Reklam Alanı
Reklam Alanı
Teknoloji 62 0

Türkiye, 5G ile ne zaman tanışabilecek?

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, dünyayla eş vakitli olarak 5G teknolojisine geçiş gerçeklştirmeyi planladıklarını söyleyerek tahmini tarihi açıkladı.

2015 senesinde Türk Telekom’un 175. sene dönümü etkinliğine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, gündemde 4G idurumasi var. Ama dünya 5G’yi konuşuyor. 4G’yle hiç vakit kaybetmeyelim sözleri ile beraber başlayan 5G tartışmalarında ilk soru, direkt olarak 5G’ye mi geçeceğiz? olmuştu.

Ancak, o dönemde ve bugünümüzde 5G Teknolojisinin gelişimi devam ettiği amacıyla bu tür bir şey imkansızdı ve 1 Nisan 2016 tarihinde 4.5G teknolojisihayatımıza girdi.

GSM operatörleri bir yandan 4.5G’nin kapsama alanını genişletirken, başka yandan 5G amacıyla çalışmalara başladılar.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ise, bugün yaptığı bildirimde Türkiye’nin 5G konusu ile ilgili dünya ile eş vakitli hareket edeceğinin altını çizdi.

Türkiye, 5G konusu ile ilgili gerektiğince süratli adımlar atacak!

5G teknolojisinin uygulamaya girmesi ile beraber sanayi uygulamalarının çok daha gelişeceğini ve akıllı ulaşım sistemleri amacıyla çalışmaların hızlanarak ideal bir altyapı kurulacağını altını çizen Bakan Arslan, 2020’de 5G teknolojisini Türkiye’ye getirmeleri gerekliliğini belirtiyor.
Ülkemizde 4.5G’yi kullanan aşağı yukarı 51 milyon kullanıcı bulunduğunu bildiren Arslan, 5G konusu ile ilgili bundan sonra dünya ülkelerinin peşinden gitmeyi değil, dünya ile eş vakitli olarak programlamayı ve gerektiğinde vatan dışına ihraç edecek duruma gelebilmeyi amaçladıklarını belirtiyor.

2 Şubat 2017 haber güncellemesi: Bir televizyon programına misafir olan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslankonuşmasında, 2020 senesinde dünya ile eş vakitli olarak 5G’ye geçiş yapacağız sözlerine yer verdi.

Kaynak: Instagrama gelecek  yeni özellikler

{Mobil}

Teknoloji haberleri, inceleme, video, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, LG G4, Samsung, Galaxy S6, Note 5, HTC One M9, Note 4, Sony Xperia z5,mobil,donanım,pc,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir