Reklam Alanı
Reklam Alanı
whatsapp web
Haber 7.554 Okunma 0

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır

Milyarları geçen kullanıcısıyla sosyal medya anlayışına farklı bir boyut getiren WhatsApp uygulaması her geçen gün kendisini geliştiriyor. Yakın zamandaki güncellemeyle görüntülü arama özelliğini duyuran meşhur uygulama artık WhatsApp Web olarak mobil cihazların haricinde bilgisayarlarda da oldukça yaygın olarak kullanılıyor.

Geçtiğimiz aylarda aktif edilen bu özellik kısa sürede oldukça sevildi. Bilgisayardan Whatsapp kullanmak isteyen kişilerin en sevdiği Whatsapp özelliklerinden bir tanesi haline gelen Whatsapp’ın Web özelliği, son dönemlerde oldukça popüler.

Whatsapp’ın sevilen Web özelliğini belki de siz  ilk defa duyuyor olabilirsiniz. Olsun sorun değil. Aşağıda vereceğimiz talimatları yaparak sevdiklerinizle çok hızlı bir şekilde sizde kullanabilirsiniz.

WhatsApp Web Kullanımı

WhatsApp’ın Bilgisayarda Kullanımı

WhatsApp Web Nedir?

WhatsApp’ın Web özelliği, telefonunuzdaki WhatsApp hesabınıza erişebilen bilgisayar tabanlı bir uzantıdır. Aldığınız ya da gönderdiğiniz tüm mesajlar hem telefonunuz hem de bilgisayarınız tarafından aynı anda görülebilir.

Yani telefonunuzda yapacağınız herhangi bir görüşme veya resim/video alışverişi WhatsApp Web’de de görülür. Aynı şekilde WhatsApp’ın Web görünümünde yapacağınız işlemlerde telefonunuzda aynen görülür. Böylece daha hızlı bir sohbet, medya alışverişi veya resim ve videolarınızı daha büyük bir ekranda görme imkanı kazanacaksınız.

WhatsApp’ın Web özelliği ayrı bir WhatsApp hesabı değildir. Bilgisayarda ve telefonda WhatsApp kullanıldığında, aslında bu iki cihazla da aynı hesabı kullanmış oluyorsunuz.

 

 

WhatsApp’ın Web Özelliği Hangi Telefonlarda Kullanabilir?

Şu anda WhatsApp Web sadece Android, iPhone 8.1+, Windows Phone 8.0 ve 8.1, Nokia S60, Nokia S40 EVO, BlackBerry ve BlackBerry 10 akıllı telefonlarda kullanılabilir.

Uygulamaya geçmeden önce son olarak Whatsapp uygulaması telefonunuzda yüklü ise; güncellemelerini denetlemeniz faydalı olacaktır. Whatsapp’ı telefonunuza indirdiğinizi ve internete bağlı bir bilgisayarınızın olduğunu varsayıyoruz.

Lütfen bu hazırlıklarınızı tamamlayın.

 

WhatsApp Web'in Kullanımı Çok Kolay

WhatsApp web’in Kullanımı Çok Kolay

 

1) Web.whatsapp.com Adresine Girin

Öncelikle bilgisayarınızda web.whatsapp.com adresine gidin. Açılan sayfada bir kare kod görülecektir. Hemen 2. adıma geçin

Menü Açma

Menü Açma

2) Telefondan WhatsApp’ı Açın

WhatsApp uygulamasını açın ve sağ üst köşede yer alan menü simgesine yani üç noktaya dokunun. Açılan sayfada WhatsApp Web yazısına tıklayın.

 

 

 

 

 

Android: Sohbetler > Menü > WhatsAppWeb’i  tıklayın

iPhone: Ayarlar > WhatsAppWeb’i tıklayın

Nokia S60 ve Windows Phone: Menü > WhatsAppWeb’i tıklayın

BlackBerry: Sohbetler > Menü > WhatsAppWeb’i tıklayın

BlackBerry 10: Ekranı yukarıdan aşağıya çekin > WhatsAppWeb’i tıklayın

Nokia S40’da: Ekranı aşağıdan yukarıya doğru kaydırın > WhatsAppWeb’i tıklayın

Karekodu Okutun  

Karekodu Okutun

3) Karekod Tarayıcıyı Okutun      

WhatsApp web’i açtığınızda WhatsApp uygulama ekranında karekod tarayıcı otomatik olarak görülecektir. Bilgisayarınızın ekranındaki QR kodunu (Kare kod Tarayıcıyı) telefonunuzun WhatsApp tarayıcısında taratın.

 

 

 

 

4)Artık WhatsApp web’desiniz

QR kodunu (Kare kod Tarayıcıyı) telefonunuzdaki WhatsApp’ta taratır taratmaz anında bilgisayarınızda WhatsApp’ın web uygulamasını göreceksiniz.

Bağlandınız

Bağlandınız

Dikkat: Bilgisayarda WhatsApp’ınıza giriş yaptıktan sonra telefonunuzdaki interneti kapatmamalısınız. Eğer kapatırsanız Whatsapp Web’i de kapatmış olursunuz.

Not: Maalesef WhatsApp Web’in sesli veya görüntülü konuşması henüz yok.

 

WhatsApp Web Nasıl İptal Edilir?

Bunu yapmak da çok kolay. Yapmanız gereken tek şey telefonunuzdan Whatsapp Web’e giriş yapıp açılan ekranda “Tüm bilgisayarlardan çık” linkine dokunmak.

mobildonanim.com

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Tolga Kaya {Tolga Kaya}

Tolga Kaya, Elektrik-Elektronik Mühendisidir. Uzun yıllardan beri Bilişim ve Telekomünikasyon alanında çalışmaktadır. Aynı zamanda mobildonanim.com Genel Yayın Yönetmeni olup yeni bilgiler öğrenmeye oldukça heveslidir. Bildiklerini paylaşmaktan keyif alır. İletişim:tolgakaya@mobildonanim.com, Twitter:@Tolga_Kayax

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir