Reklam Alanı
Reklam Alanı
WeChat Hesap Silme
Nasıl Yapılır 606 views 1

WeChat Hesap Silme

WeChat hesabı nasıl kapatılır, WeChat hesabımı nereden ve nasıl silebilirim? WeChat hesabı silinmiyor, nasıl sileceğim? Eğer sizinde bu türden sorularla kafanız karışıksa WeChat hesap silme yazımızı mutlaka okumalısınız.

WeChat Hesabı Nasıl Silinir?

2011 yılında Çin’de geliştirilmiş olan bir sesli ve yazılı mesajlaşma uygulaması olan WeChat  bugün WhatsApp’tan sontra en çok kullanılan mesajlaşma uygulamasıdır. Sadece Android’de bile 100 Milyon indirme sayısına ulaşmış durumdadır.

500 kişiye kadar grup sohbetleri oluşturabilme 9 kişiye kadar  yüksek kalitede sesli ve video görüşmesi yapabilme gibi avantajları bulunmaktadır. Zengin çıkartma galerisi,  en iyi anları paylaşabilme, mesajları diğer dillere çevirebilme,TRUSTe sertifikası ile en yüksek düzeyde gizlilik denetimi, arkadaş radarı, yakındaki kişiler ve gerçek zamanlı konum özellikleriyle gerçekten güzel bir uygulama.

Ancak bazen Salla özelliğinin telefonun kalibrasyonunu bozması bazende GPS sorunlarına sebep olması ve diğer bazı sebeplerden dolayı WeChat’i silmek isteyebilirsiniz.

Bu uygulamayı sadece telefondan kaldırmakla WeChat hesabınızı silmiş olmazsınız. Bu yüzden WeChat Hesap Silme işlemi için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekmektedir.

WeChat Hesabınızı Silmeden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

WeChat hesabını silme işlemine başlamadan önce WeChat hesabınızı tamamen sildiğinizde bu işlemin geri dönüşünün olmayacağını ve tüm mesaj ve resim gibi içeriklerinizin sileneceğini hatırlatmak isteriz. Bu yüzden WeChat hesabınızda yer alan tüm mesaj ve resimleriniz gibi tüm verilerinizi yedeklemenizi öneriyoruz.

WeChat Hesap Silme

WeChat hesap silme prosedüründe malesef WeChat doğrudan hesap silme bağlantısı olmadığı için hesabınızı silmenin kısayolu için aşağıdaki yöntemi izlemelisiniz.

Telefondan WeChat hesap silme işlemi adım adım anlatım:

 • Öncelikle WeChat uygulamasındaki  hesabıma giriş yapıyoruz. Daha sonra ana ekranda bulunan Ayarlar” menüsünü tıklıyoruz.
wechat silme

wechat silme 1

 • Açılan menüden  Hesabım” bölümüne tıklıyoruz.
wechat silme

wechat silme 2

 • Daha sonra Hesabım” bölümünde bulunan Hesabı Sil” butonuna tıklıyoruz.
wechat silme

wechat silme 3

 

 • “Hesabı Sil” dedikten sonra WeChat, sizden doğrulama yapmanızı isteyecektir. Doğrulama kodunu girerek “Next” tuşuna basmanız gerekmektedir.
wechat silme

wechat silme 4

 • Yukarıdaki işlemlerin ardından var olan WeChat hesabınızı silmek için herhangi bir sebep yazmanız yeterli olacaktır. Ardından “Delete” tuşuna basarak WeChat hesabınız başarılı bir şekilde silinecektir.
wechat silme

wechat silme 5

 • Artık hesabınız güvenle silindi. Bu aşamadan sonra hesabınızın yeniden açılması mümkün olmayacaktır. Ancak isterseniz aynı bilgilerinizle yeni bir WeChat hesabı oluşturabilirsiniz.

  wechat silme

  wechat silme 6

Son olarak WeChat hesap silme işlemi için kullanabileceğiniz diğer bir yöntem ise WeChat destek ekibine mesaj atmaktır. Ama bu yöntemi  WeChat hesabınıza erişemiyorsanız yapmalısınız. Zira yukarıdaki yöntemle WeChat uygulaması içinden hesabınızı silmek daha kolay olacaktır.

Ama yinede bu yöntemi kullanmak isterseniz  wechat.com/tr  adresini tıklayarak destek bölümünden “Bize Ulaşın” butonuna tıklamanız gerekmektedir.“BİZE ULAŞIN” butonuna tıkladıktan sonra aşağıdaki İngilizce metni support@wechat.com adresine ileterek  hesabınızın silinmesini talep edebilirsiniz.

Wechat hesabınızın silinmesi için e-postayı göndereceğiniz adres

To whom it may concern, i want to delete my wechat Account. Please send me a confirmation e-mail. My Wechat Account number is : 505 550 55 55 (Kayıtlı numaranızı yazın) kind regards, Kullanıcı Adınız. (Kayıt olurken verdiğiniz isim)

Bundan sonra yapmanız gereken tek şey destek ekibinden hesabınızın silindiğine dair bir mesaj gelmesini beklemek olacaktır.

Yeni bir yazıda buluşmak dileğiyle.

 

Mert Çelik {Mert Çelik}

“WeChat Hesap Silme” üzerine 1 yorum

 1. Hakan dedi ki:

  Hocam ben Çin’de iken WeChat acmistim oradan satın aldığım numara ile 1.5 yıl orada kullandım tr dondum ve sonra burada kullanmaya devam ettim fakat bilgilerimi değişmedim muhtemelen Chin numarası ile kullandım mail vs de hesabima tanitmadim geçen yeni telefon aldım ve WeChat kurdum ama eski hesabima giremiyorum şimdi sıfır yeni bir hesap açtım fakat diğer hesabımı nasıl kurtarabilirim sadece. WeChat kimliğimi biliyorum WeChat e mail vs attım ama dönüş olmadı.wechat id ile kimlik aynı şeymi? Eski hesabımı eski numaramı yazınca bulabildin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir