Reklam Alanı
Reklam Alanı
Medya 940 Okunma 0

Youtube Kanalı Nasıl Geliştirilir?

Youtube Kanalı Nasıl Geliştirilir ? İnternetin neredeyse herkesin evine girmesinden sonra televizyonun insanlar üzerindeki katı etkisi kalkmaya başladı. Bu duruma sebep olan şey tek başına internetin varlığı değil, internet üzerinden paylaşılan videolar diyebiliriz. İlk etapta amatör şekilde yapılan video paylaşımları televizyon yayıncılığını pek etkilemese de, “Youtuber”lık tüm dengeleri alt üst etti, büyük bir kitlenin internet ortamında toplanmasından sonra Youtube üzerinde bir çok TV kanalı da yerini aldı. Gelelim Youtube kanalı nasıl geliştirilir sorusunun cevaplarına.


Özgün veya Geliştirilmiş Bir Fikir

Youtube, Facebook veya Twitter hiç farketmez, hangi iş ile uğraşırsanız uğraşın, yaptığınız iş ya size özgü olmalı yada var olan bir işi farkınızı ortaya koyarak sunmalısınız, aksi taktirde elinizde imkan olmasına rağmen kullanmamış olur, rekabette kendi ellerinizle işledikleriniz yüzünden aşağıda kalırsınız. Bu yüzden video olarak bir şeyleri göstermek istiyorsanız, kesinlikle hem yeteneğinizin bulunduğu hem yapmaktan hoşlandığınız hem de kendine özgü veya farklı bir iş olmasına özen gösterin, bu detay sizi diğerlerinden muhakkak ayıracak ve Youtube da ön plana çıkmanızı sağlayacak. Youtube kanalı nasıl geliştirilir sorusunun en önemli yanıtlarından birisi özgün olmaktır.

Güncel ve Düzenli Olabilmek

Google ve Youtube’un en önem gösterdiği şeylerden birisi güncel ve düzenli iş yapmanızdır. Bir internet siteniz varsa bunu sürekli güncel tutmak, düzenli olarak içerik girmek zorundasınız. Bu durum aynı şekilde Youtube içinde geçerli. Düzenli bir zaman dilimi ayarlayıp, örneğin haftada 3 video deyip bunu güncel konu başlıklarıyla yayınlarsanız, düzensiz ve güncel olarak ilgilenilmeyen bir kanala göre kesinlikle üst sıralarda yer alacaksınız.

İlk Bakışın Önemi

Logonuz, kapak fotoğrafınız ve videolarınızdaki küçük resimler hepsi profesyonel bir şekilde veya elinizden gelenin en iyisini yapmış bir şekilde hazırlanmak zorundalar. Youtube kanalı nasıl geliştirilir sorusuna yanıt arayan herkes bu işi ciddi bir şekilde yapmak istiyorsa, içerikten sonra içeriğin sunumuna da bir o kadar özen göstermeli. Ama hiçbir zaman içeriği olduğundan farklı göstermeye çalışmayın, yani insanları aldatarak güven sağlayabileceğinizi ve buradan iyi bir yerlere gelebileceğinizi asla düşünmeyin.

Her Kapıyı Çalın

İlk başta kendi sosyal medya hesaplarınızdan videolarınızı paylaşmakla başlayabilirsiniz, daha sonra kanalınıza ait sosyal medya hesapları açarak videolar yayınlanmadan önce tüm takipçilerinizi ve takipçi adaylarınızı video yayınlanmadan önce haberdar edip izlenme sayınızı arttırabilirsiniz. Özelliklede ilk dönemlerde izlenme almak için zorlanacağınız için bu yöntem çok etkili olacaktır. Asla vazgeçmeyin bu paylaşımları yapmaktan çünkü, Youtube bir içeriğin ne kadar etkileşim aldığına daima bakar, bunu paylaşan siz dahi olsanız. Abone kazanmaya başladıktan sonra abonelerinizle iletişim halinde olmaya özen gösterin, onlara videoyu beğenmeyi, yorum yapmayı ve paylaşmayı telkin edin.

Youtuberlığı bir iş olarak yaptığınız taktirde karşılığını kısa vadede almanız mümkün değil, bu yüzden asla vazgeçmeyin ve pes etmeyin. Motivasyonunuz asla para olmasın, olursa yarı yolda tıkanır, kaybedenler kervanına sizde katılırsınız. Siz işinizi hakkıyla yaptığınız taktirde eninde sonunda karşılığını göreceksinizdir.

Mert Çelik {Mert Çelik}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir