Reklam Alanı
Reklam Alanı
Mobil 33 views 0

Nokia’nın 6 İnç Ekrana Sahip Yeni Lumia Modeli Detaylanıyor

Nokia akıllı telefon pazarında mücadele eden köklü firmalar arasında yer alsa da son dönemde Android akıllı telefon ve Apple‘ın iPhone modelleri karşısında geride kaldı. Nokia Microsoft tarafından geliştirilen Windows Phone mobil işletim sistemini tercih ederek, bir çok Lumia modeli sunmuştu. Geçtiğimiz günlerde de tam 41MP kamera içeren Lumia 1020 modeli resmi olarak duyuruldu.

Nokia Lumia 1020 (phablet)

Nokia’nın bir süredir yeni akıllı telefon modelleri üzerinde çalıştığı yönünde bilgiler gelmekteydi. Firma hep karşımıza 5″ den daha küçük ekrana sahip modellerle gelse de rakipleri özellikle Android cephesinde 5″ ve 6.44″ arasında farklı ekran büyüklüklerine sahip bir çok model satışa sunuldu.

Nokia’nın da phablet model üzerinde çalıştığı iddiaları gündeme gelmişti. Şimdi de yeni bir görsel ortaya çıktı. Bu görselde yer alan camın 6″ Nokia Lumia modelinin ön camı olduğu iddia ediliyor. Üretim sürecinden alındığı iddia edilen görsel doğru ise çok yakında Nokia phablet modelini sunabilir.

Microsoft‘un Windows Phone 8 işletim sistemi şu anda 720p ekran çözünürlüğü destekliyor. Ancak GDR3 güncellemesi ile çok yakında 1080p Full HD ekran ve dört çekirdekli işlemci içeren Lumia ve diğer WP modellerini görebiliriz.

 

Mert Çelik {Mert Çelik}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir