Reklam Alanı
Reklam Alanı
Haber 1.946 Okunma 0

Toyota TJ Cruiser SUV ile Geliyor

Herkes Toyota’nın FJ Cruiser serisini çok özlüyor ama Toyota , bu boşluğu doldurmak için Toyota TJ Cruiser SUV adını verdiği yeni bir Karavan türünü Ekim ayının sonunda Tokyo Motor Show’da tanıtmaya hazırlanıyor.

Bu son derece keyifli olacak yeni konsept, birkaç hafta içinde ilk kez Tokyo’daki motor fuarında görücüye çıkacak. Eğer merak ediyorsanız, Toyota TJ Cruiser SUV’daki TJ, ‘Toolbox Joy’ anlamına geliyor. Yani Eğlenceli Alet Çantası. Bir SUV ile Karavanın unsurlarını harmanlayan Toyota, Tj Cruiser serisi ile hem dayanıklı hem de ferah olmayı hedeflemiş gibi görünüyor. Tj Cruiser kaput, çatı ve çamurluklar için büyük lastikleri, geniş tamponları ve kirlenmeye karşı dirençli dış kaplaması ile Toyota’nın diğer “Cruiser” SUV’larına benzer özeliklere sahip olacak.

Toyota TJ Cruiser SUV Ön

Ön Görünüm

Toyota TJ Cruiser SUV Özellikleri

Toyota Tj Cruiser, birkaç buton ile basit bir kokpit tasarımına sahip. Toyota TJ Cruiser SUV,göze hoş gelen bir iç döşemeye sahip olacak. Sürücü ve ön yolcu arasında bir ekran bulunuyor ve diğer Toyota modellerinde olduğu gibi gösterge bir çizgi üzerinde tasarlanmış.

Toyota, bu yeni modelin “sağlam bir süspansiyona” sahip olduğunu ve hem ön hem dört çeker özelliğiyle uyumlu olduğunu söylüyor.  2.0 litrelik benzinli bir elektrik motoru ve otomatik şanzımanın ne kadar güç üreteceği ise şimdilik muamma.

Toyota TJ Cruiser SUV kokpiti

Kokpit

Tj Cruiser, iyi bir minibüs gibi, her türlü büyük eşyayı tutacak şekilde tasarlanmış. Katlanmış koltuklar ile, sörf tahtaları ve bisikletler de dahil olmak üzere yaklaşık 10 metre uzunluğunda eşyaları rahatlıkla yerleştirebiliyorsunuz. Birçok bağlama noktasının olması geniş eşyaların sabitlenmesine yardımcı oluyor. Geniş arka bagaj açılımı ile yükleme ve boşaltma daha kolay bir hale geliyor. Ayrıca dört kişilik koltuk kapasitesine sahip Tj Cruiser, kolay giriş ve çıkış yapılabilmesi için büyük kayan kapılara sahip.

Arkadan Görünüş

Kapıları Açık Hali

Toyota’nın oldukça yoğun bir Tokyo şovu olacak zira bu fuarda Tj Cruiser’in yanı sıra GR HV Spor modeli ve Yeni Yüzyıl Limuzin adını verdiği değişik tipte yeni otomobilleri de tanıtılacak.

Kaynak: Toyota

Mert Çelik {Mert Çelik}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir