Reklam Alanı
Reklam Alanı
İnternet 59 views 1

TurkNet, Adil Kullanım Kotasını Kaldırdı!TurkNet, AKN’siz Paket Şartları Neler

TurkNet’in geçtiğimiz günlerde resmi olarak duyurduğu Adil Kullanım Kotasız hizmet ile alakalı, şirketin Bireysel İş Birimi’nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sinan Kurmuş’a sorduk.

TurkNet, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile kendi altyapısını kullanan müşteriler için Adil Kullanım Kotası’nı kaldırdığını açıklamıştı.

Biz de TurkNet ofisini ziyaret ettik ve merak edillen soruları şirketin Bireysel İş Birimi’nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sinan Kurmuş’a sorduk.

TurkNet, AKN’siz paket şartları neler?

TürkNet‘in AKK’siz hizmetinden yararlanmak için tek şart var, o da şirketin kendi altyapısını kullanıyor olmak. Şu anda TürkNet abonelerinin %20’si şirketin altyapısını kullanırken, aldığımız bilgilere göre bu yıl bu rakamın ikiye katlanması amaçlanıyor.

AKK’siz pakette her hangi bir fiyat farkı uygulanmazken, kullanıcılara altyapının durumuna göre 100 Mbit’e kadar hız sunuluyor.

Bu arada kullanıcıların mevcut lokasyonlarında TurkNet altyapısının olup olmadığını kontrol etmek, önümüzdeki günlerde şirketin web sitesinden kontrol edilebilir durumda olacak. Şirket, AKK’siz kullanımda altyapılarının yeterli olduğunu ve herhangi bir hız kaybının da olmayacağını vadediyor.

Son olarak AKK ile ilgili BTK kararlarına uyacağını açıklayan şirket, ilk önce kendi altyapısında olmayan müşterileri için gece AKN uygulamasını kaldıracak daha sonra da 2019 başı itibarıyla Adil Kullanım Kotası’na tamamen son verecek.

:: TurkNet’in bu girişimi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Mert Çelik {Mert Çelik}

“TurkNet, Adil Kullanım Kotasını Kaldırdı!TurkNet, AKN’siz Paket Şartları Neler” üzerine 1 yorum

  1. aziz dedi ki:

    umarım diğerleride kaldırır bu kota olayı canımı sıkmaya başladı çok felan resmen kansızlık yapıyorlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir