Reklam Alanı
Reklam Alanı
telefona format atmak
Nasıl Yapılır 2.035 Okunma 0

Telefona Format Atmak

Android cihazlarımızda bazı durumlarda telefona format atmak mecburiyetinde kalabiliriz. Örneğin telefonumuza eklediğimiz modeli unuttuğumuzda bizden gmail hesabı ister.Eğer gmail hesabını da hatırlamıyorsak tek yapmanız gereken şey format. Ne yazık ki bütün verileriniz silinecektir.

Android işletim sistemli telefonlarda bilgisayar gibi kullanıma bağlı olarak yavaşlama olabilir yada sisteminiz düzgün çalışmayabilir. Samsung Galaxy Android işletim sistemli  telefonlarınızı bu yazımızı okuyarak ilk günkü durumuna getirebilir yani format atabilirsiniz. Bu format atma prosedürü telefonunuzda kayıtlı rehber, mesaj, resim vs. dosyalarınızı silecektir. Format atmadan önce kesinlikle bu verilerinizi yedeklemeyi unutmayın. Bunun için telefonunuzu bilgisayara bağlayarak bütün dosyalarınızı bilgisayarınıza aktarabilirsiniz. Telefon rehberinizi de sim kartınıza taşıyarak rehber yedeğini de bu şekilde alabilirsiniz.

Fabrika ayarları yani telefona format atmak

Samsung Galaxy Android işletim sistemli telefona format atmak amacıyla 2 teknik bulunmaktadır.

  1. Menü–> Ayarlar –> Gizlilik –> Fabrika ayarlarını Sıfırla bölümünden telefonunuzu ilk günkü durumuna getirebilirsiniz.
  2. Telefonunuzun arama durumuna getirip *2767*3855# tuşlayarak arama yaptığınızda telefonunuza format atabilirsiniz.
  3. Bir diğer teknik ise telefonunuzda çok model denemesi yaptınız bunun neticesinde telefonunuz sizden e-posta şifre ister. İnternet olmadığı içinde giriş yapamadınız ya da e-posta ve şifrenizi unuttunuz. Bu durumda telefonunuzu kapalı duruma getirip ortadaki tuşa basıp ardından açma / kapama ( power ) tuşuna basıpa aynı anda ses açma tuşuna telefon açılana kadar basılı tutun.Telefonunuz açıldığında karşınıza çıkan ekranda wipe data/ seçeneğinden /factory reset seçin.Ardından reboot now ile format atarak telefonunuzu tekrardan başlatabilirsiniz.

Samsung Galaxy Android işletim sistemli telefonunuza yukarıdaki 3 teknikle format atabilir ilk günkü durumuna getirebilirsiniz.

Mert Çelik {Mert Çelik}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir