Reklam Alanı
Reklam Alanı
Donanım 38 views 0

LG’den Dünyanın İlk Devasa, Esnek ve Şeffaf Ekranı

LG’den Dünyanın İlk Devasa, Esnek ve Şeffaf Ekranı,Uzak doğulu şirket, bugün dünyanın ilk elastik, şeffaf ve 77 inç büyüklüğündeki ekranını duyurdu.

Görüntüleme teknolojileri üretimi konusu ile ilgili dünyanın önde gelen firmalarından olan LG, sektöre yön verecek mamüller çıkartmaya devam ediyor. Ekran dendiğinde aklımıza ilk LG’nin geliyor olması durumunun, bu ekranı gördükten sonra raslantı olmadığına inanacaksınız:

Açıklamalara göre ekran, 80 dereceye kadar bükülebiliyor. Başka bir söyleyişle kendi ölçülerinde yarım silindir oluşturabilecek kadar elastik bir yapıya sahip. Üstelik istenilen görüntü dışındaki alanların şeffaf olarak kalması da mühim bir ayrıntı olarak göze çarpıyor.

LG’nin kıvrımlı, şeffaf televizyonları ya da monitörleri yakın vakitte tüketici amacıyla hazır olmayacak. Bu tür ekran teknolojileri ilk olarak tabelalar, reklam panoları yani kamusal alanlarda kullanılacak. LG’nin en yakın rakipleri Panasonic ve Samsung, yeni prototiplerini geçen ay tanıtmıştı.

Bakalım elastik şeffaf ve ayrıntılı alışılmadık özellikleri tespit edilen ekranlar evlerimize ne vakit girecekler. Uzmanlar, bu hususta 10 ila 15 senelik bir vakit diliminin gerekliliğini düşünüyorlar.

Mert Çelik {Mert Çelik}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir