Reklam Alanı
Reklam Alanı
LG'den devasa ekran
Donanım 589 Okunma 0

LG’den Devasa Ekran

Uzak doğulu şirket LG, bugün dünyanın ilk devasa, esnek, şeffaf ve 77 inç büyüklüğündeki devasa ekran haberi geldi.

LG’den Devasa Ekran

Görüntüleme teknolojileri üretimi ile ilgili dünyanın önde gelen firmalarından birisi olan LG, sektöre yön verecek ürünler çıkartmaya devam ediyor. Ekran dendiğinde aklımıza ilk LG’nin geliyor olmasının sebebinin, bu ekranı gördükten sonra raslantı olmadığına inanacaksınız.

Son yapılan açıklamaya göre ekran, 80 dereceye kadar bükülebiliyor. Başka bir deyişle kendi ölçülerinde yarım silindir oluşturabilecek kadar elastik bir yapıya sahip. Üstelik istenilen görüntü dışındaki alanların şeffaf olarak kalması da önemli bir ayrıntı olarak göze çarpıyor.

LG’nin kıvrımlı, şeffaf televizyonları ya da monitörleri (devasa ekran) yakın zamanda tüketicilerin kullanımına sunulmayacak. Bu tür ekran teknolojileri ilk olarak tabelalar, reklam panoları yani kamusal alanlarda kullanılacak. LG’nin en yakın rakipleri Panasonic ve Samsung ise yeni prototiplerini geçen ay tanıtmıştı.

devasa ekran

LG’den devasa ekran

Bakalım elastik, şeffaf ve ayrıntılı ve alışılmadık özellikleri ile bu ekran evlerimize ne zaman girecek. Uzmanlar, bu hususta 10 ila 15 senelik bir zaman diliminin gerekliliğini düşünüyorlar.

Mert Çelik {Mert Çelik}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir