Reklam Alanı
Reklam Alanı
Editör Seçimi 27 0

Klima Tavsiyeleri

Klima tavsiyeleri,Klima sıcak havaların vaz geçilmez ürünlerinden birisi, peki klima ile ilgili yeteri kadar bilgiye sahibimiyiz? Klima satın alırken nelere ilgi etmek gerekli? Klima montajında ilgi edilmesi gerekli olanlar nelerdir? Klima ve enerji kullanımı nedir? Klima Önerileri ve klima tavsiyeleri husussu ile ilgili bulgular vermeye çalışacağım.

Klima Nedir? Klimanın Anlamı

Klima Nedir?

Bulunduğunuz ortamdaki hava ve nem seviyesini istenilen sıcaklar ya da soğukluğa göre ayarlaya bileceğimiz soğutma planlı cihazlardır. Klima nem ayarı ile hava değişimi gerçekleştiren ısıyı hissedilecek miktarlarda değiştiren yazın olmazsa olmaz ürünlerindendir.

Klima Çeşitleri ve Modelleri Nelerdir?

Bizce en mühim olan husus ürün özellikleri ile klima türlerine göre karar vermek, Klimalar AC Motor ve DC motor olarak ayrılırlar, AC olanlar yani tanınan adı ile B Tipi Klimalar eskitip elektrik sistemi ile çalışır ve elektrik kullanımı gerektiğince çokdır. DC Motor Klima yani başka tanınan adı ile inverter klima elektrik akımından çekilen enerji azaltarak az elektrik ile maksimum verimi sunmaktadır.

Klima Tavsiyeleri

Süper İnverter klimalarda -15 derece performansı alınır, B Tipi klimalar Avrupa birliği ülkelerinde yasaklanmıştır. İnverter klima ile %50’e varan enerji tasarrufu sağlar. %70 seviyesinda enerji tasarrufu sağladığı söylenir ama %50’den çok sağlamaz. İnverter klimalar %90 bütün markalar üretmektedir. 2007 senesinde pazar çıkan bu modeller gerektiğince süregelenlaşmıştır.

Süper invertech klima

Süper Invertech klimalar bunlarda DC Motor klimaların geldiği son noktadır. Ortamda tespit edilen bireylerin beden ısılarına, hareketlerine ve oda içersinde kimse olmadığında çalışmasını denetim eden sessiz klimalardır. Buna bir nevi akıllı klima diyebiliriz. Oldukça performanslıdır. Enerji tasarrufu DC motor bulunduğu amacıyla A Tipi Enerji Klima Modelleri ortamında yeralır.

Klima Enerji Sınıfları
Klima Enerji Sınıfları Listesi
Klima Alırken enerji katagorisi A Sınıfı Enerji olan bütün modeller ve hem de olası ise A+++ katagorisi olan modeller enerji kullanımında sizlere kazanç sağlayacaktır.

Klima BTU Nedir? Klima BTU Hesabı Nasıl Yapılır?

Birde klimalarda sıça duyduğumuz BTU vakası var, nedir bu BTU, BTU ne işe yarar?

British Thermal Unit sözcüğünün kısaltılmış olanı yani BTU’dur. Türkçesi İngiliz Isı Birimi’dir. Buda klimadaki ısı birimi manasına gelir. Bir klimanın saat cinsinden taşıdığı ısı birimine verdiği kısaltma BTU olarak hesaplamaları yapılır ve kullanılır. Çok duyduğumuz BTU teknik nasıl hesaplamaları yapılır?

Klima BTU Hesaplama Formülü

Soğutma gereksinimi (Btu/h) = Bölge Katsayısı x Soğutulacak alanın m2 si kullanılarak hesaplamaları yapılır.

Türkiye bölge katsayıları:

Akdeniz -445
Doğu Anadolu -308
Ege-423
Güney Doğu Anadolu- 462
İç Anadolu -346
Karadeniz -385
Marmara -395

Klima çeşitleri Nelerdir

Klima Tipleri
Hesapladığınızda meydana çıkan miktar ortalama bir sayısal değeri temsil eder, BTU klimalar içersinde seçim yapar iken kullanılacak alanın doğru tasarlanması gereki, BTU seviyesi yükseldikçe Klima fiyatlarıda yükselir. Buna görede oda ve kullanılacak alan amacıyla doğru stil klima tercih edilmelidir. Tavan tarzı klima kullanmak gereken bir alana duvar tarzı takmanız aynı miktarlada olsa bile, klima veriminde düşmelere namacıyla olacaktır.

Buna göre BTU ve çeşitleri ehemmiyet kazanmakadır.

Klima Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Teknik bulgular sonucunda ilk olarak enerji katagorisi seçimi yapılmalı olası ise A+++ klima modelleri tercih edilmeli. Kullanmak istediğimiz alana göre BTU hesaplamalı ve Klima çeşitlerinden uygulanacak alana göre en çok verim alıncak klima modeli tercih edilmedi. Klima Tavsiyeleri amacıyla önerimiz BTU artışındaki fiyat artışıda böylece engellenmiş olur. Sonra mühim olan ürün montajı, ürün montajları teknik servis uygulamalarında çoklıkla ev ve büro uygulamasında duvar ve yalıtıma zarar verilerek yapılır, burada ideal olan teknik servis hizmetini aracılara vermeden kendi ekibi ile yapan markaları tercih etmek. İthalat garantisi ya da Türkiye’de süregelen teknik servis ve alt yapısı olan firmalar tercih edilmelidir. İleride karşılaşılacak bozukluk ve bakım gibi hallerde yapımcı firmadan destek alabilmek çok mühim.

{Mobil}

Teknoloji haberleri, inceleme, video, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, LG G4, Samsung, Galaxy S6, Note 5, HTC One M9, Note 4, Sony Xperia z5,mobil,donanım,pc,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir