Reklam Alanı
Reklam Alanı
İnternet 11 views 0

WhatsApp’a Tıpkı Instagram’daki Gibi Çıkartma Özelliği Geliyor

WhatsApp, “Durumum” özelliğini ilerletmek amacıyla paylaşılan fotoğraf, video ve GIF’lerde çıkartma eklemeye imkân tanıyacak.

WhatsApp, Facebook’un eline geçtiğinden beri yalnızca mesajlaşma programı olmaktan çıkarak kendisini çok geliştirdi. Görüntülü Arama gibi imkanlar yayınlayan uygulama, bu imkanların dışında Snapchat ile hayatlarımıza girip Instagram’da popülerliğini iyiden iyiye artıran Hikayeler özelliğini getirmişti.

Instagram’da çok çok tutulmasına karşın WhatsApp’da pek kullanılmayan Hikayeler özelliğini daha çok harekete geçirmek isteyen Facebook, WhatsApp’a da Instagram’da bulunduğu gibi çıkartmalar ekliyor. Yeni çıkartmalar, bugün AppStore’da yayınlanan WhatsApp 2.17.50 sürümüyle eş güdümlü meydana çıktı. Daha önce, yalnızca iOS’daki metinleri ve emojileri eklemeye izin veren WhatsApp, bundan sonra yeni bir fotoğraf, video ya da GIF paylaşırken, özel çıkartmalar paylaşmanıza imkân tanıyacak.

Bunlarla eş güdümlü WhatsApp’ın yakında daha çok çıkartmayı kullanıcılarına sunması bekleniyor. WhatsApp’ınızda ekli olan herkese hikayenizi paylaşmak amacıyla kullandığınız WhatsApp Durumum, bu sıralar çok az şahıs yönünden kullanılıyor. Mesajlaşma uygulamalarından ziyade sosyal medya uygulamalarına daha yatkın olan Hikayeler sistemi, Facebook’un WhatsApp’ı da sosyal medya uygulamasına benzetmek amacıyla yaptığı bir proje olabilir.

Peki, sizce çıkartmaların gelmesi ile eş güdümlü WhatsApp’ın hikayeler özelliği daha çok kullanıcıya erişir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Mert Çelik {Mert Çelik}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir