yazar dedi ki:

    Bakalım P10’daki başarısını sürdürecek mi?

    1. Ahu Ceylan dedi ki:

      Ben şahsen istikrarını devam ettireceğini düşünüyorum Serkan bey.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir