Reklam Alanı
Reklam Alanı
Mobil 6 views 0

Nokia’nın 6 İnç Ekrana Sahip Yeni Lumia Modeli Detaylanıyor

Nokia akıllı telefon pazarında mücadele eden köklü firmalar arasında yer alsa da son dönemde Android akıllı telefon ve Apple‘ın iPhone modelleri karşısında geride kaldı. Nokia Microsoft tarafından geliştirilen Windows Phone mobil işletim sistemini tercih ederek, bir çok Lumia modeli sunmuştu. Geçtiğimiz günlerde de 41MPkamera içeren Lumia 1020 modeli resmi olarak duyuruldu.

Nokia’nın bir süredir yeni akıllı telefon modelleri üzerinde çalıştığı yönünde bilgiler gelmekteydi. Firma hep karşımıza 5″ den daha küçük ekrana sahip modellerle gelse de rakipleri özellikle Android cephesinde 5″ ve 6.44″ arasında farklı ekran büyüklüklerine sahip bir çok model satışa sunuldu.

Nokia‘nın da phablet model üzerinde çalıştığı iddialar gelmişti. Şimdi de yeni bir görsel ortaya çıktı. Bu görselde yer alan camın 6″ Nokia Lumia modelinin ön camı olduğu iddia ediliyor. Üretim sürecinden alındığı iddia edilen görsel doğru ise çok yakında Nokia phablet modelini sunabilir.

Microsoft‘un Windows Phone 8 işletim sistemi şu anda 720p ekran çözünürlüğü destekliyor. Ancak GDR3güncellemesi ile çok yakında 1080p Full HD ekran ve dört çekirdekli işlemci içeren Lumia ve diğer WPmodellerini görebiliriz.

 

Mert Çelik {Mert Çelik}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir