Reklam Alanı
Reklam Alanı
WeChat Hesap Silme
Nasıl Yapılır 18.482 Okunma 4

WeChat Hesap Silme

WeChat hesabı nasıl kapatılır, WeChat hesabı nereden silinir,  WeChat hesabımı nasıl silebilirim? WeChat hesabı silinmiyor, WeChat hesabını nasıl sileceğim? Eğer sizinde bu türden sorularla kafanız karışıksa WeChat hesap silme yazımızı mutlaka okumalısınız.

WeChat Hesabı Nasıl Silinir?

WeChat Nedir? 2011 yılında Çin’de geliştirilmiş olan bir sesli ve yazılı mesajlaşma uygulaması olan WeChat, bugün WhatsApp’tan sonra en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması. Hatta Çin’de WhatsApp yasaklandığı için en çok kullanılan uygulama. Sadece Android’de bile 100 Milyon indirme sayısına ulaşmış durumdadır.

500 kişiye kadar grup sohbetleri oluşturabilme, 9 kişiye kadar  yüksek kalitede sesli ve video görüşmesi yapabilme gibi avantajları bulunmaktadır. Zengin çıkartma galerisi,  en iyi anları paylaşabilme, mesajları diğer dillere çevirebilme,TRUSTe sertifikası ile en yüksek düzeyde gizlilik denetimi, arkadaş radarı, yakındaki kişiler ve gerçek zamanlı konum özellikleriyle gerçekten güzel bir uygulama.

Ancak bazen WeChat Salla özelliğinin telefonun kalibrasyonunu bozması, bazende WeChat’in GPS sorunlarına sebep olması ve diğer bazı sebeplerden dolayı WeChat’i silmek isteyebilirsiniz.

Fakat bu uygulamayı sadece telefondan kaldırmakla WeChat hesabınızı silmiş olmazsınız. Bu yüzden WeChat Hesap Silme işlemi için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekmektedir.

WeChat Hesabınızı Silmeden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

WeChat hesabını silme işlemine başlamadan önce WeChat hesabınızı tamamen sildiğinizde bu işlemin geri dönüşünün olmayacağını ve tüm mesaj ve resim gibi içeriklerinizin sileneceğini hatırlatmak isteriz. Bu yüzden WeChat hesabınızda yer alan tüm mesaj ve resim gibi tüm verilerinizi yedeklemenizi öneriyoruz.

WeChat Hesap Silme

WeChat hesap silme prosedüründe malesef  doğrudan hesap silme bağlantısı olmadığından hesabınızı silmek için aşağıdaki yöntemi izlemelisiniz.

Telefondan WeChat hesap silme işlemi adım adım anlatım:

 • Öncelikle WeChat uygulamasındaki  hesabına giriş yapın.
 • Daha sonra ana ekranda bulunan Ayarlar” menüsünü tıklayın.
wechat silme

wechat silme 1

 • Açılan menüden  Hesabım” bölümüne tıklayın.
wechat silme

wechat silme 2

 • Daha sonra Hesabım” bölümünde bulunan Hesabı Sil” butonuna tıklayın.
wechat silme

wechat silme 3

 

 • “Hesabı Sil” dedikten sonra WeChat, sizden “CAPTCHA” kodunu girerek doğrulama yapmanızı isteyecektir.
 • Doğrulama kodunu girerek “Next” tuşuna basmanız gerekmektedir.
wechat silme

wechat silme 4

 • Yukarıdaki işlemlerin ardından var olan WeChat hesabınızı silmek için herhangi bir sebep yazmanız yeterli olacaktır.
 • Ardından “Delete” tuşuna basarak WeChat hesabınız başarılı bir şekilde silinecektir.
wechat silme

wechat silme 5

 • Artık hesabınız güvenle silindi. Bu aşamadan sonra hesabınızın yeniden açılması mümkün olmayacaktır. Ancak isterseniz aynı bilgilerinizle yeni bir WeChat hesabı oluşturabilirsiniz.

  wechat silme

  wechat silme 6

Son olarak WeChat hesap silme işlemi için kullanabileceğiniz diğer bir yöntem ise WeChat destek ekibine mesaj atmaktır. Ama bu yöntemi  WeChat hesabınıza erişemiyorsanız yapmalısınız. Zira yukarıdaki yöntemle WeChat uygulaması içinden hesabınızı silmek daha kolay olacaktır.

Ama yinede bu yöntemi kullanmak isterseniz  wechat.com/tr  adresini tıklayarak destek bölümünden “Bize Ulaşın” butonuna tıklamanız gerekmektedir.“BİZE ULAŞIN” butonuna tıkladıktan sonra aşağıdaki İngilizce metni support@wechat.com adresine ileterek  hesabınızın silinmesini talep edebilirsiniz.

Wechat hesabınızın silinmesi için E-posta ile support@wechat.com Adresine Göndereceğiniz İngilizce Metin

To whom it may concern, i want to delete my wechat Account. Please send me a confirmation e-mail. My Wechat Account number is : 505 123 456 78 (Örnektir. Siz kendi kayıtlı numaranızı yazın) Kind regards, Kullanıcı Adınız. (Kayıt olurken verdiğiniz isim)

Bundan sonra yapmanız gereken tek şey destek ekibinden hesabınızın silindiğine dair bir mesaj gelmesini beklemek olacaktır.

Yeni bir yazıda buluşmak dileğiyle.

Mert Çelik {Mert Çelik}

“WeChat Hesap Silme” üzerine 4 yorum

 1. Hakan dedi ki:

  Hocam ben Çin’de iken WeChat acmistim oradan satın aldığım numara ile 1.5 yıl orada kullandım tr dondum ve sonra burada kullanmaya devam ettim fakat bilgilerimi değişmedim muhtemelen Chin numarası ile kullandım mail vs de hesabima tanitmadim geçen yeni telefon aldım ve WeChat kurdum ama eski hesabima giremiyorum şimdi sıfır yeni bir hesap açtım fakat diğer hesabımı nasıl kurtarabilirim sadece. WeChat kimliğimi biliyorum WeChat e mail vs attım ama dönüş olmadı.wechat id ile kimlik aynı şeymi? Eski hesabımı eski numaramı yazınca bulabildin.

  1. Mert ÇELİK dedi ki:

   Merhaba Hakan Bey,
   Aşağıdaki maili Çin’de kullandığınız numara ve kullanıcı adı ile birlikte support@wechat.com adresine gönderebilirisiniz. Ayrıca Wechat Account Recovery linkindeki bilgileri doldurup iletebilirsiniz.
   Umarız hesabınıza erişirsiniz.
   Wechat hesabını kurtarmak için E-posta ile support@wechat.com Adresine Göndereceğiniz İngilizce Metin
   “To whom it may concern, i can not access my Wechat Account and want to recover my Wechat Account. How can i access my account? Please send me a confirmation sms or e-mail to recover my account. My Wechat Account number is : 505 123 456 78 (Örnektir), WeChat Account is :xxx (Kullanıcı Adınız=Kayıt olurken verdiğiniz isim)”
   Kind regards,

 2. Mustafa Özcan dedi ki:

  Merhaba ‘üyelik iptali’ linkini iptal etmek istiyorum ama ‘üyelik iptal’ linki yok.

 3. Halil dedi ki:

  Merhaba ben hesabıma giremiyorum hiç bir şekilde engellenmiş ve çok girişde bulunduğum için hiç bir şey yapamıyorum hesabımı nasıl kapatabilir ve yeni hesap açabilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir