Reklam Alanı
Reklam Alanı
silinen-dosyalar-nasil-kurtarilir
İnceleme 957 Okunma 0

Silinen Dosyalar Nasıl Kurtarılır

Yerel bilgisayar hafızalarından veya kullandığımız çeşitli hafıza birimlerinden, bilgilerimiz silindiği zaman, çoğunlukla onları kalıcı olarak kaybederiz, bu silinme durumunu bazen kasıtlı olarak yapsak da genel olarak, sildiğimiz bilgileri daha sonra hatırlarız ve geri getirmek isteriz, bu bilgiler çeşitli videolarımız, fotoğraflarımız veya müziklerimiz gibi birçok dosya olabilir, bu dosyaları geri getirmek için birçok yazılım geliştirilmiştir, ancak hepside verimli yazılımlar değildir.

Bu yazımızda anlatacaklarımız ile silinen verilerinizi geri getirmenizin mümkün olduğunu göreceksiniz, geri getirmek istediğiniz verileri ister sd kartınızdan, ister usb belleğinizden silmiş olun hepsini Windows veya Mac işletim sistemi yüklü bir bilgisayar ile geri getirebilirsiniz, kullanacağımız EaseUS Data Recovery Wizard programı EaseUS Software tarafından geliştirilen dünyanın önde gelen ve hatta en başarılı diyebileceğimiz veri kurtarma yazılımlarından biridir.

EaseUS Data Recovery Wizard ile Silinen Verileri Kurtarma

EaseUS Data Recovery Wizard kullanarak silinmiş dosyalarınızı geri getirmek için, ilk önce verdiğimiz bağlantıdan resmi sitesine giderek işletim sisteminize uygun olan sürümü indirin ve inen dosyanın üzerine tıklayarak kurulum işlemini başlatın.

Kuruluma başlamadan önce bilgisayarınız size bunun hakkında onay verip vermediğinizi soracaktır bu soruya Evet cevabını verin, ardından dil seçenekleri gelecektir, Türkçe seçeneği ile devam edin, gelen kurulum adımlarını resimdeki gibi İleri butonu ile devam ettirin, kurulum işlemi bittikten sonra bilgisayar masaüstüne EaseUS Data Recovery Wizard kısayolu gelecektir.

silinen-dosyalar-nasil-kurtarilir

Silinen Dosyalar Nasıl Kurtarılır

EaseUS Data Recovery Wizard logosuna tıkladıktan sonra programın açılmasını bekleyin, program açıldıktan sonra karşınıza resimdeki gibi bir ekran gelecektir, bu ekranda çeşitli hafıza birimlerini göreceksiniz, diyelim usb bellekten veri kurtarmak istiyorsunuz, bu durumda usb belleği bilgisayar usb portları aracılığı ile bilgisayara bağlayın, ve burada üzerine tıklayarak seçim yaptıktan sonra resimde 2. ok ile gösterdiğimiz Tara butonuna basın, bu butona basmanız ile birlikte hafıza biriminiz, taranmaya başlayacaktır.

Tarama ekranı resimdeki gibidir, burada Silinmiş dosyalar başlığı altında bu dizindeki dosyaları görüp yönetebilirsiniz, programın taradığı ve silinen verilerin bulunduğu klasörleri gösterdiği bölümdür, yan tarafta ikinci ok ile gösterdiğimiz kısım ise dosyaları bizzat seçmenizi kolaylaştırmak ve dosya dizinleri içerisindeki dosyaları gösteren bölümdür, burada bulduğunuz ve geri getirmek istediğiniz dosyaları yan tarafındaki kutuyu işaretleyerek seçebilirsiniz, yine bu bölümün üst tarafında yer alan filtreleme menüsü ile aradığınız dosyaların özelliklerini (Ad, Boyut, Tarih, Tür, Yol) girerek daha kolay bir tarama sağlayarak zamandan kazanabilirsiniz.

Son olarak bulduğunuz dosyaları geri getirmek için üçüncü ok işareti ile gösterdiğimiz, Kurtar butonuna basın, karşınıza gerekli işlemi yapabilmek için gelen seçeneği onaylayarak dosyaları geri getirebilirsiniz.

İlk kullanımda size 500MB dosyayı kurtarma hakkı veren EaseUS Data Recovery Wizard ürün anahtarını satın alarak istediğiniz kadar dosyayı kurtarabilirsiniz.

EaseUS Data Recovery Wizard Pro 12.0 İndirmek İçin Tıklayın

EaseUS Data Recovery Wizard Lisans Satın Almak İçin Tıklayın

Mobil Donanım {Mobil Donanım}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir