Reklam Alanı
Reklam Alanı
Nasıl Yapılır 29 0

Telefona Format Atmak

Android cihazlarımızda bazı durumlarda format atmak mecburiyetinde kalabiliriz. Örneğin telefonumuza koyduğumuz modeli unuttuğumuzda bizden gmail hesabı ister yoksa şayet telefona tanımladığınız gmail hesaplarınız tek yapmanız gereken şey format. Ne yazıkki bütün verileriniz silinecektir.

Android işletim sistemli telefonlarda bilgisayar gibi kullanıma bağlı olarak yavaşlama olabilir yada sisteminiz düzgün çalışmayabilir. Samsung Galaxy android işletim sistemli  telefonlarınızı bu yazımızı okuyarak ilk günkü durumuna getirebilir yani format atabilirsiniz. Bu format atma prosedürü telefonunuzda kayıtlı rehber mesaj resim vs. dosyalarınızı silecektir. Format atmadan evvelce kesinlikle yedekleme prosedürü yapmalısınız. Telefonunuzu bilgisayara bağlayarak bütün dosyaları bilgisayarınıza alabilirsiniz. Telefon rehberinide sim kartınıza taşıyarak rehber yedeğini de bu şekilde alabilirsiniz.

Samsung Galaxy Android işletim sistemli telefonunuza format atmak amacıyla 2 teknik bulunmaktadır. Menü–> Ayarlar –> Gizlilik –> Fabrika ayarlarını Sıfırla bölümünden telefonunuzu ilk günkü durumuna getirebilirsiniz. Telefonunuzun arama seksiyonuna gelip *2767*3855# tuşlayarak arama yaptığınızda telefonunuza format atabilirsiniz. Bir diğer teknik ise telefonunuzda çok model denemesi yaptınız bunun neticesinde telefonunuz sizden e-posta şifre istiyor. İnternet olmadığı amacıyla giriş yapamadınız ya da e-posta ve şifrenizi unuttunuz. O vakit ne yapıyoruz telefonunuzu kapalı mevkisine getirip ortadaki tuşa basıp ardından açma / kapama ( power ) tuşuna basıyoruz aynı vakitte ses açma tuşuna basıyoruz. Telefon açılana kadar basılı tutun tuşları. Telefonunuz açıldığında karşınıza çıkan ekranda wipe data/ seçeneğinden /factory reset seçilir ve reboot now ile format atarak telefonunuzu tekrardan başlatabilirsiniz. Samsung Galaxy Android işletim planlı telefonunuzu yukarıdaki 3 teknikle format atabilir ilk günkü durumuna getirebilirsiniz.

{Mobil}

Teknoloji haberleri, inceleme, video, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, LG G4, Samsung, Galaxy S6, Note 5, HTC One M9, Note 4, Sony Xperia z5,mobil,donanım,pc,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir