Reklam Alanı
Reklam Alanı
Philips İzzy Multiroom
İnceleme 688 Okunma 0

Philips İzzy Multiroom Ses Sistemi İncelemesi

67.9% Ortalama Puan

Mobil Donanım Notu

Philips izzy Multiroom ses sistemi, çoklu oda ses sistemi dendiğinde ilk 10'a girecek bir ürün. Bunun en büyük sebebi kuşkusuz çok kolay kurulabilmesi. Eğer böylesi bir grup ses sistemi arıyor, kompakt olmasını ve sizi bağlantı karmaşasıyla uğraştırmamasını istiyorsanız, tercih edebilirsiniz. Konu müzikal performans olduğunda ise, sepette incelenmesi gereken çok sayıda ürün ve alternatif yöntem olduğunu da söylemek lazım. Evet, vokal sesler ve enstrümantal müzikten keyif alıyorsunuz, ancak fiyat/performans olarak değerlendirdiğimizde, çok da tatmin edici durmuyor doğrusu. Peki, elimizdeki cihazların fiyatları nedir? BM5'i 699 TL, BM6 modellerini de 999 TL fiyatla raflarda bulabiliyorsunuz. Kimler Almalı Philips izzy Multiroom ses sistemi, özellikle çoklu oda kullanımları için rahatlıkla tercih edilecek bir çözüm. Eğer arayışınız bu yönde ise, listenizin başında yer alabilir. Ancak ses konusunda ondan daha başarılı model ve seçenekler var. Önceliğiniz ses kalitesi ise, farklı modellere bakabilirsiniz.

Kurulum kullanım
%100
Tasarım
%100
Group fonksiyonu
%100
Suya karşı dayanıklı
%100
Vokal sesler
%100
Bas sesler
%12
Gecikme süresi
%21
Fiyat/performans
%10

Çoklu oda ses sistemi denilince ilk 10’a girecek Philips İzzy Multiroom Ses Sistemini inceledik. Çoklu oda ses sistemi arıyor ve alternatiflerinizi geniş tutmak istiyorsanız, bugün inceleyeceğimiz Philips izzy Multiroom ses sistemi en kolay örneklerden biri olacak. Kafa karıştırıcı Wi-Fi kurulum sürecine dayanmayan, rastgele bir program ya da program gerektirmeyen izzy ses sistemi, ister tekil ister çoğul oda kullanımlarına uygun yapısıyla seçimi tamamiyle size bırakıyor.

Philips’in izzy Multiroom ses sistemi ailesi gerektiğince kalabalık. Fakat bizim asli alacağımız ürün BM5 modeli. Öte yandan incelememiz amacıyla bir set durumunda gelen BM5, yanısıra BM6W ve BM6B mobil hoparlörünü bulunduruyor. Bu ürünlerin her birini tekil olarak kullanabileceğiniz gibi, takım durumunda de kullanabiliyorsunuz. Hepsinden bahsedeceğiz, ama evvelce tasarımlarına değinelim.

Philips İzzy Multiroom Tasarım

Philips İzzy Multiroom

Philips İzzy Multiroom

Philips izzy Multiroom ses düzeneğinin BM5 modeli, diğer mobil hoparlörlere kıyasla daha merkezi konumda. Zira diğer mobil hoparlörleri ona bağlayabiliyorsunuz. (Elbette onları da tekil olarak kullanabilirsiniz.) BM6W ve BM6B mobil hoparlörlerin kablosuz yapısına karşın, BM5 elektriğe bağlı çalışıyor. Yani onu konumlandıracağınız yerde elektrik prizi olması gerekli. Fakat bunun dışında diğer bağa gereksinimi yok.

Elimizde kara renkli tespit edilen aygıt, kübik yapısı ve kaliteli malzemesiyle tipik Philips çizgisini yansıtırken, uydu hoparlörler de kara ve beyaz renk seçenekleriyle ona eşlik ediyor. Cihazın üstünde bir ses tekerleği yer alıyor; alt kısımda da güç, play/pause, Bluetooth ve Group tuşları bulunuyor. Mobil hoparlörlerde ise tek fark, ses tekerleğinin konumunu ses tuşlarına bırakması. Hem de bu arada, her 3 aygıtta da 3.5 mm’lik ses girişi olduğunu söyleyelim ve şimdi aygıtların nasıl kullanıldığından bahsedelim.

Philips İzzy Multiroom Kolay kullanım

Philips İzzy Multiroom

Philips İzzy Multiroom Kullanımı Çok Kolay

izzy ses düzeneğinin en mühim alanı kurulum ve tüketimi gerektiğince kolay kılması. Tekil olarak kullanmayı tercih ederseniz tek yapmanız gereken, aygıtın üstündeki Bluetooth tuşuna basıp telefonunuz ya da diğer Bluetooth uyumlu müzik kaynağıyla eşleştirmek oluyor. Eğer takım olarak kullanacaksanız ise, bundan pek farkı yok. Setin üstünde yer alan Group tuşu bunun amacıyla var.

Bizim elimizde 3’lü set durumunda tespit edilen ses düzenini, tekrar telefonunuzla Bluetooth yolu ile eşleştiriyorsunuz. Ardından sisteme diğer uydu hoparlörlerini bağlamak isterseniz, aygıtın Group tuşuna basarak takım modunu açıyorsunuz. Artık her bir hoparlörü Group tuşuna basarak sisteme dahil edebilir ve müziği evin rastgele bir odasına taşıyabilirsiniz.

Philips’in izzy ses sistemi ailesinden 5 adede kadar hoparlöre bu sistem içersinde rol verebiliyorsunuz. Bu sayede evin bütün odalarını müzikle doldurabileceğiniz gibi, isterseniz bütün aygıtları tek bir odada kablosuz ses sistemi kurmak amacıyla de kullanabilirsiniz.

Eğer ilk senaryo size daha çekici geldiyse, her bir odadaki hoparlörü ana hoparlör olarak değiştirebileceğinizi de söyleyelim. Bunun amacıyla sadece hoparlör üstündeki Bluetooth tuşuna basarak aygıtınızla eşleştirmeniz yeterli oluyor. Böylece diğer hoparlörler ona ayak uyduruyorlar.

Philips İzzy Multiroom Performans

Maksimum Performans

Maksimum Performans

izzy ses düzeneğinin ses performansı hakkında, her bir aygıt ayrı ayrı satıldığı ve ayrı ayrı kullanılabildiği amacıyla tekil olarak konuşmak gerekiyor ama açıkça söylemek gerekiyor ki, bir bütün durumunda çok daha iyi bir görüntü sergiliyorlar. BM5, oyunda ana merkez üssü olarak yer alıyor ve düzenin bas merkezini meydana getirdiği amacıyla mobil hoparlörlerden bu noktada ayrılıyor. Fakat tekil kullanımda, butik ses gereksiniminı karşılayacak ölçüde performans işaret ediyor.

Mobil hoparlörler ise, vokal seslerde kendini işaret ediyor ve mobil kullanım noktasında beklentiyi karşılıyorlar. Bunları prize bağlı kullanırsanız üstündeki çift hoparlörler 7.5W kuvvetinde çalışırken, pilde kullanırsanız toplamda 5W ses kuvveti sunuyorlar. Yaptığımız denemelerde her iki kullanım senaryosu arasında ciddi ses niteliği farkı olduğunu söyleyebiliriz.

Eğer evinizde ayrı ayrı odalarda kullanmak üzere bu tür bir ses sistemi arıyorsanız, o vakit size tavsiyemiz bütün hoparlörleri BM5 şeklinde seçmeniz. Böylece tekil kullanımda da daha dengeli ses alabilirsiniz. Ha, tek oda amacıyla kompakt bir çözüm arıyor ve aygıtları dışarıda, mobil olarak da kullanmayı düşünüyorsanız, o durumda BM5’in yanına BM6’ları da koyabilirsiniz.

Bu arada ister tekli kullanın ister çoklu, düzenin genel olarak bas performansını pek beğenmediğimizi, ondan derin baslar beklememeniz gerekliliğini söyleyelim. Fakat vokal seslerde güzel iş çıkartıyor.

Philips İzzy Multiroom Kullanım ve diğer özellikleri

Diğer Özellikleri

Philips İzzy Multiroom

izzy ses sistemi, bilhassa kurulum ve kullanım noktasında rastgele bir program gerektirmemesi sebebiyle iyi iş çıkartıyor. Telefonunuza tek tuşla bağlayabiliyor ve ardından bundan sonra telefon üstünden yönetiyorsunuz. Fakat şarkı değiştirme ve ses açma / kısma gibi işlevlerde kısa da olsa bir gecikme süresiyle karşılaştığımızı söyleyelim. Şarkı değiştirmek ya da sesi kısmak istediğinizde, 3 – 4 saniyelik bir gecikme yaşayabiliyorsunuz. Bu gecikme kuşkusuz pek çok noktada karşınıza çıkabiliyor. Mesela video klip izliyorsanız, senkron kaymasıyla karşılaşıyorsunuz. Yine bunun yanısıra film noktasında da öyle kez. O amaçla bu aygıt tamamiyle müzik amacıyla kullanacağınız bir sistem olacak.

Öte yandan ana hoparlör üstünden sesi kısarsanız, diğer hoparlörlerin ses civarını de manüel olarak değiştirmeniz gerekiyor. Hepsine aynı anda araya girmek etmek istediğinizde, sesi müzik kaynağından kısmanız gerekli.

Son olarak BM6 mobil hoparlörlerin su sıçramalarına karşı sağlam olduğunu söyleyelim. IPX4 sertifikasının sahibi olan bu aygıtlar, havuz kenarında kolaylıkla kullanılabilirler. Yine bu mobil hoparlörlerin pil süresinin de tekil olarak kullanıldığında 8 saat, takım içersinde kullanıldığında ise 4 saat seviyesinde olduğunu söyleyelim.

Philips izzy Multiroom Ses Sistemi Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Philips izzy Multiroom Ses Sistemi
Ürün Türü Hoparlör
Mobil Donanım Notu 67.9
Üretici Philips
Firma Philips     (216) 522 18 25
Teknik Detaylar
Hoparlör (BM5) 2 x 2.5″
Hoparlör (BM6W/B) 2 x 7.5W (prizde), 2 x 5W (mobil)
Bağlantı Bluetooth
Pil Ömrü (BM6W/B) 8 saat (Bluetooth), 4 saat (multiroom)
Uyumluluk Akıllı telefon, tablet, PC, müzik cihazları
Boyutlar (BM5) 165 x 118 x 165 mm
Boyutlar (BM6W/B) 92 x 92 x 200 mm
Ağırlık (BM5) 1.1 kg.
Ağırlık (BM6W/B) 600 gr.

Mert Çelik {Mert Çelik}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir