Reklam Alanı
Reklam Alanı
Medya 3 0

Resmen Batarya canavarı: Facebook

Facebook resmen bir batarya düşmanı telefonunuzu bataryasını resmen sömürüyor diyebiliriz.

Dünyanın en büyük ve en yaygın sosyal ağlarından biri olan Facebook, bataryanızı ciddi derecede sömürüyor.

Dünyanın en çok bilinen ve kullanılan sosyal medya ortamı Facebook, mobil cihazların pilini adeta öldürüyor. Daha önce bir çok platformda dile getirilen bu durum, Facebook tarafından pekte dikkate alınmıyor galiba. Ancak uygulamayı kullananlar henüz bu durumun farkında değil gibi görünüyor. Sadece bataryayı sömürmekle kalmayan Facebook’un mobil uygulaması aynı zamanda cihazlarda fazlasıyla alan kaplıyor. Şuan için kapladığı alan ise verileri ile birlikte 300mb ın üzerine kadar çıkabiliyor.

Batarya durumuna dönecek olursak, bunlardan birincisi şarjınızı çok kısa sürede sömürüyor ve kullanım süresini fazlasıyla azaltıyor. İkincisi ise telefonunuzun hızı çok fazla dibe vuruyor. Şöyle diyecek olursak Russell Holly isimli bir blogger yazarının yaptığı teste bakıldığında, Facebook’un kaldırıldığı bir telefonun batarya ömrü yaklaşık olarak %20 artarken uygulamaların açılış süresi de %15 hızlanmış oluyor. Bunların hepsine dikkat etmezseniz şarjınız ve telefonunuzun hızı ciddi miktarda düşecektir.

Facebook her ne kadar buna çözüm olarak Facebook Lite uygulamasını yayınlamış olsa da bu bir çözüm olarak görünmemekte. Çünkü Facebook Lite da güncellemeler sonrasında ciddi bir artış göstermekte. Bu durum neredeyse gerek Android gerek ise iOS cihazlar olmak üzere hepsinde etki göstermekte.

{Mobil}

Teknoloji haberleri, inceleme, video, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, LG G4, Samsung, Galaxy S6, Note 5, HTC One M9, Note 4, Sony Xperia z5,mobil,donanım,pc,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir