Reklam Alanı
Reklam Alanı
Mobil 9 views 0

Sony Xperia Z’nin Suya Dayanıklılığı İle İlgili Şikayetler Geldi

Japonya‘nın teknoloji devi Sony, akıllı telefon pazarında da etkili olmaya devam ediyor. Xperia serisi akıllı telefonları sayesinde pazar payında artış yakalayan Sony, yeni  amiral gemisi Xperia Z hakkında şikayetler gelmeye başladı.

Üst seviye akıllı telefonlardan en çok satılan modellerden biri olan Xperia Z, suya ve toza dayanıklılık özelliği ile dikkatleri çekmişti. Üst seviye donanım bileşenleri ile karşımıza gelen Xperia Z akıllı telefon kullanıcılarından şikayetler gelmeye başlamış. Kullanıcıların bildirdiğine göre arka panelde bazı kabarıklıklar meydana gelmekte. Sony bu şikayetler konusunda henüz bir açıklamada bulmadı.

Sony Xperia Z akıllı telefonun teknik özelliklerine bakacak olursak eğer, 5 inç genişliğinde 1920x 1080 piksel çözünürlüğünde çoklu dokunmatik özelliği bulunmakta. 1.5 GHz  frekansında dört çekirdekli Krait işlemcisi olan Qualcomm MDM9215M/APQ064 yonga setinden güç alıyor.

Yazılım desteğini Google Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sisteminden alan akıllı telefon, 2GB sistem belleği ve 16 GB dahili veri alanına sahip. Arka yüzeyinde Exmor RS sensörlü 13MP kamera ve ön yüzeyinde ise 2.2 MPön kamera bulunmakta.

Mert Çelik {Mert Çelik}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir